Gribi Nasıl Atlatıyorsunuz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@controlsuz çok teşekkür ederim hocam şükür az-çok atlattım sanırım :) ama yine de uygulayacağım.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Atlatamıyorum her seferinde yendim sanıp 1 hafta arayla tekrar hastayım. Doktorda bu seneki gribe agumentin grubunun yetersiz kaldığını söyledi. Nasıl bir illetse gitmiyor. Kış 3 ay 3. kez gribim ve kolayda geçmiyor rahat 2 hafta seriyor.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Atlatamıyorum her seferinde yendim sanıp 1 hafta arayla tekrar hastayım. Doktorda bu seneki gribe agumentin grubunun yetersiz kaldığını söyledi. Nasıl bir illetse gitmiyor. Kış 3 ay 3. kez gribim ve kolayda geçmiyor rahat 2 hafta seriyor.

Çok fazla dikkat etmek gerekiyor. Ben Kayseri'nin dağlarından gidip zamanında kuşburnu toplamıştım, onu kaynatıp kaynatıp içtim ve bana bayağı iyi geldi. Tamamen organik bir ürün, hiçbir sıkıntısı yok. Hatta suyu da Erciyes'in tekir yaylası var, dağdan gelen kaynak suyu var muhteşem, çevre illerden su içmeye gelirler oraya oradan da aldım suyumu onunla kaynatıp içtim çok güzeldim, hatta bayağı toparladım. Kendi kendime nazar etmeyeyim de :)

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Hamama git. Kaynar Kaynar yıkan. Göbek taşına yat. Kendine iyice iliflettir. Gitmeden önce Ekmek arası peynir, domates, zeytin gibi yiyecekler götür, portakal suyu da olur. Hiçbir zaman hazır meyve suyu içme.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hamama git. Kaynar Kaynar yıkan. Göbek taşına yat. Kendine iyice iliflettir. Gitmeden önce Ekmek arası peynir, domates, zeytin gibi yiyecekler götür, portakal suyu da olur. Hiçbir zaman hazır meyve suyu içme.

Üstad senin bu önerilerini cidden seviyorum, hani samimi bir şekilde söylüyorum. Hamama ayda bir giderdim, hastayım diye gitmiyordum deli gibi... ama bu hafta sonuna kalmadan oraya da gideceğim, güzel oluyor insan sonradan kuş gibi oluyor.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de uzun zamandır gitmiyorum, bakalım belki bu hafta sonu giderim.

Şimdi senin profilde Ankara yazıyor, hamam dedin, aklıma Behzat Ç. dizisi geldi :) hamam sahneleri vardı, bunu da neden yazmak istedim inan bilmiyorum :D

ermann

Hayvansever
Kus Dostu
Geçmiş olsun ekinazya tabletleri var tavsiye ederim grip soğuk algınlığı için en etkili bitkilerden biridir ekinezya.google ekinezya faydaları şeklinde aratıp görebilirsiniz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmiş olsun ekinazya tabletleri var tavsiye ederim grip soğuk algınlığı için en etkili bitkilerden biridir ekinezya.google ekinezya faydaları şeklinde aratıp görebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam araştıracağım bu tabletleri en ince ayrıntısına kadar :)

ermann

Hayvansever
Kus Dostu
Çok teşekkür ederim hocam araştıracağım bu tabletleri en ince ayrıntısına kadar :)
Ben 2 yıl önce ağır bir grip geçirdim zor atlattım o zamandan sonra kışın c vitamini ve ekinezya alırım grip nedir unuttum.Bu kış sadece 2 gün hasta olur gibi hissettim ama olmadım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben 2 yıl önce ağır bir grip geçirdim zor atlattım o zamandan sonra kışın c vitamini ve ekinezya alırım grip nedir unuttum.Bu kış sadece 2 gün hasta olur gibi hissettim ama olmadım.

Çok geçmiş olsun hocam size de, @HayvanSever hocam sağlık sektöründe burada yazdığı d aklımdan çıkmıyor; eğer bir hastalık sürekli devam ediyorsa, ileri de kalıcı hasara neden olabilir. O nedenle elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum, sizin tavsiyelerinizde oldukça güzel. Size de çok geçmiş olsun hocam kolay atlatmamışınız.

Bu arada yılda 2 defa hafif grip olmak iyi derler halk arasında bunun hakkında düşünceleriniz nelerdir?

ermann

Hayvansever
Kus Dostu
Gripler eskisi gibi değil geldi mi vücuda gitmek bilmiyor.Eskiden nasıldı max 1 hafta olurdunuz ve geçerdi ağırda geçmezdi baş ağrısı ateş burun akıntısı vs. olurdu.Şimdi yataklara düşürüyor geçmek bilmiyor bunun sebebi insanların antibiyotik kullanması ve mikroplarında direnç göstermesi o yüzden antibiyotik kullanımını önlemeye çalışıyorlar.

melikeeci

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle geçmiş olsun, ben sağlıkçı olmama rağmen hiçbir ilaç kullanmıyorum, en fazla 2 tylhot kullanıyorum geçmesini bekliyorum. Çok ilaç kullananların doğru yaptığını düşünmüyorum,doğal şeyler kullanılmalı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle geçmiş olsun, ben sağlıkçı olmama rağmen hiçbir ilaç kullanmıyorum, en fazla 2 tylhot kullanıyorum geçmesini bekliyorum. Çok ilaç kullananların doğru yaptığını düşünmüyorum,doğal şeyler kullanılmalı

İlaca bende karşıyım, fakat yeri geldiği vakit insan ne yapacağını şaşırıyor açıkçası. İlaçların bir yeri onarıp, diğer yeri çöküntüye uğrattığının farkındayım. En güzeli dağlardan toplanan bitkiler, çiçekler, çaylar vs. tam anlamıyla organik ürünler :)

MiraccSanci

Hayvansever
Kopek Dostu
Tevfik hocam geçmiş olsun öncelikle,memleketim erzurum ama 1 yıldır ankaradyım ve Çok şükür yaklaiık 2 yıldır hasta olmuyorum. Bence insanın kendi vücudunu tanıyor olması lazım ben hasta oldugum zaman veya olacagımı hissettiğim zaman sıkı sıkı örtünür yatakta terler sonra duşumu aldıktan sonra boğaz için sıcak içecek içer ve dinlenmek adına uyurdum. Kendimce işe yarıyordu tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi: