Hayvan Barınaklarına Ziyaret

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Arkadaşlar merhaba.
Ben hafta sonları zamanım oldukça barınaklara ziyarete gidiyorum. Bir günümü orada, onların temizliği ve bakımıyla harcıyorum. Hem de vakit geçirmiş oluyorum.

Şimdi olur mu bilmiyorum fakat diyorum ki en azından 10 - 15 kişilik ekip olursa, merkez bir nokta belirleyelim. Oradaki hayvan barınağına gidelim, hep beraber çalışalım, güzel bir bakım yapalım.

Dediğim gibi bu şimdi olur mu bilmiyorum. Malum, yaz geliyor. Havalar ısınıyor, böyle bir buluşma hem bizim için hem de dostlarımız için iyi olabilir. Hatta @Tevfik abi gideceğimiz yer belli olduktan sonra sponsor baksın. Yol paramız, konaklama paramız gibi. Bunu ayarlayabilirsek gideceğimiz yerin belediyesi de yapabilir. Hayvanlar.net olarak hem sesimizi medyaya, hem de diğer insanlara duyurabiliriz.

Naçizane bir düşünceydi. Sizin görüşleriniz nasıl olur?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim uzun zamandır aklımda olan bir proje @Furkan kardeşim, yeterli kitleye ulaştığımız vakit hep birlikte gidebiliriz. Son cümlende bahsettiğin gibi, sponsor bulursak eğer sitemizin ekibi ile bir noktada buluşuruz o gün tüm günü barınaktaki canlara harcarız.

Aynı zamanda barınaktaki hayvanlar, sokaktaki hayvanlar ve yardıma muhtaç olan tüm hayvanlara ulaşmaya çalışmak istiyorum fakat yapabileceklerim sınırlı kalıyor (sponsor bulduğumuz vakit çok fazla başarıya imza atarız). Kısa zaman içerisinde bu etkinliği yapmaya çalışalım kardeşim

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Benim uzun zamandır aklımda olan bir proje @Furkan kardeşim, yeterli kitleye ulaştığımız vakit hep birlikte gidebiliriz. Son cümlende bahsettiğin gibi, sponsor bulursak eğer sitemizin ekibi ile bir noktada buluşuruz o gün tüm günü barınaktaki canlara harcarız.

Aynı zamanda barınaktaki hayvanlar, sokaktaki hayvanlar ve yardıma muhtaç olan tüm hayvanlara ulaşmaya çalışmak istiyorum fakat yapabileceklerim sınırlı kalıyor (sponsor bulduğumuz vakit çok fazla başarıya imza atarız). Kısa zaman içerisinde bu etkinliği yapmaya çalışalım kardeşim

Belediyeler ile iletişime geçebiliriz. Bu konuda bize destek vereceklerini düşünüyorum çünkü kurumsal bir kimlik ile gideceğiz. Telefon edip yahut bizzat görüşüp hayvanlar.net olarak barınağı ziyaret etmek hayvanlarda yardımda bulunmak istiyoruz dersek geri çevrileceğimizi pek düşünmüyorum.

Eğer o da olmazsa illaki bir sponsor bulunur. Bakınalım, araştıralım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Furkan belediye içerisinde yetkililer ile iletişime geçeceğim bu haftaiçi eğer ulaşmaya çalışırsam projemden ve yapacaklarımdan bahsetmiş olurum. Ayrıca belediye seçimleri geçtikten sonra belediya başkanları değişir ise değişen başkanlarla da konuşma imkanımız olabilir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi içerisinde tanıdıklarım vardı, onlar aracılığıyla iletişime geçmeye çalışırım.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
@Furkan belediye içerisinde yetkililer ile iletişime geçeceğim bu haftaiçi eğer ulaşmaya çalışırsam projemden ve yapacaklarımdan bahsetmiş olurum. Ayrıca belediye seçimleri geçtikten sonra belediya başkanları değişir ise değişen başkanlarla da konuşma imkanımız olabilir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi içerisinde tanıdıklarım vardı, onlar aracılığıyla iletişime geçmeye çalışırım.

Şunu da göz önünde bulundurmak lazım; eğer belediye destek verir ise forumdan kaç kişi gelebilir? Yani bunun biraz daha zamanı olabilir. En azından forumdaki arkadaşlarımıza bir ay önceden gün söylemek gerekir. İşin ciddiyeti için belediyeye en azından 15 kişilik bir ekip sunmalıyız diye düşünüyorum.
Hatta matbaa işi ile uğraşan ve yaşadığım yerin en büyük reklamcılarından biri arkadaşım. Uygun fiyata hayvanlar.net logo baskılı t-shirt yaptırabiliriz. Gittiğimiz yerlere bunları giyebiliriz.
Barınaklarda hayvanların yattığı yerlere küçük kilim gibi şeyler seriyorlar. Bunların da maliyetini araştırıp, hayvanlar.net baskılı küçük-orta-büyük ölçekli battaniye, kilim yaptırabiliriz.

destanhbf

Hayvansever
Arkadaşlar merhaba.
Ben hafta sonları zamanım oldukça barınaklara ziyarete gidiyorum. Bir günümü orada, onların temizliği ve bakımıyla harcıyorum. Hem de vakit geçirmiş oluyorum.

Şimdi olur mu bilmiyorum fakat diyorum ki en azından 10 - 15 kişilik ekip olursa, merkez bir nokta belirleyelim. Oradaki hayvan barınağına gidelim, hep beraber çalışalım, güzel bir bakım yapalım.

Dediğim gibi bu şimdi olur mu bilmiyorum. Malum, yaz geliyor. Havalar ısınıyor, böyle bir buluşma hem bizim için hem de dostlarımız için iyi olabilir. Hatta @Tevfik abi gideceğimiz yer belli olduktan sonra sponsor baksın. Yol paramız, konaklama paramız gibi. Bunu ayarlayabilirsek gideceğimiz yerin belediyesi de yapabilir. Hayvanlar.net olarak hem sesimizi medyaya, hem de diğer insanlara duyurabiliriz.

Naçizane bir düşünceydi. Sizin görüşleriniz nasıl olur?
güzel bir düşünce. lakin bir süre daha toplu gidilebileceğini sanmıyorum. ulaştığımız kitle oranı yükseldiğinde ve gereken özveri sağlandığında sponsor olmasa dahi bu konu çözülebilir. ama şu an herkes bireysel yada aynı ilde olanlar olarak yapabilir diye düşünüyorum. lakin proje güzel ilerde olmayacak bir proje değil. tebrikler.