guinea pig almayı düşünüyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
ailemi de ikna edersem bu hayvanı kedime arkadaş almak istiyorum izlediğim bir videoda iki tane beslenmesinin onlar için daha iyi olduğu söylenmiş yavrularının olmasını pek istemem bu guinealar kedimle arkadaş olurlar mı? kedim kuşlara ve böceklerden büyük canlılara zarar vermiyor... en merak ettiğim bu hayvan kafeste yaşayabilir mi? psikolojik olarak rahatsız olur mu? evde bıraksam tavşan gibi çok pisletir mi? aşı gerekir mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@noname, tam olarak doğru kişiyi etiketliyorum konuya @Gülce en doğru cevapları alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
eminim @Gülce bu konuda daha detaylı bilgi verecektir ancak kemirgenlerin kokularının yogunlugu kedileri rahatsız ediyor diye biliyorum.

Guine pig'lerle ilgili izlediğim videolarda kafeste tutmanın da sıkıntılı oldugu , bazı zamanlar özgürce koşturmaları gerektiği söyleniyordu

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
eminim @Gülce bu konuda daha detaylı bilgi verecektir ancak kemirgenlerin kokularının yogunlugu kedileri rahatsız ediyor diye biliyorum.

Guine pig'lerle ilgili izlediğim videolarda kafeste tutmanın da sıkıntılı oldugu , bazı zamanlar özgürce koşturmaları gerektiği söyleniyordu
günde ne kadar süre gezseler onlara yeter bir site gördüm kendilerinin ürettikleri ginepigleri satıyorlar sitenin ismini söylebilir miyim güvenilir midir?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Gülce geldiğinde daha iyi bilgi verebilir bu konuda fakat baska bir konuda da belirtmiştim size kendiniz için değil kediniz için arkadaş alacaksanız kesinlikle 2. hayvan olarak kedi almanız gerekiyor.

2 kedi senkron halinde hareket eder, birbirleri ile uyumlu yaşar.

Köpek bile bu uyumu sağlayamazken kendi halinde takılan ve kedilerin iç güdüsel avlamaya yönelik oldugu bir kemirgen türünü kedi için bence stresten başka birşeye sebep olmaz.

Ben köpek ile hamster beraber bakmıştım, köpeğim resmen hamsteri yok sayıyor muhattap olmamak için ugrasıyordu. Kedi olsa siz düşünün :D

Ancak kedinin kedi ile uyumu hariç yazdıklarım şahsi fikrim :)

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Gülce geldiğinde daha iyi bilgi verebilir bu konuda fakat baska bir konuda da belirtmiştim size kendiniz için değil kediniz için arkadaş alacaksanız kesinlikle 2. hayvan olarak kedi almanız gerekiyor.

2 kedi senkron halinde hareket eder, birbirleri ile uyumlu yaşar.

Köpek bile bu uyumu sağlayamazken kendi halinde takılan ve kedilerin iç güdüsel avlamaya yönelik oldugu bir kemirgen türünü kedi için bence stresten başka birşeye sebep olmaz.

Ben köpek ile hamster beraber bakmıştım, köpeğim resmen hamsteri yok sayıyor muhattap olmamak için ugrasıyordu. Kedi olsa siz düşünün :D

Ancak kedinin kedi ile uyumu hariç yazdıklarım şahsi fikrim
tuvalet alışkanlıkları var mı onu çok merak ediyorum tavşan gibi pisletmiyorsa sadece kedim için değil kendim içinde alacağım çok güzeller şuan sürekli araştırma yapıyorum kedilerle anlaşabiliyorlarmış bir veteriner görüşü bu ama tek bir görüş doğru mudur? iki dişi düşünüyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Guinepigler çok kolay strese giren canlılardır. Evde bir kedinin olması onları devamlı strese sokabilir ve güvende hissetmezler. Bakmak istiyorsanız mutlaka 2 Guinepigi birlikte bakmalısınız. Çiftleşmemeleri ve kavga etmemeleri için 2 dişinin bakılması daha uygun olur.
Tuvalet eğitimi alabilen temiz canlılardır ancak sabırlı bir şekilde eğitim vermeniz gerekir. Tuvaletini her gün temizlemezseniz çok fazla koku yapar.
Ciddi sorumluluk isterler, çok kolay hastalanabilir ve strese girebilirler. Kafese kapatılmak istemezler, onların da kedi gibi evin içinde dolaşmasına izin vermeniz gerekir. Kısacası evde kedi varken herhangi bir kemirgen türü almanızı önermem. Onun yerine sürüngen tavsiye ederim. Sürüngenler hem sevimli hem de fazla ilgi istemeyen canlılardır.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Guinepigler çok kolay strese giren canlılardır. Evde bir kedinin olması onları devamlı strese sokabilir ve güvende hissetmezler. Bakmak istiyorsanız mutlaka 2 Guinepigi birlikte bakmalısınız. Çiftleşmemeleri ve kavga etmemeleri için 2 dişinin bakılması daha uygun olur.
Tuvalet eğitimi alabilen temiz canlılardır ancak sabırlı bir şekilde eğitim vermeniz gerekir. Tuvaletini her gün temizlemezseniz çok fazla koku yapar.
Ciddi sorumluluk isterler, çok kolay hastalanabilir ve strese girebilirler. Kafese kapatılmak istemezler, onların da kedi gibi evin içinde dolaşmasına izin vermeniz gerekir. Kısacası evde kedi varken herhangi bir kemirgen türü almanızı önermem. Onun yerine sürüngen tavsiye ederim. Sürüngenler hem sevimli hem de fazla ilgi istemeyen canlılardır.
öyleyse bakabilmem çok zor sürüngenlerden biraz korkuyorum
  • Kaplumbağa
  • Iguana
  • Bukalemun
  • Gecko
  • Yılan
  • Timsah
  • Kurbağa
  • Semender
  • Kertenkele
  • Tarantula

bunların hiç birine bakamam 🤔 bunlarla aynı ortam olmak bile beni çıldırtır 😄 ah keşke şu guniler kedilerle anlaşabilsedi