Hamsterimda kist var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Joulwer

Hayvansever
Hamster Dostu
Merhabalar bir şey danışmak istiyordum. "Mumble" adındaki yaklaşık 2.5 yaşındaki hamsterimin göğüs bölgesinde büyük bir kist tespit ettim bir kaç gün önce. Virüs olayları dolayısı ile de veterinere mi götürsem ne yapsam bilemedim. Dün akşam da hamsterim oldukça rahatsızlandı keyfi kaçtı. Yemek yemiyor ama bol bol su i içiyor. Veterinere götürsem kisti almak için cerrahi operasyon gerekecek. Mumble zaten yaşlı ve halsiz, böylesi bir cerrahi operasyonu kaldırabilir mi, kaldıramaz mı diye danışmak istedim. Daha çok mu acı çektirmiş olurum veterinere götürüp ameliyat ettirsem? Lütfen yardımcı olun ne yapacağımı bilmiyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamsterınız hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Bir de göğüs bölgesindeki kistin fotoğrafını atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Joulwer

Hayvansever
Hamster Dostu
Bu kadar çekebildim. Gördüğünüz gibi büyük bir kist var. Çok halsiz bütün gün yatıyor. Yemek yemiyor ama su içiyor bolca. Kıpırdamaya dermanı yok resmen hayvancağızın. Ne yapacağımı bilemedim elim ayağım dolaştı. Kisti almaları için veterinere götürsem kaldırabilir mi bilmiyorum 2.5 yaşında. Daha mı çok acı çeker bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201011_175213.jpg
    IMG_20201011_175213.jpg
    72.9 KB · Görüntüleme: 29

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
En azından kistin kontrol altında tutulması için veteriner hekime danışmanız doğru olur. Kemirgenler hakkında bilgili bir veteriner hekime götürürseniz sizi daha doğru yönlendirecektir. Her veteriner hekim hamsterlarla ilgilenmiyor maalesef.