Gece Hastanelik Oldum!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün gece hastanelik oldum evet. 2 gündür nefes almakta zorluk çekiyordum, stres ve bazı özel yaşamdan şeyleri kafama çok fazla taktığımdan kaynaklı olduğunu söyledi doktorlar.

Nabız yüksek çıkmış (150 diyorlardı) bu benim için ne anlam ifade ediyor bilmiyorum, direkt kalp grafiğimi çektiler, bir iğne vurdular, serum içerisine birkaç ilaç karıştırdılar ve ağzıma da hava taktılar.

Yaklaşık 3 saat hastanede vakit geçirdim. Bugün yeni bir güne uyandım ve artık şu kafada olacağım; hiçbir şeye üzülmek yok! Ben en ufak şeyi dahi kafaya takan bir insanım, örneğin parkta yürüdüğüm vakit yanlışlıkla karıncanın üzerine bastığımı gördüm, o gece hayatta uyuyamam, kafaya takarım. Evet bu konuda çok ciddiyim, aşırı derece kafaya takıyorum. Acaba bunu demeseydim üzülmüşmüdür? Keşke bunu şu şekilde yapsaydım diyen aşırı ayrıntılı bir tipim!

Bunun için bir psikoloğa görüneceğim, kuzenimin yeğeni var ve psikolog kendisi. Bir randevu alıp en yakın zamanda kesinlikle gideceğim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, hocam çok geçmiş olsun. Benim eşim de sizin gibiydi sonra baktı başa çıkamıyor kendine oluyor artık takmamayi öğrenmeye çalışıyor hala. Bu hayatta kimse bizden önemli degil. Bazen bencil olmak gerekiyor bu konuda maalasef :(
Çünkü sizi sizden başkası düşünmüyor.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, çok doğru söylüyorsunuz. Maalesef beni benden başka pek kimse düşünmüyor, birçok şeyin üstesinden gelmeye çalıştığımı düşünüyorum; ama bu durumlar insanlar için gereksiz diye tahmin ediyorum.

O nedenle insan ne yaparsa kendisine yapar. Eğer hâlen kafaya takmaya devam edersem, sonumun hiç iyi olacağını düşünmüyorum açıkçası. Eşinize de Allah iyilik versin, çok geçmiş olsun.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmiş olsun. Umarım bir daha yaşamazsınız bu durumu. O nabız değeri gerçekten çok fazla. Görünüşe göre, stres ve gündelik yaşamın sorunları sizi normalden fazla etkiliyor. En kısa sürede bir klinik psikologdan randevu almanızı ve her hafta düzenli olarak psikoterapi seansına katılmanızı tavsiye ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@empat, çok teşekkür ederim. Çok ince düşünüyorum ama artık yapmamam gerekiyor, sosyal bir yaşantım vardı daha önceleri ve o yaşamı yeniden yakalamaya çalışacağım.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
çok geçmiş olsun @Tevfik bey kafamıza bir şey taktığımız vakitte düzelmiyor maalesef o yüzden hayatı akışına bırakın derim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gizem hanım çok teşekkür ederim sağ olun, artık umursamamak gerekiyormuş bunu anladım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mücahit, çok teşekkür ederim. Umut ediyorum ki inşallah böyle bir şey olmaz :)

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Tevfik hocam ben benzer bir durumdaydım ve egzama olduktan sonra bir şeyleri değiştirmem gerektiğini gördüm. O raddeye gelmeden toparlanman gerek. Kendine çok dikkat et

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, hocam açıkçası kafamda da egzama mevcut. Aşırı derece strese giriyorum, kuzenimin yeğeni var kendisi psikolog onun yanına gitmeye karar verdim ve seanslara başladık :)

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi gördüm, çok geçmiş olsun. Bazı şeylerin kıymetini kaybetmeden anlayamıyoruz maalesef.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@isos81, çok doğru söylüyorsunuz. O yüzden sağlığımıza elimizden geldiğince dikkat etmemiz gerekiyor. Sigara, alkol vb. tüm zararlı yiyecek ve içecek gıdaları bıraktım. Eskisi gibi spor yapmaya yöneldim, yediklerime dikkat ediyorum ve kafama hiçbir şey takmamaya çalışıyorum.