Hayvan Severler Birbirlerine Film veya Dizi Önerisinde Bulunsunlar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlarım, bildiğiniz üzere karantina oldukça uzun sürecek gibi (inşallah en kısa zamanda atlatırız, tüm temennimiz bu şekilde) evden dışarı çıkmayarak kimsenin sağlığını riske atmıyoruz.

Uzun yıllardır Netflix kullanıcısıyım diyebilirim, izlemediğim dizi ve film kalmamıştır sanırım platformda :) Birbirimize film veya dizi önerilerinde bulunalım, en çok sevdiğiniz filmi ve türünü kısa bir şekilde (spoiler vermeden) anlatırsanız bizlerde izlemiş oluruz. :)

Ben birkaç tane söylemek istiyorum ama bu filmleri de izlemeyen sanırım kalmamıştır;

• Esaretin Bedeli
• Yeşil Yol
• Umudunu Kaybetme

Çok fazla bilim kurgu, fantastik film veya dizi seven birisi değilim ama sonunda hadi bee diyebileceğim filmleri daha çok seviyorum.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Black Mirror'un tüm sezonlarının tüm bölümlerini izlemelisiniz kesinlikle. Her ne kadar çok eleştiri alsa da, USS Callister bölümü en hoşuma giden bölümlerden birisiydi.
Mr.Robot dizisinde ilk sezondan sonra aksiyon tavan yapıyor.
Suskunlar dizisi dram konusunda çoğu insanı zorlar.
Poyraz Karayel dizisi mizah, aksiyon ve aşk dolu güzel bir dizidir.
Yeni başlayan Öğretmen dizisini kesinlikle tavsiye ederim. Muazzam bir aksiyon ve dram dizisi.

Film önerileri:
Shutter Island (en başarılı bulduğum gerilim filmi)
Who Am I (en başarılı bulduğum üçüncü gerilim filmi)
Sweet November
The Butterfly Effect (başarılı bulduğum dram filmlerinden birisi)
Aynı Yıldızın Altında (en başarılı bulduğum aşk filmi)
Bir Rüya İçin Ağıt (başarılı bulduğum dram filmlerinden birisi)
Thor (en başarılı bulduğum mitoloji filmi)
Thor Dark World (başarılı bulduğum mitolojik filmlerden birisi)
V For Vendetta (en başarılı bulduğum politik film)
Matrix (en başarılı bulduğum aksiyon filmi)
Matrix Reloaded
Matrix Revolutions
Kusi Ji Dikarin Bifirin (en başarılı bulduğum dram filmi)
Detachment (en başarılı bulduğum üçüncü dram filmi)
Inception (en başarılı bulduğum gerilim filmlerinden birisi)

Son düzenleme:

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir film tutkunu olarak ben de önerilerde bulunayım:

• Eğer reenkarnasyon konusuna ilginiz varsa sonu şaşırtmacalı, için de bilim de aşk da olan, replikleri harika bir film: I Origins

• NFL'de en iyi oyuncu seçilen Michael Oher'in hayatını konu alan ve içinizi ısıtacak derecede aile sahneleri bulunan: Kör Nokta ( The Blind Side)

• ''Tüm hayatınızı baştan sona görebilseydiniz, bir şeyleri değiştirir miydiniz?'' repliği ile beni benden alan ve gerçekten de bu düşünceyi sorgulatan: Geliş ( Arrival)

• Bol gülmeli bir film, hem de Matthew McConaughey oynuyor, şahsen kendisinin hayranıyım, ismi konusunu ele veriyor: Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? ( How To Lose A Guy in 10 Days)

• Aşk kader midir, onun için çabalamak gerekir mi, doğru insan ile er ya da geç yollarımız kesişir mi sorularına odaklanan, tam gece battaniye altında izlemelik: Tesadüf ( Serendipity)

• Yerli filmler arasında en sevdiğim psikolojik yapımlardan biri: Mustafa Hakkında Her Şey

• Böyle salya sümük ağlamalı, aşık olma isteğin tavan yapma garantili, sıcacık, insan severse neler yapar, neleri göze alırı anlatan: Erkek Severse (When A Man Loves A Woman)

• Bir salgın yayılsa, sırasıyla tüm duyu yetilerimi birer birer kaybetsek yaşamak nasıl olurdu? Sevmek nasıl olurdu? Tüm dünya buna nasıl ayak uydururdu? Hizmet sektörü nasıl bir dönüşüm geçirirdi? İçinde bulunduğumuz günlere de ithafen: Yeryüzündeki Son Aşk ( Perfect Sense)

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Ailece şu an izlediğimiz filmle şok olduk.
Contagion (salgın) filmi birebir bugünleri anlatıyor. Kesinlikle izlemelisiniz.

pamukcuk

Hayvansever
Kedi Dostu
Ortaçağ temalı film tavsiyesi isteyenler için Cennetin Krallığını şiddetle öneririm. Haçlı Seferleri döneminde Kudüs'ün Müslümanlar tarafından kuşatılmasını konu alıyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@pamukcuk, gün içerisinde izleyebilirim çünkü evde çok fazla canım sıkılıyor. Bir de sokağa çıkma yasağı var, bilmiyorum nasıl olacak. Bir şekilde besledim canları ama, dizi olarak netflix içerisinde Elite ve Tepedeki Ev adlı dizilere sardım bu aralar.