İç parazit

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedime evde parazit hapı vereceğim. Veteriner kliniğinden tenizol hap aldım yarısını mı vermem gerekir hepsini mi?

Kullanılmıyor

Hayvansever
bunu buradan ya da herhangı bir yerden ögrenmeye calısmayın lütfen...Kedinizin yası, kilosu hatta o ankı saglık durumu bile önemli.Hapı alırken neden veteriner hekıme sormadınız ?

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle hitabınıza dikkat edin. Neyi sorup sormayacağımı sizden öğrenecek değilim bilginiz yoksa kimseyide hiçbir konuda suçlamayın. Biri yarısını ver diyor biri hepsini kliniklerede güven olmuyor küçük yer burası. Kilosuna oranla verilmesi gerektiğini elbette bende biliyorum ve tevfik bey + diğer kişiler çaklıtı görüp bilen kilosunu gören kişiler bu yüzden söylemedim

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdiye kadar klinikte verildiği için bu konu bilgim dahilinde değil fikir alıp paylaşmasını araştırmasını seven biriyim bu sitede bunun için var diye düşünüyorum yanlış bişi sorarsam yöneticiler söyler düzeltirim ama beni bu şekilde neden şunu yapmadın ya da bunu burda sormayın gibi hitapta bulunamazsınız

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çiğdem hanım, Çaklıtı çok seven ve büyük bir hayranı olan birisiyim :)

@Cerenity tanırım, projemizi hayata geçirmeden önce de tanırım, kimseyi üzeceğini, kıracağını veya terbiyesizlik yapmayacağını biliyorum. Aslında uykudan uyandığımda sakin bir şekilde okuduğumda tepki normal oluyor, biraz hızlı ve gergin okuduğumuzda tepki anormal bir hâle geliyor. Aslında bu tamamen bizim okuma ve bakış açımızla alakalı bir durum ☺️ Bu güzel günlerde birbirimizi üzmeyelim, kırmayalım lütfen🙏🏻

Sağlıcakla kalmanız dileğimle

mevlutunal

Yeni Üye
Şimdiye kadar klinikte verildiği için bu konu bilgim dahilinde değil fikir alıp paylaşmasını araştırmasını seven biriyim bu sitede bunun için var diye düşünüyorum yanlış bişi sorarsam yöneticiler söyler düzeltirim ama beni bu şekilde neden şunu yapmadın ya da bunu burda sormayın gibi hitapta bulunamazsınız
Merhabalar , 10 kg a 1 tablet olarak verilir o hap. 3 ya da 4 kg ise kediniz yarım tablet verebilirsiniz .

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@mevlutunal teşekkür ederim cevabınız için, Çaklıt 6-7 kg var belkide daha fazladır ne olur ne olmaz diye yarsını verdim bende 😇

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Benim muhabbet kuşumun çok fazla kum yediğini bilmiyordum ancak gece kum koydum sabah kalktığımda kumdan sadece çok az miktarda kaldığını fark ettim bi iki kuş besleyen arkadaşıma sorduğumda iç paraziti olabilir onun için fazla kum yemiş olabilir ve buda kursak mantarı sebep olabilir dedi.Kursak mantarı var 6 gün boyunca günde 2 kere VİTALİTY İMPROVER ver ancak tam emin değilim kursak mantarı var mı? Ve kusuyor kusmuğu çok fazla kokuyor acaba iç parazit olabilr mi? Kusması bu sorun ile alakalı olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi: