Hint Bülbülü Hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Arkadaşlar selam, benim 2 tane Hint bülbülüm var ve aynı kafeste yaşıyorlar. Büyük bir kafesleri var ve yeterli ancak gün içinde büyük ölçüde bulundukları odada yalnız kalıyorlar. Ben ara ara yanlarına gidip konuşur gibi yapıyorum ama beni görünce tedirgin oluyorlar ve hissedebiliyorum. Bu nedenle; odada ikisi kafeste tek kalmaları ve başka insan ve hayvan olmaması doğru mudur hint bülbülleri için?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Zebra ispinozları (bir diğer ismiyle hint bülbülü) sosyal canlılardır. Bu yüzden kafeslerinin sessiz bir ortamdan ziyade ses ve hareketin olduğu bir yerde olmaları daha iyi olur (tabiki aşırı gürültü ve haraket olmamalı). Zamanla bulundukları ortamdaki canlılara da alışacaklardır.

Kuşlarınızın bulunduğu kafesin fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Zebra ispinozları (bir diğer ismiyle hint bülbülü) sosyal canlılardır. Bu yüzden kafeslerinin sessiz bir ortamdan ziyade ses ve hareketin olduğu bir yerde olmaları daha iyi olur (tabiki aşırı gürültü ve haraket olmamalı). Zamanla bulundukları ortamdaki canlılara da alışacaklardır.

Kuşlarınızın bulunduğu kafesin fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
Salonda; bu şekilde duruyorlar. Ben yanlarında pek fazla bulunmuyorum ama gün içinde yanlarında zaman zaman konuşuyorum...

Ekli dosyalar

• 20210625_163806.jpg
    20210625_163806.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 12

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Plastik tünek mantara sebep olur, bu yüzden plastikler yerine diğer tünek gibi ağaçtan tünek kullanın. Bir de kalamar kemiği ve kuş kumu göremedim ben, yoksa en kısa sürede temin edin. Bunlar dışında herşey mükemmel olmuş.
Salonda durması yeterli olur, evin en haraketli odası orasıdır muhtemelen.

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Plastik tünek mantara sebep olur, bu yüzden plastikler yerine diğer tünek gibi ağaçtan tünek kullanın. Bir de kalamar kemiği ve kuş kumu göremedim ben, yoksa en kısa sürede temin edin. Bunlar dışında herşey mükemmel olmuş.
Salonda durması yeterli olur, evin en haraketli odası orasıdır muhtemelen.
Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum...

Kalamar kemiği ve kuş kumu yan yana duruyor. Kafesin en ön cephesinde ancak tülden görünmüyor sanırım. Fotoğrafı yaklaştırırarak bakarsanız fark edebilirsiniz muhtemelen :)