Hamsterım benden korkuyor ve tüm gün yuvasından çıkmıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

nehirskywalkerr

Hayvansever
Egzotik Dostu
4 gün önce bir suriye hamsterı aldım 1 aylık ve elimle mama vermeyi deniyorum alışsın elime gelsin diye baya uzun süre bekletiyorum elimi orda ama korkuyo hatta çıldırıyo zıplıyo yanlışlıkla elime düşüyo sonra farkedip tekrar zıplıyo yuvasına giriyo iki kere parmaklarımka ucundan tutarak salatalık/ceviz uzattım onları yedi korkmadı ama elimi uzatınca çok korkuyo hep böyle alışmamasından korkuyorum evde kedim de var 4 yaşında hamsterı izlemeyi çok seviyo bi şey yapmıyo tüm gün onu izliyo kafesin yanında ilk gün geldiğinde kafese patileriyle dokundu ve hamster tuhaf sesler çıkardı korktu sanırım ama bi daha olmadı öyle şeyler
BİR DE TÜM GÜN YUVASINDAN ÇIKMIYO YUVASININ KAPISINA PAMUKLA DUVAR ÖRMÜŞ ACABA ÜŞÜYO MUDUR NORMAL Mİ VE TALAŞ OLUYO HEP Bİ KERE DE O PAMUK ÇİŞ OLMUŞ BEN DE TAMAMINI ALIP YENŞ TEMİZ KOYDUM AMA KÖTÜ HİSSEDER Mİ YUVASINI BOZDUM DİYE Bİ DAHA YAPMALI MIYIM

Ekli dosyalar

• D97087DB-9F3D-44C6-BF46-48E84515A0B8.jpeg
    D97087DB-9F3D-44C6-BF46-48E84515A0B8.jpeg
    763.3 KB · Görüntüleme: 142
  • ABCAE895-4016-4C5A-A321-2F72F9B7C19C.jpeg
    ABCAE895-4016-4C5A-A321-2F72F9B7C19C.jpeg
    191.8 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hamster konusunda @Gülce bayağı bayağı bilgilidir, kendisi de hamster besliyor mutlaka yardımcı olacaktır size ☺️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamsterlar uyumak için kendilerine mutlaka yuva yaparlar, pamuk yerine ip, peçete gibi malzemeleri kafesine bırakırsanız kendi alır ve yuvasına ekler. Yuvayı yalnızca genel temizlik yaparken bozmanızı öneririm, devamlı değiştirirseniz psikolojisi bozulur. Şu anda kullandığınız kafes de psikolojisi için kesinlikle sağlıklı değil. Hamsterların kafesleri en az 2 katlı, 70 cm civarında olmalıdır. Kendini saklayacağı herhangi bir alanı yoksa ve sizin her bölgeye erişiminiz varsa kendini rahat hissedemiyor, strese giriyordur.
İlk önerim kedinizi hamsterınızdan olabildiğince uzak tutmanızdır. Mümkünse aynı odada bulunmasınlar, böylece hamsterınız kendini daha rahat ve güvende hissedecektir. İkinci olaraksa kafesinizi değiştirmenizi öneririm. Ben şu an linkteki kafesi kullanıyorum, size de böyle bir şey yapmanızı öneririm. Hazır kafeslerin hiçbiri hamsterlar için yeterli değil maalesef. Hamster Kafes Dekorasyonu ve Oyuncakları
İlk zamanlar hamsterınızın size ve çevreye karşı çekingen davranması oldukça normaldir, her gün belirli alanlarda gezmesine ve etrafı keşfetmesine izin verirseniz size çok daha hızlı alışacak, mutlu bir hayat sürecektir.
Ayrıca detaylı bilgi edinmek için bu bakım makalemi de mutlaka okumanızı öneririm. :) Yavru Hamster Bakımı Nasıl Yapılır • Hayvanlar.net

nehirskywalkerr

Hayvansever
Egzotik Dostu
Hamsterlar uyumak için kendilerine mutlaka yuva yaparlar, pamuk yerine ip, peçete gibi malzemeleri kafesine bırakırsanız kendi alır ve yuvasına ekler. Yuvayı yalnızca genel temizlik yaparken bozmanızı öneririm, devamlı değiştirirseniz psikolojisi bozulur. Şu anda kullandığınız kafes de psikolojisi için kesinlikle sağlıklı değil. Hamsterların kafesleri en az 2 katlı, 70 cm civarında olmalıdır. Kendini saklayacağı herhangi bir alanı yoksa ve sizin her bölgeye erişiminiz varsa kendini rahat hissedemiyor, strese giriyordur.
İlk önerim kedinizi hamsterınızdan olabildiğince uzak tutmanızdır. Mümkünse aynı odada bulunmasınlar, böylece hamsterınız kendini daha rahat ve güvende hissedecektir. İkinci olaraksa kafesinizi değiştirmenizi öneririm. Ben şu an linkteki kafesi kullanıyorum, size de böyle bir şey yapmanızı öneririm. Hazır kafeslerin hiçbiri hamsterlar için yeterli değil maalesef. Hamster Kafes Dekorasyonu ve Oyuncakları
İlk zamanlar hamsterınızın size ve çevreye karşı çekingen davranması oldukça normaldir, her gün belirli alanlarda gezmesine ve etrafı keşfetmesine izin verirseniz size çok daha hızlı alışacak, mutlu bir hayat sürecektir.
Ayrıca detaylı bilgi edinmek için bu bakım makalemi de mutlaka okumanızı öneririm. :) Yavru Hamster Bakımı Nasıl Yapılır • Hayvanlar.net
Evet yeni kafes aldım büyük iki katlı ve tünelleri falan da var bu kafes evde vardı tavşanımlarımdan kalma ikisini birleştiricem :) masama yatağıma falan koymayı düşünüyorum ama düşer mi ya da geri kafese koymak zor olur mu

nehirskywalkerr

Hayvansever
Egzotik Dostu
Evet yeni kafes aldım büyük iki katlı ve tünelleri falan da var bu kafes evde vardı tavşanımlarımdan kalma ikisini birleştiricem :) masama yatağıma falan koymayı düşünüyorum ama düşer mi ya da geri kafese koymak zor olur mu
Bir de kedim çok sakin bir kedi yıllardır yanımda uyuması için falan uğraştım ama çok soğuktu hamster geldi artık yanımda uyuyo odamdan çıkmıyo sürekli onu izliyo merakla odaklanıp kıyamıyorum odamdan çıkarmaya

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yüksek yerlere koyduğunuzda kesinlikle gözünüzü ayırmamanız gerekir, hiç beklemediğiniz bir anda aşağı atlayıveriyorlar. Her ihtimale karşı kedinizi hamsterla yakınlaştırmayın derim, gerekirse hamsterı daha az kullanılan bir odaya koyun.

nehirskywalkerr

Hayvansever
Egzotik Dostu
Yüksek yerlere koyduğunuzda kesinlikle gözünüzü ayırmamanız gerekir, hiç beklemediğiniz bir anda aşağı atlayıveriyorlar. Her ihtimale karşı kedinizi hamsterla yakınlaştırmayın derim, gerekirse hamsterı daha az kullanılan bir odaya koyun.
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederimm <3 :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, merak ettiğiniz her konu hakkında başlık açmaktan çekinmeyin, mutlulukla cevaplarız. :)