Güvenilir ve Hijyenik Yaşam Alanı Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

beyzanurp

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaklaşık bir ay önce apartmanımızın bodrum katına bir kedi yavrulamış. Bunu çok sonra farkettik. Yavruları daha temiz bir yere taşıdık ama anneleri tekrar eski yerine taşıdı. Yem ve su veriyoruz. Şuan yavru kedilerin ortalama 45 günlük olduklarını tahmin ediyoruz. Anneleri gündüz dışarı çıkıyor, akşam içeri giriyor. Yavru kedilerin olduğu yer karanlık, güneş almıyor ve çok pis. Dışarı bırakamıyoruz çünkü daha çok küçükler, eve de alamıyoruz annelerinden ayrılamazlar. Binanın girişi çok dar, anneleri yavruları göz önünde bırakmak istemiyor. Ama yem kapları çok kirleniyor, sürekli yıkayamıyoruz ve yavru kediler çok pis görünüyor. Onları orada bırakmak içime sinmiyor ama anneleri de böyle istiyor. Bana bir fikir verin ne olur :(

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkçası bulunduğunuz yer hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olsaydım alternatif çözüm yerleri önerebilirdim. 3 yavru kedimiz var garajımızda inanın yerinden kımıldatmıyoruz, anne bizden kıskanmıyor yavruları ama kıskanabilme olasılığını her zaman düşünüyoruz açıkçası. Diğer arkadaşlar yorum yapacaklardır mutlaka

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavruları anne gittikten sonra geçici bir yere taşıyıp kabataslak bir temizlik yapamaz mısınız? Kedi yuvası, karton kutu gibi bulundukları yerden onları biraz olsun izole edebilecek bir yer de olabilir.

beyzanurp

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim anne kedi de yavrularını bizden kıskanmıyor ama hep tetikte haliyle. Bodrum o kadar pis ve karmaşık ki küçük bir yer de değil, temizlemek mümkün değil o yüzden. Ayakkabı kutusundan karton yapıp içini polarla doldurmuştuk yeni doğduklarında. Fakat şuan pek orada takılmıyorlar.