Hangi firmanın kısır maması?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin strerilised mamaya geçiş yaptık tombiks kısırlaştırıldıktan sonra. Ama kusma durumları yaşanmaya başladı. Seçeneklerimiz hillsin kısırlaştırılmış maması, n&dnin tahılsız maması, acananın kısır maması seçenekler bunlar hangisini önerirsiniz?

@Arndiol @Gülce siz bu işlerden çok iyi anlıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal Canin en anlamadıgım marka. İçerik olarak hiçbir mantıgı yok, et bile yok fakat fiyatı cok yüksek. veteriner anlaşmalı bir mama, ondan cok öneriyorlar ama amac para kazanmak.

Tekrardan alıp gereksiz para vermemenizi tavsiye ediyorum.

Hills de zira aynı, isim ve veteriner anlaşmalı bir mama. Royal canin'den bile kötü bir içeriği var bence. Onu direk eleyin.

Acana maması hakkında pek bilgim yok, ancak içerik olarak iyi oldugunu söylüyorlar. N&D serisinden de sadece Ocean serisini tavsiye ediyorum. O mamalar tüylere cok iyi geliyor.

Benim bütçe düşük oldugu için profine kuıllanıyorum, tüy saglıgına cok iyi geldi. Ama bir n&d yada acana değil.

Brit care i de listenize alabilirsiniz. Oldukca hoş mamadır.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
peki n&d, brit care ve acana arasında bir tercih yapacak olsak hangisini seçmeliyiz?

royal canini, kediyi sahiplendiğimiz arkadaş annesininde babasınnıda royal canin yediğini, gayet iyi olduğunu söylediği için başlamıştık. ama sıkıntılarını yavaş yavaş yaşamaya başlıyoruz

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Icerigini inceledim acana hepsinden fazlası ile iyi.

Sıralama olarak ilk acana, sonra nd ringa balıklı sonra da britcare derdim.

Kimi kedi 12 yaşına kadar kotu mamalarla da yaşıyor. Royal canın gerçek et olmaması dışında kötü bir mama değil. Ama et ununa da o kadar para verilmez. %40daha ucuz olmali

340070007

Hayvansever
Kedi Dostu
Tam olarak aynı soruyla ben de konu açacaktım üstüne geldi. Brit Care ben köpeğimde kullanıyordum, iyi bir mamaydı ama o zaman ND ya da ACANA markalarını bilmiyordum.
Tahılsız olarak tercih ediyorum mamaları. Benim kedim de dün kısırlaştırıldı ve obezite sınırına doğru hızla gidiyor.
Royal Canin gerçekten abartılmış bir marka.
Baktığım kadarıyla kalite Acana = Naturea > ND > Purina = Brit Care = Unique > Royal Canin olarak gidiyor. R Burada da Purina ve sağındakilerdeki tahıl eklentisi beni ondan biraz uzaklaştırıyor.
Ben tercihimi bütçem el verdikçe Acana yapmaya çalışacağım. Ama bunu sağlayamadığım durumda ND sağlam bir dayanak olarak öne çıkıyor.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Tam olarak aynı soruyla ben de konu açacaktım üstüne geldi. Brit Care ben köpeğimde kullanıyordum, iyi bir mamaydı ama o zaman ND ya da ACANA markalarını bilmiyordum.
Tahılsız olarak tercih ediyorum mamaları. Benim kedim de dün kısırlaştırıldı ve obezite sınırına doğru hızla gidiyor.
Royal Canin gerçekten abartılmış bir marka.
Baktığım kadarıyla kalite Acana = Naturea > ND > Purina = Brit Care = Unique > Royal Canin olarak gidiyor. R Burada da Purina ve sağındakilerdeki tahıl eklentisi beni ondan biraz uzaklaştırıyor.
Ben tercihimi bütçem el verdikçe Acana yapmaya çalışacağım. Ama bunu sağlayamadığım durumda ND sağlam bir dayanak olarak öne çıkıyor.
unique ye yerli ve kaliteli diyorlar, bende onların veterinerlere reklam veridğini düşünüyorum açıkcası

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
unique ye yerli ve kaliteli diyorlar, bende onların veterinerlere reklam veridğini düşünüyorum açıkcası
Unique kedi mamaları, veteriner reklamı olarak, kedi kumu hediyesi ile satışa başladı. Daha önce kullandım ve tavsiye ettiğim mama markalarından birisidir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Unique mamaların içinde sadece işlenmiş hayvan proteini var, ızmir'de birçok veteriner ile anlaşmalı.
Fiyatı da uygun değil. Ben şahsen sadece işlenmiş proteinli mama vermem kedilerime. Zaten benzer özellikli mamalar %50 Daha ucuz, bu neden pahalı cozemedim. Yerli olduğu için daha ucuz olmali idi en azından sokaktakilere verirdik.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Unique mamaların içinde sadece işlenmiş hayvan proteini var, ızmir'de birçok veteriner ile anlaşmalı.
Fiyatı da uygun değil. Ben şahsen sadece işlenmiş proteinli mama vermem kedilerime. Zaten benzer özellikli mamalar %50 Daha ucuz, bu neden pahalı cozemedim. Yerli olduğu için daha ucuz olmali idi en azından sokaktakilere verirdik.
ben direkt olarak yerli malı olup fiyatının yüksek olmasından bir kıllanmıştım. sonuçta ithalat ürünlerin pahalı olması kur ile ilgili olabiliyor ama yerli bir ürünün pahalı olması da bana biraz saçma geldi açıkcası.

sadece işlenmiş proteinle, diğer mamaların farkı ne? hangi mamalar sadece işlenmiş?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ben direkt olarak yerli malı olup fiyatının yüksek olmasından bir kıllanmıştım. sonuçta ithalat ürünlerin pahalı olması kur ile ilgili olabiliyor ama yerli bir ürünün pahalı olması da bana biraz saçma geldi açıkcası.

sadece işlenmiş proteinle, diğer mamaların farkı ne? hangi mamalar sadece işlenmiş?
Tavuk unu , tavuk proteini benzer şeyler. Somon vs. Içinde aynı durum.

Ornek vermek gerekirse profine içinde gerçek kurutulmuş et varken aynı zamanda tavuk unu da var. Ama firmadan detay aldım bu tavuk eti ve tavuk derisini kapsıyor.

Diğer ucuz firmalar hayvanların gagası ayağı eti derisi herşeyi katıyor.

Un Temel olarak bu kısımların yüksek sıcaklıkta pişirilip işlem görüp toz haline gelip mamaya katılması anlamına geliyor. Normal bir etten kat kat fazla protein içeriyor, bu yönden firmaların çok işine yarıyor. Ama biz Nasıl et yemek yerine protein tozu ile yaşamaya çalışmıyor isek, hayvanlara da En azından içinde taze ya da kurutulmuş et olan mama vermeliyiz.

Jump

Hayvansever
Kedi Dostu
mama içerikleri için daha detaylı bilgiler yurt dışı petshop sitelerinde daha ne bir şekilde görülebiliyor. Biz de nd kitten kullanıyorduk. Son zamanlarda ishal yapmaya başladı. Kısırlaştırdıktan sonra da nd bal kabaklı kısır mamasıyı kullanmaya başladık ishali daha da arttı. Şimdi royal canin veteriner serisi kısır mamasına geçiş sürecindeyiz. Veterinerimiz marka konusunda bir baskı uygulamadı. Farminanın vetlife serisi (nd üreticisi) de vardı. Onun da içeriğine bakınca içinin royal caninle çok benzer olduğunu gördüm. Tahıl bu kadar önemsizse neden farmina veteriner serisi mamalarında mısır, buğday, pirinç ve pancar posası gibi ürünleri tedavi amaçlı mamalarında kullanıyor? Ben tercihimi royal caninden yana kullandım.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Acıkcası bircok markann yurtdışı seri üretimi ülkeden ülkeye fark edebiliyor, mamada da bu olabilir, bilemedim.

N&D ishal problemi cok fazla, icerik değişimi yaptılar:: Ocean serisinden sikayetci olanı görmedim.

Royal Canin kötü mama değil fakat o parayı haketmiyor, orta segement bir mama.

Tahıl önemsiz, ama maliyet önemli :)

fistikveannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, ben hangi kedi mamasını kullandığınızı, tavsiye ettiğinizi öğrenmek istiyorum. Ben yaş mamada n&d, kuru mamada purina one kullanıyorum. Bir de geçtiğimiz gün proline yaş maması almak istedim ama kedime zarar verir mi vermez mi konusunda bilgim olmadığı için almaktan vazgeçtim. Sizce iyi mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, ben hangi kedi mamasını kullandığınızı, tavsiye ettiğinizi öğrenmek istiyorum. Ben yaş mamada n&d, kuru mamada purina one kullanıyorum. Bir de geçtiğimiz gün proline yaş maması almak istedim ama kedime zarar verir mi vermez mi konusunda bilgim olmadığı için almaktan vazgeçtim. Sizce iyi mi?

merhaba

Öncelkle yaş mamayı normalde 10 günde 1 konserve vermeniz yetiyor, fazla vermeyin,

Yas mama nem miktarı yuksek oldugu ıcın cok cok kotu bırsey verdıgınız surece sıkıntı olmaz.
Yaş mama olarak felicia öneririm, kuru mamasından ziyade et oranı ile fiyatına göre mğkemmel bir mama..

Proline ürünleri kötü bir yaş mama.