Guinea Pig (Kobay) Ne Yer? Bakımı Nasıl Yapılır?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Selamlar herkese daha önce hamsterlar kategorisine hamster alabileceğim hakkında bir konu açmıştım.

konu içerisinde Guinea Pig önerildi, Guinea Pig'ler diğer ismi kobay olarak geçiyormuş (konuyu doğru mu açıyorum diye başlığı arattım google'den de) şimdi sizlere birkaç soru sormak istiyorum, öncelikle Guinea Pig ne yer? Guinea Pig bakımı nasıl yapılır? Guinea Pig beslenilmesi kolay bir hayvan mı?

aileminde bu hayvanları sevmelerini nasıl sağlayabilirim, bana sempatik yönlerini de söyleyebilirseniz çok sevinirim. yukarıda sorduklarımı kendim için, sempatik yönünü ise ailem için soruyorum :)

Guinea Pig hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit üstadımızı buraya alalım, kemirgenler konusunda kendisi üst seviyede bilgiye sahiptir :) guinea pig hakkında sorulan sorulara cevaplarınızı alabilir miyiz acaba:unsure:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Guineapigler bakım ve beslenme bakımından tavşanlarla çok benzerler. Tavşanların aksine tam bir ev hayvanıdır. Oldukça sessiz ve uysallardır. Kesinlikle yalnız yaşayamazlar bir eşlere ihtiyaçları olur. Tavşandan daha temiz ve daha küçüklerdir ancak tavşanlardan daha ürkek canlılard
186
ır. Yaptığınız tek bir hareket onların psikolojisini fazlasıyla kötü etkileyebilir. Daha önce beslemediğim için fazla detaya girmek istemiyorum ama birkaç görselle destekleyeceğim. İlk görsel ne yemeli, ne yememeli onu anlatıyor. İkincisinde dikkat edilmesi gereken temel 4 kuraldan bahsediyor. İsterseniz çevirebilirim. Sempatik hareketlerine gelecek olursak guineapiglerle özdeşleşmiş olan 'popcorn' hareketleri var. Guineapiglerin bu davranışını bazıları öyle çok seviyor ki özellikle guineapig hareketi yapabilen guineapig sahiplenmek istiyorlar. Tabii bu bir yetenek değil mutlu olan her guineapigin yaptığı bir hareket. Linkini bırakıyorum buraya:

188

Ttggcee

Hayvansever
Kedi Dostu
Diş bakımlarını düzenli yaptırmali vitaminle destekleyici beslenmeli diş uzamalarında ağız yaralarına sebep olabilir genelde şirin hayvanlar yürüy peruklar da diyebiliriz beslenme tüm hayvanlarda çok önemli vitaminli besin😌💪🏻

Sibel Kosanoğlu

Hayvansever
Kopek Dostu
Yeğenimin bir arkadaşı bakıyordu guinea piglere fakat tavşandan daha kemirgen olduğunu söylüyorlardı bu ne kadar doğru tabii tartışılır, tartışılmayacak tek yönleri ise çok güzel canlılar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çünkü guineapigler kemirgen