Hasta sokak kedisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sezerkrmzdag

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar öncelikle forumda yeniyim. Sokakta hasta kuyruğu kırık bir kedi buldum muhtemelen 6 aylık. Etrafta annesi filan var mı diye baktım ve yanında bekledim baya bi süre ama hiçbirşey yoktu. Çok cılız ve zor nefes alıyordu eve getirdim temizledim heryerinde asfalt gibi maddeler vardı. Haftasonu olduğu için de veterinere götüremedim kimi arasam kapalıydı. Burnu ve gözü akıyor zor nefes alıyor burnunu ve gözünü siliyorum her aktığında ve hep ayakta duruyor ön iki patisi üzerinde. Benim ne yapmam lazım şimdi az yemek yiyor ve hiç su içmiyor. Ve akşam uyurken ne yaparsam yapayım hep yanıma geldi yanımda yatmaya çalıştı ama korktum ezerim filan diye uyurken onun için de bir bildiğiniz var mı?
15709509357223978824444375349696.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. Ne kadar büyük zorlukları atlatıp sizin gibi iyi bir insana rastlamış. Profilinizde konumunuz Hatay olarak gözüküyor ve biraz araştırma yaptığım vakit; Kışla Saray, Emniyet Sk. No:7, 31070 Antakya/Hatay adresinde Anadolu veteriner kliniği diye bir klinik açık görünüyor. Telefon numarası: 0533 038 15 96 bu olarak gözükmektedir.

Dilerseniz bir arayın, eğer ulaşamazsanız alternatif çözümler üretmeye çalışalım. Çok geçmiş olsun.

Sezerkrmzdag

Hayvansever
Kedi Dostu
Sağolun ama ben antakyada değil maalesef hatayın samandağ ilçesinde oturuyorum ve antakyaya nasıl götürürüm bilmiyorum ben pazartesi gününü bekliyordum burdaki veterinerlere götürmek için de umarım muayene ilaç gibi şeyler pahallı değildir. Geçen sokak kenarında ölü yavru kedi gördüm ve çok üzüldüm bunu görünce dayanamadım bunun da aynı kaderi paylaşmasını istemiyorum dediğim gibi çok az yemek yiyor ve hiç su içmiyor bunu için bir teknik filan var mı kedinin iştahını açacak ya da su içmesini sağlayacak birşey

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin için bulduğum birkaç veteriner kliniğini ekleyeyim, umarım işinize yarar.

Olgun veteriner kliniği: Sivas Şehitleri Cad. / (0326) 512 92 02
Veteriner hekim Tarık Süslü: Sivas Şehitleri Cad. / (0326) 512 24 34
Veteriner hekim Gökhan Toplar: Nazım Hikmet Ran Cad. / (0326) 512 62 06

Dilerseniz buraları bir arayın, eğer ulaşamazsanız yine yönetim ekibimizden @socrabbit sizin için gerekli olan tüm bilgileri sağlayacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinin bulunduğu durum tamamen veterinerle alakalı diyebilirim. Schesir veya purina gourmet yaş mamalarını kaşıkla yedirmeye çalışabilirsiniz. Hem midesini zorlamaz hem de püremsi kıvamları olduğu için fazla çiğneme hareketi yapmasına gerek olmaz. Vücutta su kaybını önlemek için şırınga gibi materyallerle ona su içirmeniz gerekiyor. Mümkünse bir kişi kucağında tutarken siz de ağzına şırınga yardımıyla su verin. İşlemi yaparken ciğerlerine su kaçırmamanız çok önemli bu yüzden birkaç video izledikten sonra yapmanızı öneririm. Yarın da bir veterinere göstererek durumu anlatırsınız.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi sahibi bir arkadaşım yaş mamasına toplu iğne ucu kadar sarımsak katıp veriyormuş dirençli olsun diye. Bizim için antibiyotik kaynağı evet ama sarımsak kediler için yararlı mıdır?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedi sahibi bir arkadaşım yaş mamasına toplu iğne ucu kadar sarımsak katıp veriyormuş dirençli olsun diye. Bizim için antibiyotik kaynağı evet ama sarımsak kediler için yararlı mıdır?
Kedilere sarımsak soğan tarzı gıdalar acil durumlar dışında verilmemelidir. Sarımsak iç parazit riskini engellese de devamlı verilmesi sakıncalı olabilmektedir. Eğer iç parazit aşısı yaptıramamış veya yaptıramayacak bir yerdeyseniz; parazit olduğunu düşündüğünüz kediyi yakalayamıyor, yakalasanız da veterinere götüremiyorsanız sarımsak çok az miktarda ve düzenli olmayacak şekilde verilebilir. Bu tarz durumlar dışında kesinlikle sarımsak ve benzeri besinlerden uzak durulmalıdır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu seferlik cevapladım ancak başlıkların konusundan sapmaması ve diğer üyelerin de fikirlerini belirtmesi açısından başlıktan hariç soracağınız soruları lütfen yorum olarak yazmayın :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu seferlik cevapladım ancak başlıkların konusundan sapmaması ve diğer üyelerin de fikirlerini belirtmesi açısından başlıktan hariç soracağınız soruları lütfen yorum olarak yazmayın :)
peki pardon hasta kedilerden bahsedilince aklıma geldi ayrı bir şekilde sormak istemedim tamamen bağımsız olmadığı için

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Sarımsak veren arkadaşımın kediside vitaminsiz olduğu için ek besin ve bu tarz şeyler yapıyorda belki soran arkadaşa faydası olur diye düşündüm 🤗

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sarımsak veren arkadaşımın kediside vitaminsiz olduğu için ek besin ve bu tarz şeyler yapıyorda belki soran arkadaşa faydası olur diye düşündüm 🤗
Sakaktatlar Multivitamin değeri taşır ve içinde birçok vitamini barındırır. Ciğer, taşlık, yürek, beyin gibi sakatatları haşlayarak ara öğün olarak vermesini tavsiye ederim.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mamada sulu oluyor zaten bence yaş mamadanda bir miktar su ihtiyacını karşılayabilir biraz kendini toplayınca içer diye düşünüyorum. Veterinere gitmeniz tabi ki en doğru hareket gelişmelerden haberdar edin.

Sezerkrmzdag

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar teşekkürler öncelikle param olmadığı için veterinere götüremedim barınağın veterinerine gittim bana iki tane iğne ve sıvı mama verdiler. Şimdi durumu iyi ilk güne göre ama daha şimdi kolunu yalıyordu bir baktım böyle sivilce patlar ya öyle birşey patlamis sanki sıktıkça iltihap gibi beyaz hafif sarımsı bir sıvı çıkıyor ne yapmalıyım

Sezerkrmzdag

Hayvansever
Kedi Dostu
Tamam arkadaşla yarası vardı diye orası öyleymiş iyice temizleyip pansuman yaptım şimdi kendisi çok iştahlı artık ilaçlar ve sıvı mama kendine getirdi 😁