Hangi Kedi Kumu ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde beslediğimiz kedi için nasıl bir "Kedi Kumu" seçmeliyiz ?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle silika kumlsri tercih etmeyin. Kedilerin patilerinde yara yapiyor.
İnce kum tercih edilmeli hem çabuk emiyor hem de koku yapmıyor. Ama maalesef eve dağılıyor.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Bentonit kullanıyorum ben. İriyi de inceyi de denedim. İri taneliler eve çok dağılmaz, çok toz yapmaz ama çok iyi topaklanamaz ve koku yapabilir. İnce taneliler de dağılıp tozutmasına rağmen çok iyi topaklanır ve kokuyu hapseder.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Reflex aktif karbonlu yeşil kutu muhteşem.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Gatto kullandım beğenmedim uzun tüylüyüz tozları yapışıyo
Lindocat ekonomik, dağılması dışında fena değil
Ever clean reflexle pek farkı yok koku hapsetme farkı dışında
Kullandıktan sonra wc ye atılabilen natural bastet, noble gibi ürünleri henüz denemedim.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Ekleme: Micho kötüydü. Sonra Pisi Pisi kullandım. Çok minicik tanecikli ve yumuşak, topaklanma fena değil ama benimki gibi koku, toz hassasiyetli kedi için kokusuz seçeneği olmaması kötü, sabunlusunu daha çok beğendim pudralıdan ama nedense benimki bunu kullanırken yanlışlıkla kaka gömdüğü yere basınca yumuşaklıkta ötürü ayağına bulaştırdı iki kez. Aşırı değil ama tozutuyor. Eve ilk geldiği andan beri öksürüğü vardı zaman zaman ve kumdayken hapşırık. Astım olduğunu sanmıştım ama veterinerim nefesinin iyi olduğunu, koku-toz hassasiyeti olabileceğini söylemişti. Bence ilk kullandığı iki kutu Micho başlattı öksürüklerini ve pudralı pisi pisi de devam etti. Sabunlusunda azaldı. Şu an bir ayı gecti, proline unacented kullanıyor, tozutma bunda da var ama sanırım daha az çünkü bir aydır haftada birkaç kezlik ya da günlük öksürük atağı yaşamadı. Sadece bazen hapşırıyor kazarken. Tanecikleri daha iri, ayağına bulaşmadı. Fiyat olarak uygundu.(yeni paketler pahalı, eski paketlerden)Fazla bir ön litrelik paketim daha var ondan. Pisi pisiye son bir şans verdim geçen indirimde sabunlu aldım, yine aynı sorun olursa bir daha almamaya emin olmak için. Pisi pisi alırken yeni çıkan Felez TOZSUZ diye belirtilen kumdan aldım, biraz pahalı, deneyince değerlendirmesini yazarım. Bedava sanicat bianca unscented geldi, deneyeceğim ama pek iyi yorumlar yok hakkında topaklaşma ve koku konusunda. Koku demişken pisi pisi daha başarılıydı proline markadan ama öksürükten kurtarması ve fiyat anlamında proline i pisi pisiye tercih eder kokuya da katlanırım gerekirse. Bir dahaki alışverişinde de feles ten daha uygun fiyatlı reflex unscented i denemeyi düşünüyorum. Feles gibi bunda da genelde memnun kalan çok, astımlı kedisi olan biri buna geçince çok sevmis ve uzun süre kullanmis ( gerçi şu an pelet denemiş ve onu tercih ediyor, ben henüz cesaret edemedim pelete koku ve topaklanma konusunda her marka iyi değilmiş, iyisini almazsan topaklanmiyormus ve iyiler pahalı geldi bana, ne kadar dayanır tahmin edemedim) bakalım reflexden memnun kalırsam feles yerine onu tercih edebilirim gelecekte, butcem zorladığı zamanlarda da proline. Vancat deneyecektim ama topaklanma sorunu çok duyup vazgeçtim.