Gps Evcil Hayvan Takip Cihazı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mayanindunyasi

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba,
Ben köpegimi yeni sahiplendim ve evimiz acik arazide. Maya'nin bu kadar genis arazide kacmasindan korkuyoruz. Bu sebeple baya GPS takip cihazi arastirdim ama bulduklarimin cogu kisa mesafe takip ediyor, belli bir mesafeden sonra haritada gosteremiyor diye okudum. Uzun mesafelerde bile calisan GPS takip cihazi biliyor musunuz? Mayamin kaybolmasindan asiri tedirginim. Bu konudaki tecrubeleriniz benim icin cok degerli.
Tesekkurler

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba aramıza hoşgeldiniz. Uzun mesafeli GPS cihazları mevcut diye biliyorum. Bunun için uydu ve internet erişimi olması şart. Sanırım sim kartlı gps cihazları olarak biliniyor. Telefon çeken her bölgeden takip etme imkanı sunabilir. Daha önce kullanmadığım için size marka ve model öneremiyorum kusura bakmayın. Kendinize simli gps cihazı olarak aratabilirsiniz.

mayanindunyasi

Hayvansever
Kopek Dostu
Cok tesekkurler cevap icin. Evet az secenekle olsa da 1-2 marka var fakat 3 gun sarj suresi varmis. Gene de bir alternatif tabi.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merak ettiğim bir konuydu, takip cihazları direk kafa bölgesinden sinyal verdiği için zarar vermiyor mu?

mayanindunyasi

Hayvansever
Kopek Dostu
Bizim her dakika telefon yanimizda ve sinyal seviyesi 20-30 cm ile pek degismez. Yani sizin yaninizdaki telefonla hayvanin boynundaki ayni hemen hemen.. Burdaki asil konu sarj suresi. Dusunun ki sarjin son noktalarinda kopegim kacti ve kactiktan 3 saat sonra sarj bitti. Bu olay cok ekstrem ama olabilir yani. Ben simdilik isimlik ile idare etmeye karar verdim. Bu Sim kartli GPS leri ilerde dusunecegim ama..
Kopegimin bize alismasina ve kacmasina bi bakip karar verecegim.

akinselcuk

Hayvansever
Kedi Dostu
Aliexpres amazon veya bangood dan gps takip cihazı bolca var alınabilir. Ülkemizde 2G artık yok. Alınan cihazın 4G olması gerek aksi taktirde sim kartı tanımaz. Fiyatlar genelde 2G için yazar ucuz gelir 4G seçeneği 2-3 katı olur. Paraya kıyıp alın bir de yorumları okuyarak seçim yapın. Pil ömrü ve 4G olması önemli. Genelde hepsi yeterince küçük oluyor. Uygulamsı işlevsel mi ona bakın. 600 - 2000 tl arası bir sürü var.