Güncel Kedi Maması Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuyla ilgili başlıklar cok fazla, zaten bende mümkün seviye herkese yardımcı olabiliyorum fakat şu an tıkandım :)

2 kızımı carsamba günü kısırlaştıracagım, yaklasık 1 aylık kedi maması mevcut elimde. Porsiyonları kısaracak 2 hafta eski mamaya devam edip , 1 hafta da karıştıra karıştıra kısır mamaya gecmeyi planlıyorum.

Artan mamayı da sokak hayvanlarına vereceğim.

Ancak söyle bir durum var, yaş mamada tecrübe ettim.

Kedilerimden birisi balıklı yaş mamalara kesinlikle dokunmuyor, diğer kedim ise biftek tarzı kırmızı etli yaş mamaları pek sevmiyor.

Sanırım kuru mamalarda da bu durum geçerli olacaktır.

Geriye tavuklu, hindili, vb. mama secenekleri kalıyor.

10KG paketlerde max bütçe 450 Tl olacak şekilde Kısır kedi maması önerebilir misiniz? Fitmin kısırlaştırılmıs piyasada bulunmadıgı için yeni mama arayısına girmek zorunda kaldım.

Tahılsız olması tercihimdir.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende mama arayışındayım. Halen N&D kullanıyorum fakat artık değiştirmek istiyorum. Acana alabilirsin 10 kg'lık fiyatını bilmiyorum ama onun tavuklu kısırlaştırılmış versiyonu var. Şahsen ben Acana'nın etlisini bekliyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Brit care, True Instınct hoşlarına gidebilir. Profine diyeceğim ama çok kötü kokuyor demiştin. :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care'in Hypo-Allergenic tavuklu maması var 2 kilogramı 120 TL civarı Proplan, N&D ve Acana'ya göre gayet uygun. Kullananlar da çok övüyor ama 1-2 kişi çok ağır kokusu yazmış.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende mama arayışındayım. Halen N&D kullanıyorum fakat artık değiştirmek istiyorum. Acana alabilirsin 10 kg'lık fiyatını bilmiyorum ama onun tavuklu kısırlaştırılmış versiyonu var. Şahsen ben Acana'nın etlisini bekliyorum.

Acana cok pahalı :D

Brit care, True Instınct hoşlarına gidebilir. Profine diyeceğim ama çok kötü kokuyor demiştin. :D

Brit care aklımda var, 7 kilosu 375 tl civarı. Hypo-Allergenic ve Üriner olması da sanırım kedi için daha faydalı olacaktır.

True i. bütçemin üstünde 7 kilosu 450 tl :D

Profine ı dün kuzen önerdi , british ine yediriyormuş hiç kokmuyormuş ancak kısır mamaları cok kötü. tavuk unu %24, kurutulmuş tavuk%14 , pirinç %25, İçeriğine baksana, mystic alsan daha iyi.

Aklıma birşey takıldı, uzun zamandır kedi bakan bir arkadaş söyledi ancak ne kadar dogru bilmiyorum. Yavru kedilerde tahılsız son derece faydalı iken, kedi kısırlaştırması sonrası düşük tahıllı kullanımların olumsuz bir etkisi olmadıgını belirtti. Bu ne kadar dogru*

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit care'in de etlisi yok maalesef :( Ben tavuklu kullandım hep çok fazla tüy dökme yaşadım daha tavuklu mama almam.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care en mantıklısı sanırım. Fitmin bulana kadar.
yurt içi dagıtıcısına yazdım ama onlardan cevap gelmıyor bende yurtdısı ana uretıcıye yazdım. ulkemızde mamanızı bulamıyoruz bır yol gosterın dıye. bakalım ne dıyecekler :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana cok pahalı :D

Brit care aklımda var, 7 kilosu 375 tl civarı. Hypo-Allergenic ve Üriner olması da sanırım kedi için daha faydalı olacaktır.

True i. bütçemin üstünde 7 kilosu 450 tl :D

Profine ı dün kuzen önerdi , british ine yediriyormuş hiç kokmuyormuş ancak kısır mamaları cok kötü. tavuk unu %24, kurutulmuş tavuk%14 , pirinç %25, İçeriğine baksana, mystic alsan daha iyi.

Aklıma birşey takıldı, uzun zamandır kedi bakan bir arkadaş söyledi ancak ne kadar dogru bilmiyorum. Yavru kedilerde tahılsız son derece faydalı iken, kedi kısırlaştırması sonrası düşük tahıllı kullanımların olumsuz bir etkisi olmadıgını belirtti. Bu ne kadar dogru*
İçerdikleri protein farkından dolayı böyle söylemiş olabilir. Düşük tahıllıların içerisinde çoğunlukla daha az protein bulunur. Düşük tahıllı olsun diye uğraşmak yerine protein değerinin %40'a kadar yükselmemesine dikkat etmek daha önemli olur. Mesela kısır kedi için Acana, Orijen gibi markalar çok ağır olabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
İçerdikleri protein farkından dolayı böyle söylemiş olabilir. Düşük tahıllıların içerisinde çoğunlukla daha az protein bulunur. Düşük tahıllı olsun diye uğraşmak yerine protein değerinin %40'a kadar yükselmemesine dikkat etmek daha önemli olur. Mesela kısır kedi için Acana, Orijen gibi markalar çok ağır olabilir.

katılıyorum.

Muhtemel brit care alacagım fitmin bulunamadıgı için.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit care iptal. Tester aldım biraz ama Kedim pek sevmedi.

Alışır belki ama zorlamak da istemiyorum.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit care iptal. Tester aldım biraz ama Kedim pek sevmedi.

Alışır belki ama zorlamak da istemiyorum.
Kokusu nasıl peki ? Benim kedimin sevmediği mama olmadı şuana kadar ama ishal yapacağından ve kokusundan biraz çekiniyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fitmin'e göre daha ağır geldi kokusu, bi de biraz daha sert ama kısır maması oldugundandır o sertlik.