İstek Hayvan Satışı Yapmayan Petshop Var Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam değerli ve güzel insanlar, evet adı üzerinde pet shop ama hayvan satışı yapmayan bir petshop ile karşılaştınız mı daha önce?

Ben çok daha önce karşılaştım fakat petshop olarak geçmiyordu orası sanırım, sadece yem, mama, ilaç, kafes vb. gibi temel ihtiyaçları satıyordu (ismi aklıma şimdi gelmiyor ama hatırladığım zaman yazacağım).

Çok hoşuma gitmişti ürünleri de oldukça kaliteliydi aslında, bilmiyorum Türkiye’de böyle bir şey uygulayan petshop mağazası var mı acaba gerçekten merak ediyorum.

Kişi zamanında açmış, sonra da vicdanı ağır basmış ve ben hayvanları nasıl satabilirim diyerek işletim politikasını değiştirebilir diye düşünüyorum?🤔

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
(göz önünde) hayvan satışı yapmayan petshop varsa, göz arkasında, merdiven altı olarak yapıyor olma kayda değer derecede. Petshop adı altında pet (evcil hayvan) shop (dükkanı/mağazası) demek. O ambiansa giren, o felsefeyi kabul etmiş demektir. O ambiansta olup da o felsefeyi kabul etmemiş birisi varsa, milyonda bir denebilecek kadar nadir bulunuyor olabilir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Normal olan pet shopta hayvanların ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin satılmasıdır, hayvanların değil. Bunu yapan birçok mağaza ve kişi tanıyorum :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Petlebi, petburada, juen çok bilinen ve hayvan satışı yapmayan pet shoplardır. İstanbul'da yaşayanlar için Sirius pet shopu tavsiye edebilirim. Veteriner kliniklerinin çevresinde açılan pet shoplarda genellikle yalnızca mama ve eşya satışı yaparlar. Bu şekilde genelleme yapmanız doğru olmaz, hayvan dostu pet shopları da lekelemiş olursunuz.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Dünyadaki canlı eşitliği ve hayvan sevgisinin yetersiz olduğu konusunda hemfikiriz sanıyorum. Buna göre petshop'ların septik bir tavırla analiz edilmesi gayet normal değil mi?

Nice entrikalar kurabilecek derecede zeki bir canlı türüyüz. Bundan hareketle demek istiyorum ki; "bu canlı türünün yönettiği" oluşumlara karşı fazla işkilsiz olmak, her ne kadar gayriihtiyari bir şekilde olsa da, bu oluşumların art niyetli olanlarının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmanızı sağlar.

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
can dostlarının satılması + satın alınması kölelikten farkı yok bence.satanada alanada ağır cezalar getirilmeli acilen

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Eskişehir'de Serkan Petshop'ta(Esnaf Sarayı ve Üniversite Caddesi şubelerine gitmiştim) balık bile satılmıyor. :)

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam değerli ve güzel insanlar, evet adı üzerinde pet shop ama hayvan satışı yapmayan bir petshop ile karşılaştınız mı daha önce?

Ben çok daha önce karşılaştım fakat petshop olarak geçmiyordu orası sanırım, sadece yem, mama, ilaç, kafes vb. gibi temel ihtiyaçları satıyordu (ismi aklıma şimdi gelmiyor ama hatırladığım zaman yazacağım).

Çok hoşuma gitmişti ürünleri de oldukça kaliteliydi aslında, bilmiyorum Türkiye’de böyle bir şey uygulayan petshop mağazası var mı acaba gerçekten merak ediyorum.

Kişi zamanında açmış, sonra da vicdanı ağır basmış ve ben hayvanları nasıl satabilirim diyerek işletim politikasını değiştirebilir diye düşünüyorum?🤔
Evet eyüp Kemerburgazda haliç petshop Var ve ben mama kum malzeme alışverişimi hep ordan yapıyorum. Sokak canları için mama kampanyası ve eve servis hizmetleri de var

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
pet hop genel bir isim oldugu için kullanılıyor.

izmirde birçok yerde hayvan satışı yapmıyor petshoplar. bir kısmında da balık kuş satılıyor.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
ankarada çayyolunda var büyük petshoplar

Kodax

Hayvansever
Kedi Dostu
Tam senesini bilmiyorum ama son 10 senedir açık olan pet shop'lar eskiden izin belgesi olanlar hala satış yapabiliyor ama yeni açılan hiç bir pet shop hayvan satışı yapması yasak.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Öyle bir petshop bulmak ciddi anlamda çok zor, geçenlerde twitter linki paylaşmış arkadaşım whatsapp durumunda ve köpekler o kadar perişan haldeydi ki petshoplar sanki kuluçka makinesi gibi kullanıyorlardı köpekleri :(