Hamsterimin arkası şişti

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mlsenpai

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Petshopa gidip sordum bu normal mi diye, benim hamsterim erkek olduğu için normalmiş, çiftleşme donemiymiş, ciftlestirdigim zaman bir sure sonra arkasında ki sislikler iniyor değil mi?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, hamsterin arkasının şişmesi genelde testislerden ötürü oluyor. Bazen ise kabızlıktan ötürü olabiliyor. Kabızlıktan şüpheleniyorsan meyve ve sebzeyi artırabilirsin :)

Mlsenpai

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, hamsterin arkasının şişmesi genelde testislerden ötürü oluyor. Bazen ise kabızlıktan ötürü olabiliyor. Kabızlıktan şüpheleniyorsan meyve ve sebzeyi artırabilirsin :)
Peki onlar iniyor mu? Yoksa öyle mi kalıyor

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Petshopa gidip sordum bu normal mi diye, benim hamsterim erkek olduğu için normalmiş, çiftleşme donemiymiş, ciftlestirdigim zaman bir sure sonra arkasında ki sislikler iniyor değil mi?
Pet shop'a değil, veterinere danışmanızı tavsiye ederim.

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanlar konusunda tecrübeliyim, açıkçası bu normal mi bilemiyorum. Ama benim şahsi görüşüm apse, kist, enfeksiyon olabileceği yönünde, çünkü küçük kemirgenlerde bunlara daha sık rastladığını biliyorum. Ben sizin yerinizde olsam acil bir egzotik hayvan veterinerine götürürdüm. Her veteriner kemirgenleri tedavi etmeyi başaramaz. Hangi şehirde yaşıyorsunuz, ona göre size bir kemirgen veterineri önerebilirim

Azra Ç

Hayvansever
Kemirgen Dostu
merhaba benim hamsterim cüce rus hamsteri bende de aynı durum oldu arkasında iki şişlik var yeni aldım sayılır beni çok korkutuyor bu durum her hangi bir zarar gelir mi miniğime ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240203-235153.png
    Screenshot_20240203-235153.png
    902.8 KB · Görüntüleme: 12