Hamster Ödül Maması Tarifi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamsterlar bizim yediğimiz çoğu besini yiyebildiğinden ek olarak bir ödül maması tasarlamak hamster sahiplerinin pek aklına gelmiyor. Hazır yılbaşı yaklaşıyorken onları da biraz şımartmak gerek! Bu tarif ödül mamasından ziyade pasta tarifi kıvamında olacak. Minik bir hamstera minik bir pasta yapmak için olabildiğince pratik pişirilmeden yapılabilen bir tarif vereceğim.

Malzemeler:
  • 1 dilim havuç
  • 1 dilim muz
  • 1 damla çikolata
  • 1 çay kaşığı lor peyniri
Yapılışı:
  1. Tabana havucu koyup üzerine pastamızın kreması olarak lor peynirimizi sürüyoruz. Çay kaşığından daha az lor peyniri bile yeterli olabilir :)
  2. Lor peynirini güzelce yaydırdıktan sonra üzerine muzu koyuyoruz.
  3. Son olarak damla çikolatayı üzerine yerleştirip pastamızı tamamlıyoruz.
  4. Afiyet olsun! :D 🐾

Çift tabanı havuç olan versiyonunu biz az önce denedik. Olay örgüsünü aşağıya bırakıyorum :D
collage13.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamster bakmak sabır seviyenize göre zor veya kolay olarak nitelendirilebilir. Örnek vermem gerekirse bu zamana kadar; 6 pantolon, 3 nevresim takımı kaybettim. Kapıları kemirdi, yatağımı kemirdi ancak bunlar için ondan vazgeçmeyi düşünmedim. İlk üç ayımız çok sancılı geçti, hamsterlar çok zeki canlılar olmalarına rağmen işine gelmeyen bilgiyi uygulamayı kesinlikle reddediyorlar. Bu durumda sabırlı olmak ve onları ürkütmeden yaklaşmak çok önemli.
Gece yaşayan canlılar olduğundan eğer geceleri uyanık olmuyorsanız aranızda iletişim kopukluğu olabiliyor.
Tabii bu dediklerime bakmayın yalnızca olumsuz yönleri yazdım. Bunlara rağmen hamster bakmanın oldukça keyifli olduğunu ve bir kez bile sahiplendiğime pişman olmadığımı söyleyebilirim

Ekin

Hayvansever
Kedi Dostu
ahahaha nasıl da alıp götürüyor bayıldım

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, kassandranin hayvanla oynayarak öldürmeyeceğini bilsem ben de alicam da, bizimki kesin oynarken öldürür. Ben de 2 tane besledim ama hiç kemirme problemimiz olmadı bizim. Kafesi baya büyüktü :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üç kafesi birleştirip içine kum havuzu dahi yaptım ancak hanımefendi yetinemediğinden kendi istediği zaman kafesinden çıkıp geziniyor bu yüzden ilk zamanlar çok zorlandım dediğim gibi elimi attığım yer kemirilmiş oluyordu :) üç aylık eğitim süreci nihayet sonuç vermeye başladığından rahata ermeye başladım :D

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Hahahah bizimki 2 kere kafesinden kaçmıştı, ara ara bulamamıştım, bembeyazdı koltuklar ve halilar da beyaz olunca. Bir baktım koltuklarindan arasından bana bakıyor 😂 hemen alıp kafese koymuştum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evde salık bırakınca çok korkuyorum kaybolmasından, özellikle banyo gibi bir yere girdiği an borulara yöneliyor kaçmasından korkuyorum. Sadece belirli bir odada gezmesine izin var o yüzden. Odadan da kaçarsa evde büyük kaos yaşanıyor 😂

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de yatak odasındayken çıkarıyordum sadece. Bir de peynir falan yerken gerçi cebimde bile gezdirdigim olmuştur. 😀 Omuzumda takılıyordu genelde

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuzenimin birisi hamster delisidir ve tarifin linkini kuzenime gönderiyorum şimdi :) teşekkür ederim başarılı bir yazı olmuş.