Hangi peti almalıyım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demir Leblebi

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle herkese slm. Bugün üye oldum. Benim sorum şu ki: Apartmanda yaşıyorum. Bodrum katta penceresi, havalandırma, ısınma gibi durumları olmayan bir küçük oda var. Bu odada hayvan besleyip üretmek istiyorum. Siz değerli arkadaşlarımın fikrini almak istedim.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bodrum katta kuş beslemek olmaz. Işık kısmını uv lambalarla halletseniz bile havalandırma çok önemlidir kuş sağlığında. Küçükte olsa bir penceresi olsa istediğiniz tür kuşu besleyebilirdiniz ama bu kriterlerde kuşlar sağlıklı bir şekilde yaşayamaz ne yazık ki. Öteki seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Balık konusunda @Beyzpl yardımcı olabilir.

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Havalandırma yok, ısıtma imkanınınız yok, penceresi yok ve burada hayvan besleyip üretmek istiyorsunuz.

Hayvan üretmek kısmına daha gelmeden , oraya nasıl bir vicdanla hayvan koymak istiyorsunuz? üstelik üretmek istiyorsunuz.

Pes.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhaba,
Eğer elektrik varsa balık daha iyi bir seçenek olur. Havalandırma ve ısıtma gibi şeylere ihtiyaç duymaz ama onun yerine filtre, ısıtıcı vs gerekir.
Diğer hayvanlar hakkında net bilgim yok ama hemen hemen aynıdır muhtemelen, balık üretmek için öncelikle bi tecrübeye sahip olmanız şart. Önce balıkların hastalıklarını, su değerlerini, beslenmesini görüp öğrenmeniz lazım. Bunların hepsini eş geçip direk yavru almaya kalkmanız oldukça hatalı ve belki de başarısız olur. Bu nedenle eğer daha önceden balık besleme konusunda doğru bir tecrübe edinmediyseniz acele etmeyin. Belki bir yıla yakın bile olsa bekleyip öğrenmeniz uygun olur.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Üretmek kelimesi bile başlı başına rahatsız edici.
O hayvanların doğumda ömründen ne kadar gittiğini biliyor musunuz? Bir de hiçbir imkanınız yok. Besleme için bile kullanmamanız gereken yerde hayvan üretip satacaksiniz... Satma kelimesine bile irite oluyorum ben. Hayvan satılmaz, sizi sahiplenir. Siz onu sahiplenmezsiniz bile...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İnsanın yaşayamayacağı hiçbir ortamda hayvan beslenmemelidir. Üretim ise kesinlikle yapılmamalıdır. Hayvan üretilmesi için öncelikle belirli eğitimlerden geçilmesi gerekir. Bu eğitimi almayan kişilerin hayvan üretmesi söz konusu dahi değildir.
Hayvanların da insanlar kadar canı olduğunun farkında olmanızı öneririm. Para uğruna hayvanları güneş görmeyen, hapis hayatı yaşayacakları bir alana toplayıp zorla doğurtmak, devamlı hastalanmalarına sebep olmak vicdanınıza sığacaksa elbette dilediğiniz her yerde hayvan üretebilirsiniz.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Senin anlayacağın dille anlatmak gerekirse, herhangi bir izin olmadan ticari amaçla hayvan üretimi yapmak yasal değil ve yüklü para cezası var. Üç, beş kuruş kazanacağım diye hem hayvanları telef edersin, hem kazanacağının çok fazlası zarara girersin.

Ben hayvanları seviyorum bunun için bu işi yapacağım dersen(inanmam hayatta), kedi/köpek gibi hayvanların belirli bir konfora ve yaşam kalitesine ihtiyacı var. Hamile bir hayvanın, ihtiyaçları normal bir hayvana göre daha özel ve bu ihtiyaçların karşılanması daha zahmetli olabiliyor. Öyle, bodrum katında, karanlık ortamda, Elazığ'da yaşıyormuşsun, soğuk bir yerde olması mümkün değil. Etrafta yaparsın edersin diyenlere aldanma, öyle bir yerde böyle bir iş olmaz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu anlamsız ve üzücü.

Tartışmaya açık bir durum değil.

KİLİT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...