Hills kısırlaştırılmış kedi maması ve tüy dökümü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

busemkasye

Hayvansever
Kedi Dostu
4 yaşında kısır dişi bir kedim var. Daha önce pro plan mama kullanıyordum fakat hills daha iyi diye düşünüp 3 ay kadar önce ona geçtim. Kedim afiyetle yiyor ancak araştırmalarım sonucunda hills mamanında pek masum olmadığını gördüm. Tüy dökümü de baya arttı. Kısırlaştırılmış dişi kediler için en iyi mamalar hangileridir? Ve tüy dökümü ile ilgili tavsiyeniz var mıdır? 😊

Çözüm
Brit Care ördekli kısırlaştırılmış kedi mamasını tavsiye edebilirim. Bu mama kısırlaştırılmış kedilerde kilo kontrolü için de kullanılır.
Malt olarak Gimcat önerebilirim. Hem işe yarıyor hem de kediler severek tüketiyorlar. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bütçeniz nedir , ona göre öneride bulunalim. Mamayı tecrübe etmedim belki @gulce biliyordur

Çok tüy döküyor ise düzenli tarama ve malt şart yoksa hayvan rahatsız olur bilginize

busemkasye

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimi 2 yıl önce kısırlaştırdım ama bu kadar tüy döktüğünü görmedim hiç. Sokaktan sahiplenmiştim kesinlikle malt yemiyor tablet şeklinde vitaminleri almıyor mamasında bile ayırt ediyor. :( Kedi çimi yiyor sadece tüy topaklanmaması için onu veriyorum ama aşırı tüy dökümünden sonra tekrar denemeye başlayacağım. Hills mama fiyatlarında veya bir tık daha fazla fiyatta mama alabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hills ve Proplan kesinlikle iyi markalar değil. Hills'in içeriğinde et bulunmaması, gereğinden fazla kimyasal bulundurması kedinizin tüy dökmesine sebep olabilir. Aynı zamanda tavuklu mamalarda da tüy dökümü artışı gözlemlenebilir.
Brit Care, Fitmin, Acana veya Profine tavsiye edebilirim. Bu markaları beğenmezseniz farklı markalar da tavsiye edebilirim. :)
Maltı yaş mamaya karıştırıp vermeyi denemenizi tavsiye ederim. Tüy topu önleyici ödül mamalarını da deneyebilirsiniz. 🐾

busemkasye

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok hareketli bir hayvan olmadığı için mama konusunda iyisini almak istiyorum. Kendisi biraz tombik bir can ☺️ Vitaminde veremediğimden eksik besin almasından korkuyorum. Malt öneriniz var mıdır acaba 🙈 Yaş mama ile denerim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Brit Care ördekli kısırlaştırılmış kedi mamasını tavsiye edebilirim. Bu mama kısırlaştırılmış kedilerde kilo kontrolü için de kullanılır.
Malt olarak Gimcat önerebilirim. Hem işe yarıyor hem de kediler severek tüketiyorlar. :)

Çözüm

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederiz, merak ettiğiniz bir şey olursa daima cevaplamaya çalışırız. :)