Hayvan hakları yasası saçmalığı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde üçten fazla köpek(ya da hayvan) beslemek yasak olacakmış.çok saçma!evin geniştir üç köpek beslersin evin dardır üç köpek beslersin bunlar çok farklı şeyler!siz ne düşünüyorsunuz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhtemelen ticaret yapılmasına karşın böyle bir önlem alındı diye düşünüyorum. Birçok kişi odalarını hayvanlara ayırıp kuluçka makinesi gibi kullanıyor. Tabii gönüllü besleyen hayvanseverlere karşı hiçbir zaman sözümüz olamaz ama alınan bu önlemin ticari olayı bitirimine karşın diye düşünüyorum.

Alternatif düşüceye sahip olan hayvansever üyelerimizi dinlemek isterim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Görüşülen maddelerde cok güzel maddeler var, en azından "en azından" diyebileceğimiz.

Hayvana siddet / ölüm durumlarında 4 yıla kadar hapis, sokağa atıldıgında para cezası vb. yaptırımlar gerçekten umut verici.

Evde 3 hayvan kuralı esnatilebilir, bunun içine aynı anda 3 kuş + 2 balık + 1 sürüngen gibi unsurları hariç tutmak gerekir.

Ancak müstakil evler hariç yüksek sayıda hayvan bakılmasına karşıyım, bu sayı 5 olsa daha iyi olur.

Hiç denk geldiniz mi bilmiyorum fakat aynı evde 10 20 30 kedi bakan insanalr var. Evet onları kurtarmak istiyorlar, onlarda can kesinlikle yaşama hakları var fakat civardaki insanların yaşam kalitesini düşürüyor.

mesela üst katınızda 10 kedinin 7/24 takır takır gezdiğini düşünün, ne sessizlik olur ve uyku olur. Sürekli bir miyavlama. Şimdi ben 12 saat calısıp eve geldiğim zaman sessizlik istemek hakkım değil mi?

Aynı şey köpek için de geçerli.

Bu hayvan düşmanlıgı değil, insanların haklarını korumak.

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Mesela sokakta bir hamile kedi buluyorsun eve getirip besliyorsun o kedi 5-6 yavru doğuruyor kedi sayısı üçü geçti sokağa atmak yasak birine veriyim desen o hiç olmaz barınak şartları kötü ne yapacaksın?ya da bu kural muhabbet kuşu,hamster,balık vs gibi hayvanlar için de mi geçerli?onları açıklamaları gerekirdi.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dediğiniz şey ekstrem durumlar. Mesela aaa evde x sayıda hayvan var hemen ceza demek yerine sahiplendirme için 90 gün süre tanınabilir.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Görüşülen maddelerde cok güzel maddeler var, en azından "en azından" diyebileceğimiz.

Hayvana siddet / ölüm durumlarında 4 yıla kadar hapis, sokağa atıldıgında para cezası vb. yaptırımlar gerçekten umut verici.

Evde 3 hayvan kuralı esnatilebilir, bunun içine aynı anda 3 kuş + 2 balık + 1 sürüngen gibi unsurları hariç tutmak gerekir.

Ancak müstakil evler hariç yüksek sayıda hayvan bakılmasına karşıyım, bu sayı 5 olsa daha iyi olur.

Hiç denk geldiniz mi bilmiyorum fakat aynı evde 10 20 30 kedi bakan insanalr var. Evet onları kurtarmak istiyorlar, onlarda can kesinlikle yaşama hakları var fakat civardaki insanların yaşam kalitesini düşürüyor.

mesela üst katınızda 10 kedinin 7/24 takır takır gezdiğini düşünün, ne sessizlik olur ve uyku olur. Sürekli bir miyavlama. Şimdi ben 12 saat calısıp eve geldiğim zaman sessizlik istemek hakkım değil mi?

Aynı şey köpek için de geçerli.

Bu hayvan düşmanlıgı değil, insanların haklarını korumak.
Çok doğru.