İÇ Parazit sonrası Kaka

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam.

Yine ben.

iyi ki varsınız diyerek başlamak istiyorum.

Poposundan parazitler cıkan Lucy'i veteriner e götürdüm, iç parazit hapı ve dış parazit yaptı. Genel olarak sağlığı iyi.

3 güne parazitleri döker dedi ama 1 hafta öteki kedi ile temas etmesin dedi.

İç parazitten yaklasık 4-5 saat sonra evladım kaka yaptı. Biraz bide bulandırıcı ama özür dilerim; yaklasık 1 kalem pilden büyük bir parça sümüklüböcek kıvamında / renginde ve sonrasında ip gibi bir şey o da 2 -3 cm sonrasına aynı boyutta bir parça daha ve sonra bu popodan kopmadı. tekrar ip gibi bir şey bildiğiniz uzadı da uzadı, hayvancagız resmen buna dolandı (10-15 cm kadar uzamıştır en az ) :(

bende olaya müdahale ettim, yakaladım kediyi, temizledim. poposundan cektim kalanını, bacaklarını ve kuyrugunu izin vermese de zorla sildim.

Simdi merak ettiğim şey, bu hayvancağız asıdan 4-5 saat sonra parazitlerini mi dışkılıyor? Normal birşey mi erken değil mi? Garip bir kokusu var bu dışkının, kum vs. de bastırmıyor diye hemen temizledim.

Önceki kedim evden alındıgı için hiç böyle şeyleri yoktu panikletti beni.

herkese teşekkürler

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Parazit dökmesi çok normal birkaç kez daha bu şekilde dışkılayabilir. Bir sonraki sefer parazit çıkana kadar parazite müdahele etmemeye çalışın. Bağırsaktan çıkmadan müdahele ederseniz farklı sorunlara yol açabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yok aslında hepsi cıktı, ama uzadı da uzadı bacagına kuyruguna dolandı :(

oraları temizlerken baktım poposunda da minicik var onu aldım.

anladım, ben hap sonrası hemen bu manzara ile karşılaşınca şaşırdım, cabuk etki etmiş.

Cok teşekkürler gülce hanım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Parazitleri attıkça rahatlayacaktır hiç dert etmeyin. :)