İstek Guinea Pig için Ankara'da petshop önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
çok çeşit ginepig ve ihtiyaçlarını bulabilceğim bir petshop arıyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, konuyu buraya taşıdım. Hatalı yere acılmış.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır ancak İzmir'de orta boyutlu tüm petshoplarda guinea pig eşyaları mevcut. Ankara'da da öyledir diye düşünüyorum.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, konuyu buraya taşıdım. Hatalı yere acılmış.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır ancak İzmir'de orta boyutlu tüm petshoplarda guinea pig eşyaları mevcut. Ankara'da da öyledir diye düşünüyorum.
pandemiden dolayı bu hayvanları bulabilmem zor gibime geliyor ginepig isimli bir site var bu hayvanlar satılıyor fiyatları 200tlden başlıyor tavsiye eder misiniz ?:) bunlarla ilgili çok araştırma yaptım kendilerini kedi gibi sevdiriyorlar çok hoşuma gittiler 😄

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediyle aynı ortamda mı bakacaksınız?

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediyle aynı ortamda mı bakacaksınız?
hayır kesinlike kardeşimin odasında kalacak kardeşim seviyor bu tür hayvanları ilgilenecek biriside olacak kedinin hayvanın psikolojisini bozmasını istemem tek sorun bu kemirgeni nereden bulacağım iki tane alacağım yalnızda hissetmezler telefonla petshopları aramak geldi aklıma

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hayvan sahiplenmeden önce enine boyuna düşünmeniz gerekir. Bir hevesle hayvan sahiplenmek, özellikle guinepig gibi hassas bir canlıyı sahiplenmek guinepiginiz için zorlayıcı olabilir. Kediniz bi kapının kapalı olmasından rahatsız olabilir veya guinepigler kedinin kokusunu alıp strese girebilirler. Önemli olan yalnızca farklı odalarda bulunmaları değil, birbirlerininin kokularını da almamalarıdır. Kediniz küçük olsa alıp denemenizi önerirdim ancak hatırladığım kadarıyla yetişkin kedileriniz var. Yetişkin kediler kemirgenlere karşı saldırgan olmasa bile guinepigleriniz stres olacağından dediğim gibi kesinlikle almanızı önermiyorum. Eğer sahiplenecekseniz de en az 3 ay guinepiglerin nasıl beslendiği ve nasıl bakılması gerektiği hakkında bilgi toplamalısınız. Aksi takdirde guinepiginiz bu durumdan zararlı çıkar. Petshop önerisinden önce araştırma yapmanızı öneririm.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayvan sahiplenmeden önce enine boyuna düşünmeniz gerekir. Bir hevesle hayvan sahiplenmek, özellikle guinepig gibi hassas bir canlıyı sahiplenmek guinepiginiz için zorlayıcı olabilir. Kediniz bi kapının kapalı olmasından rahatsız olabilir veya guinepigler kedinin kokusunu alıp strese girebilirler. Önemli olan yalnızca farklı odalarda bulunmaları değil, birbirlerininin kokularını da almamalarıdır. Kediniz küçük olsa alıp denemenizi önerirdim ancak hatırladığım kadarıyla yetişkin kedileriniz var. Yetişkin kediler kemirgenlere karşı saldırgan olmasa bile guinepigleriniz stres olacağından dediğim gibi kesinlikle almanızı önermiyorum. Eğer sahiplenecekseniz de en az 3 ay guinepiglerin nasıl beslendiği ve nasıl bakılması gerektiği hakkında bilgi toplamalısınız. Aksi takdirde guinepiginiz bu durumdan zararlı çıkar. Petshop önerisinden önce araştırma yapmanızı öneririm.
eğer böyleyse durum hayvanın strese girmemesi şuan için alınmaması daha doğru olur muhtemelen kokusunu alacaktır ve rahatsız olcaklar sokakta bulduğum kediyi beğenirse isteyen biri varmış o gittiğinde odası boş kalacak (bu oda kedimin odasından uzakta ve oldukça geniş) büyük kedimin kokusunun oraya gideceğini sanmıyorum o zaman almam daha doğru olur gibi geliyor eğer kokusu uzaktaki odaya kadar gidiyorsa bu hayvanları alıpta kötülük yapamam

Son düzenleme:

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
petshop değilde kemirgen çiftliği ankara var baya kaliteli yani eğer alcaksan bakabilirsin. ginepig de var herhalde

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Alırsanız yetişkin guinepig ya da daha önce kedi ile yaşamış bir guinepig almanızı öneririm. Yavru guinepigler daha hassastır. Yetişkin guinepiglere kedinin saldırma eğilimi de fazla olmaz.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
10:00 da kedilerle de anlaşabildiğini söylemiş ama bilemiyorum bizim vetenerinere de soracağım ayrı odada olsa kokusunu alsa strese girerler mi diye yöneticinin de bir bildiği var gibime geliyor ama anlamadım yorumunuzu sonradan gördüm ben yazarken yazdınız sanırım 1 saniye okuyorum kedimin saldırcağını hiç sanmıyorum ama ayrı odada bakabilsem iyi olurdu büyüdüğünde çok az sürede olsa yan yana gelebiliyorsa ne güzel olur bir şey daha eklemeyi unutmuşum bu kemirgençiftliği sitesini buldum yalnız orada ginepig göremedim