Hamile Kedim Ishal Oldu Ne Yapabilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
1,5 aylık hamile scottish bir kedim var. 3 hafta önce kitten mamaya başladık kademeli olarak ve hala kademeli olarak devam ettirmeme rağmen başladığımız günden beri ara ara düzelip tekrar nükseden bir ishalimiz var. Uzun tüylü ve hamile olduğu için tuvaletini yaptıktan sonra kendini temizleyemiyor haliyle her defasında bir duş maceramız oluyor ve bu onu bir stresede sokuyor ne yaptıysam düzelmedi. Önerilerinizi bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kullandığınız marka ishale sebep oluyor olabilir. Hangi marka kullanıyorsunuz?

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
N&d kullanıyordum normalde kittin için temizmamadan kitten maması aldım hamileliğin son günlerine geldik zaten kullanmıyı bıraktım bu günden itibaren umarım düzelir en erken sürede

mevlutunal

Yeni Üye
İshali ne şeklinde ,rengi kıvamı vs . En son iç paraziti ne zaman yapıldı

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
İshali krem den bir tık daha koyu kıvamda rengi normal ne açık ne koyu ve en son iç parazitini 1 ay önce yaptırdım ama hamile olduğu için veteriner aşı değil damlayı tercih etti aşı kadar etkili olduğunu söylemişti.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
N&d kullanıyordum normalde kittin için temizmamadan kitten maması aldım hamileliğin son günlerine geldik zaten kullanmıyı bıraktım bu günden itibaren umarım düzelir en erken sürede
Yavru büyütme sürecinde emziren kedi maması veya yavru kedi maması kullanması daha doğru olur. N&D'den daha düşük kaliteli bir mamaya geçmemenizi tavsiye ederim. Bahsettiğiniz sitede N&D kalitesinde veya daha yüksek kaliteli bir mama yok.

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Yavru büyütme sürecinde emziren kedi maması veya yavru kedi maması kullanması daha doğru olur. N&D'den daha düşük kaliteli bir mamaya geçmemenizi tavsiye ederim. Bahsettiğiniz sitede N&D kalitesinde veya daha yüksek kaliteli bir mama yok.

Royal canin mohter and babycat uygun olur mu bu dönemde royal içinde çok iyi şeyler duymadım. Tavsiye edeceğiniz bir marka var mı n&d dışında

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İçeriğini pek beğenmiyorum. N&D yavru ve emziren kedi mamasını tercih edebilirsiniz. Diğer markalar N&D kadar başarılı değil ancak isterseniz birkaç marka daha önerebilirim.

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
İçeriğini pek beğenmiyorum. N&D yavru ve emziren kedi mamasını tercih edebilirsiniz. Diğer markalar N&D kadar başarılı değil ancak isterseniz birkaç marka daha önerebilirim.
Corona sebebiyle işyerimde bir belirsizlik hakim bu sebepten dolayı bütçemi çok zorlamak istemiyorum önümüzdeki süreçte neler yaşayacağımızı bilmiyoruz. Fiyat performans açısından memnun bırakacak markalar varsa bildiğiniz önerilerinizi alabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  • Brit Care
  • Brit Premium
  • Matisse tavsiye edebilirim. Hem fiyat hem de içerik olarak memnun bırakacaklarını düşünüyorum.

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkürler inceleyeceğim bunları onun dışında ishalin sadece mamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum. Sürekli soğuk yerlerde yatıyor sancısı olduğu için mi yapıyor bunu bilemiyorum alıp koltuğa veya yatağıma çıkarıyorum ama çok fazla durmuyor tekrar soğuk fayansların veya parkelerin üzerine yatıyor bu süreçte kendi yatağınıda asla kullanmamaya başladı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama kaynaklı değilse mamayı değiştirmenize rağmen ishali kesilmezse veterinerinerize gidip kontrol yaptırabilirsiniz. Doğum öncesi sağlıklı olduğuna emin olmakta fayda var.

mevlutunal

Yeni Üye
İshali krem den bir tık daha koyu kıvamda rengi normal ne açık ne koyu ve en son iç parazitini 1 ay önce yaptırdım ama hamile olduğu için veteriner aşı değil damlayı tercih etti aşı kadar etkili olduğunu söylemişti.
Prebiyotik tozları var kedi köpekler için, onlardan kullanmanızı öneriyorum. En azından purina nın fortiflora ürününü kullanmanız lazım ama petshop vs tarzı yerlerden aldığınız etki etmeyecektir. Bu şu anda veteriner kliniğine götürmeden yapabileceğiniz yöntem. Paraziter kaynaklı ishaller uzun sürer ve geçmez. Eğer parazit kaynaklı ise Prebiyotikler çözüm olmayacaktır. İç parazit tableti kullanmanız da düşüğe sebep olur. Mecbur bir kliniğe götürüp tedavi ettirmeniz gerekir.

miaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese teşekkür ederim, İshali mamayı kesince geçti. Mama kaynaklı bir sindirim problemiydi büyük ihtimal n&d kitten ile devam edeceğim.