Hamile Köpek Besleme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ErenB

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar, yaklaşık 2 yaşında dişi rottweiler cinsi köpeğim var. Şu anda hamile ve hamileliğinin 45. Günü, şimdiye kadar bol protein olsun diye tavuk ile besledim ve mamasına yumurta karıştırıp verdim. Manasının bitmesine maks 2 gün kaldı ve yeni mama alırken hamilelik için farklı bir mamamı seçmeliyim bilemiyorum. Hamilelik için yavru köpek maması veya başka önerdiğiniz bir mamayı mıa kullanmalıyım? Yoksa sürekli kullandığım mamadan devam mi etmeliyim?

Şimdiye kadar Reflex Plus Kuzu etli yetişkin köpek maması kullanıyordum.

Hamile köpeğim için önerdiğiniz mama var mı? Maksimum bütçem 280tl civarı

ErenB

Hayvansever
Kopek Dostu
Ayrıca ara öğün olarak önerdiğiniz şeyler var ise yazarsanız sevinirim. Köpek rahat olsun diye bir süredir gezdirmiyorum. Sizce gedirmeli miyim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Reflex çok zararlı bir mama, şimdi olmasa bile ileride ciddi hastalıklara yol açabilir. Normal zamanda da Reflex kullanmanızı pek önermiyorum. Sorunuza gelecek olursam, gerekli protein ve vitaminleri alarak bebeklerini sağlıklı büyütmesi açısından yavru veya hamile köpek maması kullanması elbette çok daha doğru olur. Şimdi ve ileriki zaman için Mystic adlı markayı öneririm. İçeriğine kıyasla çok ucuz bir mama olduğundan pişman olacağınızı düşünmüyorum. :)
Ara öğün olarak devamlı sakatat vermenizi tavsiye ederim. Multivitamin görevi gördüğünden köpeğinizin doğum sonrası sürecini daha rahat atlatmasını sağlayacaktır. Yoğurt, yumurta, kefir, kas eti de verebilirsiniz. Bir de işinize yarayabileceğini düşündüğüm mama tariflerini buraya bırakıyorum. Vaktiniz varsa denemenizi öneririm. :)
Yavru Köpekler İçin Mama Tarifi
Kabaklı Köpek Ödül Maması Tarifi

ErenB

Hayvansever
Kopek Dostu
Reflex çok zararlı bir mama, şimdi olmasa bile ileride ciddi hastalıklara yol açabilir. Normal zamanda da Reflex kullanmanızı pek önermiyorum. Sorunuza gelecek olursam, gerekli protein ve vitaminleri alarak bebeklerini sağlıklı büyütmesi açısından yavru veya hamile köpek maması kullanması elbette çok daha doğru olur. Şimdi ve ileriki zaman için Mystic adlı markayı öneririm. İçeriğine kıyasla çok ucuz bir mama olduğundan pişman olacağınızı düşünmüyorum. :)
Ara öğün olarak devamlı sakatat vermenizi tavsiye ederim. Multivitamin görevi gördüğünden köpeğinizin doğum sonrası sürecini daha rahat atlatmasını sağlayacaktır. Yoğurt, yumurta, kefir, kas eti de verebilirsiniz. Bir de işinize yarayabileceğini düşündüğüm mama tariflerini buraya bırakıyorum. Vaktiniz varsa denemenizi öneririm. :)
Yavru Köpekler İçin Mama Tarifi
Kabaklı Köpek Ödül Maması Tarifi

Köpeğimin ve yavrularının sağlığı için işimi bir süreliğine bıraktım. Bu konularda pek bilgili değilim ve maddi durumum kötü olmasa da borçlar vs. olduğundan pek pahalı mama alamıyorum. Reflex markasını fazla önerdiler. Fiyatı da uygun diye ondan alıyordum. Önerdiğiniz mama Reflex'e kıyasla çok daha ucuz fakat size güvenerek ondan sipariş edeceğim, umarım hızlıca elime ulaşır. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Sakatat sık sık veriyorum ve yumurta'yı da genel de mama ile karıştırıp veriyorum. Bağlantı adresini attığınız tariflere de bakacağım. Tekrardan teşekkürler, iyi forumlar. 🙂

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mystic ile ilgili yaşayabileceğiniz tek sıkıntı alerji kaynaklı olabilir. İçerik ve mama kalitesi hakkında hiç olumsuz yorum almadım. :) Umarım siz de beğenirsiniz.
Bir de Happy Tail adlı markaya bakmanızı öneririm. Happy Tail diğer markalardan farklı olarak bir kuru mama markası değil, gerçek öğün markası. :) Taze sebze ve gerçek et kullandığından dolayı denenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mama tariflerini yapmaya vakit ayıramazsanız o markadan sipariş verip ara öğün olarak tüketmesini sağlayabilirsiniz.

ErenB

Hayvansever
Kopek Dostu
Happy tail biraz inceledim ancak fiyatı baya uçuk. Ara öğün tariflerine bakıp yapacak kadar vaktim var sanırım 🤣

Değerli yorumlariniz için tekrardan teşekkür ederim. Yavrular konusunda bir gelişme vs. olursa aklıma takılan noktaları yazacağım, iyi forumlar. 🙂

ErenB

Hayvansever
Kopek Dostu
20201005_224647.jpg

20201005_211659.jpg

Sonunda doğum yaptı. Tam tamına 8 yavru. 7 tane bekliyorduk ve 8. 2 3 saat sonra geldi. Sanırım 9. yavru da gelecek. Karnı hala şiş ve sancılanıyor.

Yavruların hepsi sağlıklı ve umarım hep öyle olur. Bende Misham da çok yorgunuz ancak mutluyuz. Mutluluğumu paylaşmak istedim.

@Gülce tavsiyelerin için tekrardan teşekkürler.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@ErenB, ay gözünüz aydın çok sevindim. Maaşallah çok tatlılar 🧿🧿🧿

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sağlıkları olmalarına çok sevindim. Hepsi ayrı güzel. :)