Giriş Sağlanıyor Ama Aktiflik Olmuyor, Neden?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam arkadaşlar, geçmişe dönüp baktığım zaman forum sitelerinde insanlar ne kadar güzel birbirlerinin konularına yorum atarlardı.

Siteye giriş sağlanıyor ama kimse umursamıyor. Kendimizi kasmanın bence bir anlamı yok, eğer Dünya üzerinde boş diye bir şey olmasaydı doluyu göremezdi insanlar. Elbette yeri gelecek boş muhabbetler de edeceğiz arasında iyi olanı da seçeceğiz.

Ben burayı facebookta bir grupta gördüm, çok sevdim de oldukça başarılı bir site oluşturmuşsunuz. Sitenin hedefleri hoşuma gitti ama konu açmazsanız, mesaj yazmazsanız bu site ölür gider, demedi demeyin. Burada birbirimizi tanımanın en güzel yolu konuşmaktır, sadece burada değil insanın doğası gereği konuşması ihtiyaçtır.

Ben aklıma geleni sorarım, aklıma gelen konuyu açarım, canım istediği mesajı yazarım (tabii forum kuralları dahilinde) ama giriş yapayım da hiçbir şey yapmayayım dedim. Kusura bakmayın lütfen.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında dediğiniz gibi @Begüm hanım, giriş sağlanıyor ama pek etkileşim olmuyor. Biz hayvansever üyelerimize neden mesaj atıyorsunuz? Neden konu açıyorsunuz gibi sorular sormuyoruz, elbette herkesin bilgisi, fikri ve düşünceleri vardır burada dilediği gibi paylaşabilir. Hiçbir zaman insanları da sıkmıyoruz, dilediği gibi takılabilirler.

Reklam, argo, küfür vb. gibi şeyler olduğu zaman sitemiz içerisinde bizler gerekli önlemleri alıyoruz zaten, kimseye sınırlama getirmiyoruz bu konuda.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, bey olması gereken zaten bu diye düşünüyorum. İnsanları boğmak, sınırlamak veya sürekli yeni yasaklar çıkartmak gelen üyelerinizi de kaçırır. Ben burasını sevdim, çevremde gelmek isteyen olur ise söyleyeceğim 4 arkadaşım var, eğer gelirler ise muhteşem olur. Ama işte insanlar forum sitelerinin kıymetini bilmiyorlar maalesef, facebook gruplarında takılıyorlar genellikle oralarının yöneticilerinin çoğu da ukala oluyor, sanki grubu değil de facebook’u kurdu!

Kusura bakmayın biraz ağır konuşmuş olabilirim ama cidden bazılarında bir ego var sanki küçük dağları tövbe estağfurullah ben yarattım tarzında. Hayır da seninle benim aramda ne gibi fark var? Senin özelliğin nedir? Bilmemek; İnsanları ezerek cevap vermek, ukala cevap vermekten çok daha iyi diye düşünüyorum...

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, mynet benim sitem diye site oluşturuluyordu çok önceleri orada blog kurup yazmaya falan çalışırdık arkadaşlarla, facebook sayfaları da blogları bitirdi bence

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, mynet benim sitem diye site oluşturuluyordu çok önceleri orada blog kurup yazmaya falan çalışırdık arkadaşlarla, facebook sayfaları da blogları bitirdi bence

Evet insanlar artık sadece işleri düştüğünde uğrar oldular fakat Sosyal Medya (Facebook & Instagram) sitelerine her gün istisnasız giriş yapıyorlar. Bloglara ve Forumlara yalnızca işleri düştüğünde bir merhaba deyip gidiyorlar :D

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, 10-11 yıl önce çok güzel olurdu her şey, buluşmalar, aktiviteler, etkinlikler falan muhteşem olurdu.

Forumun ismini inanın unuttum ama samimi olduğumuz insanlar birbirimize gider gelirdik, dışarıda çay-kahve içerdik, yemek yerdik, sosyal aktivitelerde bulunurduk. Ama şimdi bir bakıyorum da insanların burunları kaf dağının zirvesinde yer alıyor...

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, 10-11 yıl önce çok güzel olurdu her şey, buluşmalar, aktiviteler, etkinlikler falan muhteşem olurdu.

Forumun ismini inanın unuttum ama samimi olduğumuz insanlar birbirimize gider gelirdik, dışarıda çay-kahve içerdik, yemek yerdik, sosyal aktivitelerde bulunurduk. Ama şimdi bir bakıyorum da insanların burunları kaf dağının zirvesinde yer alıyor...
Evet öyle güzel günlerdi :), 2 Milyondan fazla üyesi bulunan bir forumun yöneticisiydim 6 yıl önce şimdi forumdan eser kalmadı :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, çok doğru söylüyorsunuz ama işte sizin gibi, benim gibi birçok kişi forumları halen bırakamıyor ve ben burasını cidden çok sevdim. Bilgisayar harici telefondan da rahatlıkla kullanabiliyorum sanki uygulama kullanıyormuşum gibi oldukça güzel.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk forum sitemi 2004 yılında kurmuştum, daha sonra da işte öyle devam etti. Adamlar yeni Dünya'ya ayak uyduruyorlar, o dönemler bilgisayar aktif olduğu için kendilerini bilgisayara göre dizayn ettiler, akıllı telefonlar tam tutulacağı vakit adamlar mobile uygun uygulamalar çıkarttılar.

Maalesef ben dahil ülkemizde birçok kişi hiçbir zaman yeniliklere ayak uyduramadık... şu gerçeği de hiçbir zaman kimseden saklayamam, forumları ilk kurduğumda da çok severdim, hâlen çok seviyorum. Ayrıca evet Hayvanlar sitemiz responsive (mobil uyumlu) tasarımlıdır, o yüzden çok kolay bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda özgün bir mobil uygulama bizler de çıkartabiliriz, zaman ve sabır gerekiyor :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
İlerleyen zamanlarda çok büyük aktiflik olacağına eminim, çok güzel yerlere gelecek bir site. Gerçekten emek verilmiş çok belli her şey gönlünüzce olsun♥️🙏🏻