İç-Dış Parazit

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese selam. Dişi kedimi yeni kısırlaştırdım şuan iyileşti dikişleride alındı. İç-Dış parazitleri yapılması gerekiyor şuan fakat ben veterinere götürmek istemiyorum çünkü çok fazla gitti ve artık gitmekte istemiyor bir süre ara vermek istiyorum onun psikolojisinin iyiliği için. İç Dış parazitlerinin gecikmesinin sakıncası var mıdır ? Pirelenme olur mu ? Dışarı çıkarmıyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Pire gibi şeylerin dışarı cıkmak dışında bircok etkeni var. En basitinden dışarı siz cıkıyorsunuz dış parazit taşıyabilirsiniz.

İç parazit ise dışkıdan sudan vs. herşeyden olabilir. Yani iç dış parazit atlanmaması gereken bir konu.

Veterinerinize kendiniz gidip alıp evde uygulayabilirsiniz. Hatta hem iç hem dış ın enseden tek defadan yapıldıgı ve 3 ay etkili versiyonları var, onlardan alırsanız yarım yarım 6 ay kullanabilirsiniz.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim. En kısa zamanda yaptırayim o zaman. İç parazit iğne yapılmıştı en son hapıda verebilirmiyim bilmiyorum son kez bi götürelim bakalım veterinere. Eğer hap verilicekse yaş mamanın içine koyup belki verebilirim.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim veterinerim de enseden iç dış bir arada yapıyor 2 ay sonra yapmam için ilacın kalanını da bana verdi ensede tüylerini aralayıp aynı noktaya dökülecekmiş sadece kedinizi götürmek istemiyorsaniz düşünün bence kendimiz de yapabiliriz ya güveniyorum zor değil gibi 😅

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim veterinerim de enseden iç dış bir arada yapıyor 2 ay sonra yapmam için ilacın kalanını da bana verdi ensede tüylerini aralayıp aynı noktaya dökülecekmiş sadece kedinizi götürmek istemiyorsaniz düşünün bence kendimiz de yapabiliriz ya güveniyorum zor değil gibi 😅
Dış parazit kolay da iç parazit iğne yapılıyor benim kedimde bugün konuşucam eğer hap verilebilirse birdahakine evde kendim yapıcam.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dış parazit kolay da iç parazit iğne yapılıyor benim kedimde bugün konuşucam eğer hap verilebilirse birdahakine evde kendim yapıcam.

hocam iğne yapılıyor diye bunun yapılma yöntemi iğne demek değil. veterinerlerin cogu iğne yapmıyor zaten.

Seçeneği veterinere bırakırsan eğer etik birisi değil ise "iğne şart getirmen lazım" der parasını alır.

Kendin söyle, evde yapmak istiyorum , iğne yerine hap ya da hem iç hem dış için enseden olan ilac varmış onu istiyorum de.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
hocam iğne yapılıyor diye bunun yapılma yöntemi iğne demek değil. veterinerlerin cogu iğne yapmıyor zaten.

Seçeneği veterinere bırakırsan eğer etik birisi değil ise "iğne şart getirmen lazım" der parasını alır.

Kendin söyle, evde yapmak istiyorum , iğne yerine hap ya da hem iç hem dış için enseden olan ilac varmış onu istiyorum de.
Tamamdır teşekkür ediyorum.

Azzuro

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese selam. Dişi kedimi yeni kısırlaştırdım şuan iyileşti dikişleride alındı. İç-Dış parazitleri yapılması gerekiyor şuan fakat ben veterinere götürmek istemiyorum çünkü çok fazla gitti ve artık gitmekte istemiyor bir süre ara vermek istiyorum onun psikolojisinin iyiliği için. İç Dış parazitlerinin gecikmesinin sakıncası var mıdır ? Pirelenme olur mu ? Dışarı çıkarmıyorum.
Damla olarak iç dış parazit ikisi bir arada damla var bayerin kilosuna göre alıyorum ben evde yapıyorum benim kız çok stresli gerekmedikçe götürmüyorum
Veterinerden alıyorum