İçeriği yoğun beslenme yan etki oluşturur mu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar özellikle veteriner hekimlerin cevaplamasını istirham ediyorum; elimdeki advance ve n&d kitten lar bitince Lokum Bey kısırlaşacak ve ben sonrasında sadece orijenle acana kuru mamayı dönüşümlü olarak kullanacağım. Sorum şu; bu dönüşüm sırasında da ek maltlı vitamine tavuk ve ciğer haşlamaya yaş mamaya devam etmeme gerek olur mu? yoksa çok fazla beslenip cilt alerjisi karaciğer enzim bozukluğu yapabilir mi? Tek endişem onun ömrünü kısaltacak bir hata yapmamak. Elinizdeki mamaları atın deyin şu an dökerim şu durağın arkasına o kadar ciddi bu sorumu cevaplamanız benim için. (Geçerli fikri olan diğer arkadaşlar da yazsın lütfen).

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Orijen ve Acana'nın protein oranı çok yüksek. Tek başına kullanılsa bile böbreklerinin fazla yorulmasa sebep olabilir. Eğer hem kuru mama hem de et, balık gibi takviyeler yapıyorsanız vitamin vermenize şu an bile gerek yok. Cilt alerjileri genellikle içerikten kaynaklanır. Kalitesiz içerik, alerjen madde, tavuk başlıca sebeplerdir.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
İnstagramda konuştuğum aslantheforestcat in sahibi sadece orijenle besliyorum başka mama bilmiyorum dedi ve kedisini bazen tasmayla ormanda yürüyüşe çıkarıyor (tasmayı fotoşopla yok ediyormuş).. ben öyle bakmak istiyorum kedişe ama dışarı çıkarma fikrinden emin olamıyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Düzenli yürüyüşlere alışırsa sorun olmaz ancak kendi başına gezinmesine izin verirseniz bir daha eve dönmek istemeyebilir. Eve hapsetmektense çıkıp dışarıyı görmesini sağlamak bence daha doğru.