Hayvan Dostunu Terk Edene 10 bin TL Ceza, İşkenceye 2 Yıl Hapis!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sonunda biz hayvanseverlerin dört gözle beklediğimiz haber doğrulandı. Bu durum her ne kadar az da olsa, bu tür muamele yapan kişiler için az da olsa caydırıcı payı olacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde onaya giren bu uygulama sayesinde Hayvan Dostunu terk eden kişiye 10 bin Türk Lirası para cezası, işkence yapan kişiye ise 2 yıl hapis cezası verilecek.

hayvana-iskence.jpg

İşkence olarak düşünmeyin sadece bu durumu, kötü muamele yapanda aynı şekilde hapis cezası ile yargılanacaktır. Şiddete meyilli insanlarında bu cezadan faydalanacağından hiçbir şüpheniz olmasın. Bu durum karşısında siz değerli hayvansever dostlarımın yorumlarını merak ediyorum, lütfen konu altında fikir ve düşüncelerinizi paylaşınız.

Uhrevi

Hayvansever
Kedi Dostu
Az bile olmuş. Paraya çevrilmesin, iyi hal indirimi felan da olmasın.

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Sonunda biz hayvanseverlerin dört gözle beklediğimiz haber doğrulandı. Bu durum her ne kadar az da olsa, bu tür muamele yapan kişiler için az da olsa caydırıcı payı olacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde onaya giren bu uygulama sayesinde Hayvan Dostunu terk eden kişiye 10 bin Türk Lirası para cezası, işkence yapan kişiye ise 2 yıl hapis cezası verilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 1157

İşkence olarak düşünmeyin sadece bu durumu, kötü muamele yapanda aynı şekilde hapis cezası ile yargılanacaktır. Şiddete meyilli insanlarında bu cezadan faydalanacağından hiçbir şüpheniz olmasın. Bu durum karşısında siz değerli hayvansever dostlarımın yorumlarını merak ediyorum, lütfen konu altında fikir ve düşüncelerinizi paylaşınız.
Insallh uygulanır bnce 5 yıl olmalıydı ölümlerde cinayet olarak sayılsın cezaları bu çocuklarında cani var hastalıkları üzüntüleri insanlarla aynı sadece konuşamıyorlar kendilerini koruamıyorlar bebek gibiler 😣

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Pitbullarına kediyi parçalatanlar geldi aklıma. Çooook az buldum cezayı. Üç beş kuruşla serbest kalacaklar olan kediye oldu.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miela, kesinlikle. Hayvanseverlerin vicdanlarına bırakmaları gerekiyor bu cezaları. Aşırı derece yetersiz kalıyor bu cezalar, umut ediyoruz ki bu cezaları sadece görmekle değil de vicdanlı olurlarda hiçbir zaman yapmazlar...

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz de inandık... (inandılar - ben hariç)
Uyanın arkadaşlar. Bu sadece hayvanseverlerin naçizane eylemlerini azaltmak için yapılan bir hamle. Birkaç belki de 40-50 suçluya ceza verilebilir göz boyamak için. Ama birkaç yüz suçluya da -ödül olarak- ceza verilmez. Hala farkında değil misiniz bu düzenin? Hayır, ülkeye özg bir durum değil. Siyasi bir terime özgü bir durum. O terimin ne olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz.

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok az maalesef yine de hiç yoktan iyidir.
Bugünün hayvan katilleri yarının insan katilleridir..

Yeş

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayvanların ilk önce kanun önünde bir değeri olmalı. Sadece kedi, köpek de değil tüm canlılara işkence edenlere ceza verilmeli.

efealtınoluk

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence az bile. Hayvan sahiplenme sisteminin iyileştirilmesi lazım. parası olan herkes hayvan bakamaz. Sevgililerine hediye diye yavru köpek alıp ayrılınca köpeği sokağa bırakan insanlar gördüm. Bu durum çok acınası.

Didem Berfin İnsan

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok sevindim. Bi arkadaşımın golden köpeği vardı 4 yaşına kadar o baktı bi gün evden çıkarmamış hayvancagizi o da köşeye bi yere tuvaletini yapmış evden atmıştı uzun bi süre ben baktım simdi de geçici yuvasında mecbur alacak geri

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence 10 bin lira çok az bir rakam... insan dostunu terk eder mi? hatta evladını...

Jacops83

Hayvansever
Kedi Dostu
Hapis cezası olmalı onlar da bizim gibi can daha duyarlı olunmalı

Aminebusra

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle eziyetin insanı hayvanı olmaz para cezasının caydırıcılığı yok hapis cezası olmalı

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok az ceza caydırıcı değil ama uygulamaya geçsin de önemli olan o hiç yoktan iyi

Ekin

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence az bile. Hayvan sahiplenme sisteminin iyileştirilmesi lazım. parası olan herkes hayvan bakamaz. Sevgililerine hediye diye yavru köpek alıp ayrılınca köpeği sokağa bırakan insanlar gördüm. Bu durum çok acınası.
Kesinlikle katılıyorum efe bey ben de aynı şekilde insanlar tanıyorum cidden yazık hayvanlara