hangi köpek cinsleri bahçe yaşamına uygun ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
şuan apartmanda yaşıyorum ama 6 ay veya 1 seneye bahçeli eve geçmeyi düşünüyoruz. bahçemize kapalı oda büyüklüğünde bir yer yapcaz (ısı yalıtımı da yaparız büyük ihtimalle) orda cavalier king charles, cocker, çin aslanı bu üç türden birini almak istiyoruz sizce en uygun hangisi olur ?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim çin aslanlarına karşı her zaman daha çok sempatim var, tabii belirttiğiniz şartlar ve koşullarda ne derece sağlıklı, uyumlu olur orasını bilemem. Deneyim sahibi arkadaşlar mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer evde bakacaksanız Cavalier King Charles veya Cooker, dışarıda bakacaksanız Çin Aslanı tavsiye ederim. Cavalier ve Cooker genellikle ev yaşamını tercih ediyor.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben açıkçası cavalier king charles spaniel cinsi köpeklere ayrı bir sempati duyuyorum aşırı güzeller eğer denildiği gibi sıcak bir ortamı olacaksa bence bu köpek ırkı tam size göre :)

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
bende king charles almak istiyorum sıcak bir ortam hazırlayabilirsem onu beslemeyi düşünüyorum.
ama bu köpek türünü eskiden su kuşlarının avlarında kullanılıyor diye biliyorum soğuğa çok mu dayanıksız ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet oldukça dayanıksız, evde bakılmak için ideal köpeklerden olsa da dışarıda biraz olsun üşüdüğünde hastalanabilir. Yürüyüşlere çıkarıldığında bile dikkat etmek gerekiyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, merak ettiğiniz her soruyu burada çekinmeden sorabilirsiniz.. :) 🐾