Goody Konserve Köpek Maması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Arkadaşlar merhaba. Belki bileniniz vardır, 10 yaşında bir köpeğim var.
Dün deneme amaçlı ilk kez aşağıda gördüğünüz Goody konserve mamadan satın aldım. Tavuk ve Hindi karışımı yazıyordu. Acaba sever mi? Düşüncesi ile bir adet alıp verdim. Mama gerçekten muhteşem kokuyordu :) Bir an mama tabağını da yiyecek sandım, çok sevdi.

Bu konuya hakim olmadığım için soruyorum, bunun kalite ve lezzetinde daha büyük boylarda mama bulabilir miyim? Örneğin 10 kiloluk gibi?
Pars kuru mamayı pek sevmiyor bu yüzden yaş mama vermeye çalışıyorum.

Aldığım ürün:
goody-kopek-konserve-tavuk-ve-hindili-ddd37d.jpg

Bu arada Migros'tan 5.80 TL'ye satın aldım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fabrika üretimi yaş mamalar diş sağlıklarını bozabilir ve yaş mamaların içerisinde yeterli protein ve vitamin bulunmaz çünkü ara öğün olarak tasarlanmışlardır. Bu nedenle yaş mama seviyorsa evde kendiniz yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.
Sorduğunuz mamaya gelecek olursak, mama içerik olarak güzel ancak zamanında goody mamaların yapılışı ve içerisinde bulunan et hakkında çok şey duyduk. Kısaca anlatmak gerekirse mamaların yapılışında hiçbir sterillik yok, bu mamadan hasta olan hatta ölen birçok köpek olmuştu. Mamanın dışına aldanmayın derim.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Fabrika üretimi yaş mamalar diş sağlıklarını bozabilir ve yaş mamaların içerisinde yeterli protein ve vitamin bulunmaz çünkü ara öğün olarak tasarlanmışlardır. Bu nedenle yaş mama seviyorsa evde kendiniz yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.
Sorduğunuz mamaya gelecek olursak, mama içerik olarak güzel ancak zamanında goody mamaların yapılışı ve içerisinde bulunan et hakkında çok şey duyduk. Kısaca anlatmak gerekirse mamaların yapılışında hiçbir sterillik yok, bu mamadan hasta olan hatta ölen birçok köpek olmuştu. Mamanın dışına aldanmayın derim.

Anladım. Peki genel olarak kuru mama tavsiyeniz nedir? 9-10 yaşında, büyük ırk sayılabilecek bir köpek için ne önerirsiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  1. Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması 11,4kg (569TL)
  2. Acana Heritage Senior Yaşlı Köpek Maması 11,4kg(485TL)
  3. Pro Plan Senior Orta ve Büyük Irk Tavuklu Bright Yaşlı Köpek Maması 3kg(250TL)
  4. Profine Senior Hindili Yaşlı Köpek Maması 3kg (122TL)
  5. Bravery Somonlu Orta ve Büyük Irk Tahılsız Yetişkin Köpek Maması 4kg (200TL)
  6. Felicia HypoAllergenic Somonlu Düşük Tahıllı Yetişkin Köpek Maması 15kg(295TL)
  7. Brit Premium Nature Sensitive Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15kg (389TL)
Mamaları yüksek kaliteliden düşük kaliteliye yaşlı köpek maması olmasına dikkat ederek hazırladım. Her marka yaşlı köpek maması üretmediğinden mamaların tamamı yaşlı köpek maması değil. Bütçe aralığı vermediğiniz için piyasanın en iyilerinden başlayarak orta kaliteye indim :)

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Goody genel olarak çok vasat bir mama diye duydum. Zaten sokaktakiler de yemiyor. Zamanında kedi ve köpekler için almıştım o dostluk maması adı altında satılan kuru mamalarından ama yiyen bir tane hayvan göremedim. Para israfı...