Hamsterım çok hasta

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İyileşmesine çok sevindim. 😍 Multivitamin kullanmak yerine düzenli olarak ek besin vermenizi öneririm. Elma, ceviz, peynir, yoğurt, tavuk, çekirdek, maydanoz, ıspanak, kereviz, brokoli, havuç gibi birçok besinle kuru gıdaya takviye yapmanızı öneririm. Günde 1 farklı besin vermeniz onun için yeterli olacaktır.
Multivitaminlerin bazıları işe yaramıyor, bazıları da çok fazla vitamin almalarına sebep oluyor bu yüzden besin ile takviye yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Bir de geniş olmayan bir kafeste bakıyorsanız mutlaka alanını genişletmenizi öneririm. Dar kafesler de çoğunlukla hasta olmalarına sebep oluyor. Aklınıza takılan bir soru olursa daima yardımcı olurum. 🐾

Karamel1

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İyileşmesine çok sevindim. 😍 Multivitamin kullanmak yerine düzenli olarak ek besin vermenizi öneririm. Elma, ceviz, peynir, yoğurt, tavuk, çekirdek, maydanoz, ıspanak, kereviz, brokoli, havuç gibi birçok besinle kuru gıdaya takviye yapmanızı öneririm. Günde 1 farklı besin vermeniz onun için yeterli olacaktır.
Multivitaminlerin bazıları işe yaramıyor, bazıları da çok fazla vitamin almalarına sebep oluyor bu yüzden besin ile takviye yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Bir de geniş olmayan bir kafeste bakıyorsanız mutlaka alanını genişletmenizi öneririm. Dar kafesler de çoğunlukla hasta olmalarına sebep oluyor. Aklınıza takılan bir soru olursa daima yardımcı olurum. 🐾
Gülce hanım merhabalar. Size bir konu danışmak istiyorum izniniz olursa. Aynı forumdaki arkadaşım gibi benimde hamsterım hasta. Fakat benim hamsterımın yüz bölgesi şişti yani yanak bölgesinde bir iltahap söz konusu. İnanın iki gün önceye kadar böyle bir durum yoktu. Bir anda yanağı şişti ve sağ gözü açık fakat sol gözü kapanmıştı çapaktabn ötürü açılmıyordu. Ertesi sabah veterinere götürdüm ve ağzının iltahap yaptığını daha doğrusu yediği bir şeyin yanağını kesmiş olabileceğini söyledi. İki doz iğne vurdular biri antibiyotikti diğerinin be olduğunu bilmiyorum ne yazık ki. Ağızı şiştiği için sağ gözü dışarıda kaldı ve kurudu maalesef o gözün kör olacağını söylediler. Diğer gözünü korumak için gözüne ilaç aldım. Toplam bir ağız ve göz olmakla birlikte bir ilaç Yanak bölgesi içinde bir iltahap merhemi verdi doktor. Eve geldimizden bu yana 18 saat oldu ilk başlarda ilacın etkisinden sanıyorum sürekli senteliyor düşüp duruyordu fakat bu sabah itibari çok zayıf hareketsiz sürekli yatıyor. Ağızı yara olduğu için hiç bir şey yiyemiyor. Ben şırınga yardımı ile yiyecek ve sıvı veriyorum. Çok ama çok hareketsiz. İlaçları düzenli uyguluyorum. Bunlar dışında yapabileceğim bir şey var mı?.Lütfen bana yardımcı olur musunuz?. Çok üzülüyorum onu bu halde görmek çok zor.. Yavruyken aldım onu sanırım 1 yaşında olması lazım şuanda (erkek) bu zamana kadar hiç hastalanmadı.
IMG_20220311_135624.jpg
IMG_20220312_115537.jpg

IMG_20220311_135624.jpg
IMG_20220312_115537.jpg

Ekli dosyalar

• VID_20220312_113824.mp4
    117.9 MB
  • VID_20220312_115602.mp4
    124.4 MB

Oytunn

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu sabah hapşırması durdu, iştahı da eskisi gibi, galiba iyileşti. Aynı şekilde suyunu tazeleyip ilaç damlattım, veterinerin söylediği gibi 3 gün kadar kullanacağım ilacı. Gerçekten çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Tekrar böyle bir durumla karşılaşmamak için vitamin kullanmalı mıyım? Veya önerdiğiniz başka bir şey var mı?
İyiaksamlar eski videolarinda gordum bizim hamsterda sabah kalktigimda ayni sekilde senin videondaki gb sesler cikarip hapsiriyodu veteriner aradim kimse ilgilenmedi acaba kullandigin damla veya ilac neydi acaba bende almak istiyorum yardim edersen sevinirim