Hamsterim tahta çubuk yuttu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaklaşık 5-10 dakika önce biraz oynasın diye elimle küçük fazla büyük olmayan bir tahta çubuk uzattım. Bir anda elimden çekti ve biraz kemirdikten sonra yuttu. Bir şey olur mu? veya olursa ne yapmam gerekiyor?

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yutmamıştır o, yanağındaki kesesine saklamıştır. Bir süre sonra çıkarır muhtemelen.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ne kadar büyük bir çubuktu? Yutmak yerine farklı bir yere taşımış veya taşırken bir yerde düşürmüş olabilir.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ne kadar büyük bir çubuktu? Yutmak yerine farklı bir yere taşımış veya taşırken bir yerde düşürmüş olabilir.
2-3cm olabilir her yere baktım çubuktan eser yoktu yuttuğunu düşünüyorum ama belli olmaz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birkaç gün gözlem altında tutmanızda fayda var. Dışkılarken zorlandığını veya kabız olduğunu fark ederseniz gecikmeden veteriner hekime götürmeniz gerekir.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birkaç gün gözlem altında tutmanızda fayda var. Dışkılarken zorlandığını veya kabız olduğunu fark ederseniz gecikmeden veteriner hekime götürmeniz gerekir.
Peki sağ olun.

Eve geldiğimden beri pek bir şey yok gibi görünüyor her zamanki gibi hareketli ve normal davranışları var.

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Peki sağ olun.

Eve geldiğimden beri pek bir şey yok gibi görünüyor her zamanki gibi hareketli ve normal davranışları var.
Eğer bir, en fazla iki gün içerisinde herhangi bir kabızlık veya buna benzer bir durum olmazsa şayet, sıkıntı yok demektir. Çünkü 2 - 3 cm'lik bir şey yuttuysa, mutlak suretle 1 - 2 gün içinde fiziksel rahatsızlığını hissedecektir. Tırmanmasında, çarkında koşuşunda vs. fiziksel aktivitelerinde sıkıntı yoksa şu anda, zaten %90 sorun yok demektir...

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer bir, en fazla iki gün içerisinde herhangi bir kabızlık veya buna benzer bir durum olmazsa şayet, sıkıntı yok demektir. Çünkü 2 - 3 cm'lik bir şey yuttuysa, mutlak suretle 1 - 2 gün içinde fiziksel rahatsızlığını hissedecektir. Tırmanmasında, çarkında koşuşunda vs. fiziksel aktivitelerinde sıkıntı yoksa şu anda, zaten %90 sorun yok demektir...
Evet gözlemliyorum ve her zamanki gibi tırmanıp çarkında koşuyor.

Ayrıca türünü çözemedim. Kafası ve popo kısmı açık kahverengi gövdesi ise beyaz. Türü ne olabilir?

Sadi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet gözlemliyorum ve her zamanki gibi tırmanıp çarkında koşuyor.

Ayrıca türünü çözemedim. Kafası ve popo kısmı açık kahverengi gövdesi ise beyaz. Türü ne olabilir?
Sırtında, boynundan kalçasına doğru uzanan düz bir çizgi varsa gonzales, değilse Suriye hamsteridir. Türkiye'deki hamstlerlerin hemen hepsi bu iki cinse ait.

Fotoğrafını gönder istersen dostum bakalım.

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sırtında, boynundan kalçasına doğru uzanan düz bir çizgi varsa gonzales, değilse Suriye hamsteridir. Türkiye'deki hamstlerlerin hemen hepsi bu iki cinse ait.

Fotoğrafını gönder istersen dostum bakalım.
Burnundan kafasının sonuna kadar çizgi var ama dediğiniz gibi kalçasına doğru değil. Ama yinede fotoğrafını atayım

Ekli dosyalar

• Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    31.4 KB · Görüntüleme: 10

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bunlar kemirgen dostum, affetmezler :)

Bak bunlar da benim hamsterlerim :)

Bu hamsterların hepsi çok tatlı olmak zorunda galiba 😄

Ayrıca hamsterimi kolayca alıştırabilmek için ne yapmak lazım? Bir kaç kaynaktan okuduğumda elimi kafese koyup beklememi istiyor yaptığımda yaşadığım olayı diğer konumda gördünüz zaten.