Gribi Nasıl Atlatıyorsunuz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvansever dostlar, 2019 yılına girdiğimden bu yana gribim.

Bir türlü atlatamadım. Tüm organik gıdaları tüketsemde, tüm ilaçları kullanıp, iğneleri vurulsamda maalesef geçmedi bir türlü. Detaylı incelemesini rica ediyorum hangi hastaneye gitsem bana üşütmüşün diyorlar. Tamam üşüttüm de bu kadar da değildir :)

Bu yıl grip oldunuz mu? Ve gribi nasıl atlattınız?

Melda

Yeni Üye
LİMON KAYNATIN ..ONU BOL BOL İÇİN BAĞIŞŞIKLIK KAZANDIRIYOR.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Melda hanım, inanın nane limonu da çok severim, çok içtim, o kadar fazla içtim ki artık nane limon yazısını dahi okurken midem kalkıyor diyebilirim. Check-up'a girmeyi düşünüyorum. Detaylı bir muayene olacağım, yoksa sanırım ölene kadar bu böyle devam eder diye düşünüyorum.

Melda

Yeni Üye
@Melda hanım, inanın nane limonu da çok severim, çok içtim, o kadar fazla içtim ki artık nane limon yazısını dahi okurken midem kalkıyor diyebilirim. Check-up'a girmeyi düşünüyorum. Detaylı bir muayene olacağım, yoksa sanırım ölene kadar bu böyle devam eder diye düşünüyorum.
nanesiz bu dediğim sadece limon kabuğu ama doktora gitmekte fayda var

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
O zaman limon nana diyelim :)
Grip aşısı vuruldun mu? (sakın vurulma, hiç etkisi yok.)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
nanesiz bu dediğim sadece limon kabuğu ama doktora gitmekte fayda var

Doktor'a kaç kez gittiğimi inanın bende hatırlamıyorum. Üşüttüğümü söylüyorlar, en iyisi check up girmek diye düşünüyorum.

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Grip aşısı ben de vurulmuştum, pişman oldum. Grip aşısı vurulmadan önce grip olsam da etkili olmuyordu. Günümüz yönetiminin millete tuzak kurup denek olarak kullanmaktan başka bir amaçları yok. Aklı selim doktorlar bile bu baskı altında hep ya yurt dışına gitti ya da özel muayene açtı. Hemen hemen 15 sene öncesine bu kadar hastalık yoktu deniliyor.

Akşam yatmadan önce su ısıtıcıyla 1,5 litre gibi suyu kaynat.
Mutfak masasına küçük bir kap koy ve suyu ona dök.
Başını belli seviyede suyun buharına tut.
Burun ve ağzınla normal nefes al.
Yalnız hava kaçırmayacak şekilde üstüne bir çarşaf ört.

5-10 dk gibi böyle devam et. Daraldığın zaman az hava alması için çarşafı kaldır.

Hem yüze, hem buruna, hem de boğaza iyi geliyor.

Nane limon kesinlikle sıcakken iç.

Ben limonu doğradım, naneyi de attım. Üstelik 1 soğanı da mikserden geçirdim. Hepsini kaynattım. Tadı fena oldu; ama içtim.

İyi geliyor.

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@HayvanSever yatmadan önce bu dediğinizi mutlaka yapacağım. Nane limonu sıcakken içerim, ben ılık bir şey içemiyorum maalesef. Ya tam soğuk olacak, ya da tam sıcak olacak :)

Limonu da çok severim, ben ekşi hastasıyım zaten, normalde de aşırı derece limon yerim, tüketirim.

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Hatta şu da var. Grip ya da bademcik şişmesi olsun fark etmez. 1 ya da 2 limonu yatmadan önce sıkıp içeceksin.
Reflü varsa, mideyi koruması için aç karına sabah 1 adet pantactive yutacaksın. Akşam limonu içmeden yarım saat öne 1 tane daha pantactive yutacaksın. Sabah balgam çıkarma ve gripte hafifleme görülür. Denemediğim bir şeyi yazmıyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hatta şu da var. Grip ya da bademcik şişmesi olsun fark etmez. 1 ya da 2 limonu yatmadan önce sıkıp içeceksin.
Reflü varsa, mideyi koruması için aç karına sabah 1 adet pantactive yutacaksın. Akşam limonu içmeden yarım saat öne 1 tane daha pantactive yutacaksın. Sabah balgam çıkarma ve gripte hafifleme görülür. Denemediğim bir şeyi yazmıyorum.

Hocam bunların hepsini yapacağım. Ama maşallahınız var doktor gibisiniz, bayağı çözümüşünüz bu işi. Cidden bunu deneyeceğim çok teşekkür ederim çok sağ olun var olun.

nudona_suko

Hayvansever
bende hafif bir bişeyler geçirdim ateş, baş ağrısı, kırgınlık vb hiç ilaç kullanmadım 1-2 gün istirahat terleme ve doğal antipiyotik, c vitamini alarak kurtuldum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sağlıkta çalışıyorum.

Benimki de soru mu oldu hocam şimdi :) Bilgileriniz için çok teşekkür ederim, sağ olun var olun.

bende hafif bir bişeyler geçirdim ateş, baş ağrısı, kırgınlık vb hiç ilaç kullanmadım 1-2 gün istirahat terleme ve doğal antipiyotik, c vitamini alarak kurtuldum

Kardeşim ben de tek onlarla kurtulsaydım. Ben hâlen çekiyorum ama atlatacağım inşallah başaracağım bir şekilde.