Hangi kedi mamasını tercih etmeliyim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
Selamlar, n&d düşük tahıllı kuzu etli ve yaban mersinli kedi mamasını kullanıyordum. Şu an 10 kg fiyatı 500₺ civarında satılıyor. Bütçemi arttırabilirim. Kaliteli mama önerilerinizi bekliyorum. Birde sayfa için bir öneride bulunmak istiyorum. Fiyat/performans olarak sürekli güncellenen mama listesi yapabilir misiniz? İnternette araştırmalarım doğrultusunda, insanların yanlış yönlendirildiğini görüyorum. Belki böyle bir liste yaparak, yardımcı olabilirsiniz.

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevabınız için teşekkür ederim. Fiyat/performans derken örneğin bu önerdiğiniz markalar içerisinde, fitmin 10kg mama 470₺. İçerik olarak n&d markasından daha iyiyse, yapılacak listede n&d’nin üzerinde bulunsun. Böylece insanlar seçim yaparken daha kötü içerikli mamalara fazla para vermek yerine, fiyat olarak daha uygun ve daha kaliteli mamalara yönelir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen hafta fitmin i 405 e aldım 10 kilosunu. Biraz araştırıp bulabilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Cevabınız için teşekkür ederim. Fiyat/performans derken örneğin bu önerdiğiniz markalar içerisinde, fitmin 10kg mama 470₺. İçerik olarak n&d markasından daha iyiyse, yapılacak listede n&d’nin üzerinde bulunsun. Böylece insanlar seçim yaparken daha kötü içerikli mamalara fazla para vermek yerine, fiyat olarak daha uygun ve daha kaliteli mamalara yönelir.
Bununla ilgili bir yazı hazırlamaya çalışacağım ama fiyatlar devamlı değiştiği için fiyat vermek pek doğru gelmiyor. Temel fiyat ortalamasını direkt fiyat vermeden yazmaya çalışacağım. :)

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen hafta fitmin i 405 e aldım 10 kilosunu. Biraz araştırıp bulabilirsiniz.
Her şey gibi fitmin de zamlanmış gibi duruyor. N&D 'den başlarda memnundum. Fakat son birkaç aydır, kedimin tüy dökülmesi baya arttı. Ondan dolayı hem içerik hem de marka olarak değişikliğe gitmeye karar verdim. Önerdiğiniz markalardan Acana'yı deneyeceğim. Önerileriniz için tekrardan teşekkürler.

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, yeni bir konu açmak yerine buradan önerilerinizi bekliyorum. Acana Pacifica'yı hala kullanmaktayım. Bu süreçte daha önce ayrı bir konu açtığım kedimin kusma şikayetinin, mamadan değil farklı bir sebepten kaynaklandığını düşünüyorum. Genel itibariyle mamadan memnunum, ara ara tüylerinde dökülmeler olsa da dönemsel olarak kabul edilebilecek seviyede. Fakat geçtiğimiz hafta 1.5-2 aylık yeni bir kedi sahiplendim. Acana mamada yaş kriteri belirlenmediğinden dolayı, yeni gelen kedime verdim. 1 haftadır herhangi bir sorun yaşamadık. Paket bitmek üzere, yeni mama satın almam gerekiyor. Sizce Acana'ya devam etmeli miyim? Yoksa yavru kedi için kitten kategorisinde ayrı bir mama mı almalıyım? Mama içerikleri zaman zaman güncellendiğinden dolayı, çok takip edemiyorum. Acana yerine farklı bir öneriniz varsa, dikkate alabilirim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arşu, yavru kediye kitten alın mutlaka. Mama içerikleri farklı olduğu için yetişkin maması verilmemeli yavruya. Acanadan memnunsaniz onunla devam edin. Kitten olanını 1 yaşına kadar vermenizde fayda var.

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arşu, yavru kediye kitten alın mutlaka. Mama içerikleri farklı olduğu için yetişkin maması verilmemeli yavruya. Acanadan memnunsaniz onunla devam edin. Kitten olanını 1 yaşına kadar vermenizde fayda var.
Acana Pasifica galiba tüm yaştaki kedilerin kullanabileceği bir ürünmüş ama tavsiyenizi dinleyerek yavru için Acana first feast alacağım. Peki büyük için hangi içerikli mamayı almalıyım? Çok fazla seçenek var. Pasifica balıklı olduğundan dolayı, değişiklik yapabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arşu, bizim kızın tavuk alerjisi olduğundan pacifica veriyorum ben. Onu seviyorsa değiştirmeyin derim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Orijen mamaları kabul ediyorum çok iyi fakat o besin değerlerini doğal olarak o fiyata yakalayamaz mıyız? Örneğin 4.5 kilo orijen mama 500 lira civarında. Biz bunu en kaliteli et ve besinlerle kedimize versek karşılayamaz mıyız?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Orijen mamaları kabul ediyorum çok iyi fakat o besin değerlerini doğal olarak o fiyata yakalayamaz mıyız? Örneğin 4.5 kilo orijen mama 500 lira civarında. Biz bunu en kaliteli et ve besinlerle kedimize versek karşılayamaz mıyız?
Raw/barf besleyerek karşılayabilirsiniz.