Hamsterım yere düştü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, bugün hamsterimi biraz oynasın diye kafesinden çıkarıp masama koydum. Oynasın diye çok sevdiği ipi almaya gidecektim ancak ben yokken aşağıya büyük ihtimalle atlayacağından kendisine zarar vermesin diye elime alıp yanımda götürdüm. Tam alırken hızlıca bir şekilde elimin arasından kaçtı ve yaklaşık 90cm-1 metre kadar bir yükseklikten aşağıya düştü. Şu anda hareketlerinde vesaire bir problem yok. İç organlarına bir zarar gelmiş olabilir mi?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Bir sonraki sefere daha dikkatli olmanızı öneririm. İlerleyen saatlerde herhangi bir problem gözlemlerseniz ya da şüphelenirseniz bir veteriner kliniğine gidebilirsiniz.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Bir sonraki sefere daha dikkatli olmanızı öneririm. İlerleyen saatlerde herhangi bir problem gözlemlerseniz ya da şüphelenirseniz bir veteriner kliniğine gidebilirsiniz.
Peki sağ olun, umarım şu an olduğu gibi hareketli kalmaya devam eder.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Umarım bir şey olmaz. Videolarda gördüğüm kadarıyla minik dostumuz oldukça neşeli ve tatlı görünüyor :)
Evet öyle sadece kafesinin boyutu biraz küçük. En kısa zamanda kafesinin aynı boyutunda başka bir kafes veya cam akvaryum alıp birini oyun alanı yapacağım. Gerek kalmaz artık böyle aksiyonlara o zaman. 😄

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hiç bir sorun olmaz; rahat olun. Benim hamstetimin en sevdiği aktiviye, 70 cm'lik kafesin en üstüne çıkıp oradan aşağıya atlamak :)

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hiç bir sorun olmaz; rahat olun. Benim hamstetimin en sevdiği aktiviye, 70 cm'lik kafesin en üstüne çıkıp oradan aşağıya atlamak :)
Manyak hayvan ya işi gücü yok aşağı atlıyor😆 Şu anda keyfi yerinde zaten büyük ihtimalle bir şey olmamış

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Manyak hayvan ya işi gücü yok aşağı atlıyor😆 Şu anda keyfi yerinde zaten büyük ihtimalle bir şey olmamış
Aynen dostum, bir şey olsa zaten anlaşılırdı şimdiye. Vücutları elastik gibi, hiç bir şey olmuyor :)

ulukan hügüül

Hayvansever
Kemirgen Dostu
merhaba benimde hamsterım bir masadan düştü hmm ve bende şüpeleniyorum ama hiç bir sıkıntısı yok gibi harakteri gayet iyi tırmanıyor ve çark ında koşuyor haraketli gayet sizce birşey varmıdır ?

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
merhaba benimde hamsterım bir masadan düştü hmm ve bende şüpeleniyorum ama hiç bir sıkıntısı yok gibi harakteri gayet iyi tırmanıyor ve çark ında koşuyor haraketli gayet sizce birşey varmıdır ?
Hareketliyse bir sıkıntı yoktur. Eğer bir tuhaflık gözlemlerseniz mutlaka gösterin

ErdemYay

Hayvansever
Kus Dostu
Çok yaramazlar dikkat edin bence. Hamsterlar çok elastik hayvanlardır ama yine de başı boş bırakmamak lazım :)

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yere düşmek ile hamster'e bir şey olmaz. Zaten de sanırım bir sorun olmamış.

Hamsterlerin vücutları adeta elastiktir. Bu sebeple kolay kolay hiç bir şey olmaz hamsterlere. Çok şiddetli bir şekilde düşmediği veya vücudu bir şeye çarpmadığı sürece.