Fiyat performans maması acil

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar kedime fitmin kitten alacaktım ailemden dolayı alamıyorum pahalı olduğunu düşünüyorlar, 10 kg 200 250 lira civarı içeriği temiz, kaliteli mama önerebilir misiniz, kedim artık evde verdiğim hiçbir şeyi yemez oldu tavuk suyu bile istemiyor, bilginiz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar acil

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@AtakanAltinok felicia az tahilli kategoride ve hayvansal işlenmiş protein kullaniyor.

Kullandığınız önceki mama tahilsiz ise zaten dokunması normal, bir de yaş itibarı ile büyük bir kedi gerçek et içeren mamaya alışkın iken işlem görmüş et proteinine geçtiğinde zorlanması normal.

Felicia sert bir mama,sağlık problemi yok ise sert olduğu için yada tadını beğenmediği için yutmustur.

Felicia verilecek ise yaş mama ve yoğurt kefir ya da ciger ile desteklenmeli fakat kediniz hassas olduğu için iyi bir seçim olmayabilir bu mama.

Ek konu acabilirsiniz, benzer konu açılmasına karşı bir durum yok :)

AtakanAltinok

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar bende internet üzerinden kedi mamalarını araştırırken sayfayı gördüm, katılmak istedim ve tavsiyeleriniz öğrenmek istiyorum.
Konuyu yeni bir konu açmak istemedim, oldukça bu tip konu açıldığını düşünüyorum. En güncel açılmış olan konunun altına yazmak istedim 🙏

Chinchilla cinsi 7.5 yaşında Joker adlı kısır erkek bir kedi bakıyoruz evimizde, bahçemizde de yaklaşık 8 e yakın kedimiz var onlara da bakıyoruz.
Joker şuan 3.5kg ağırlığında ve çok hareketli bir kedi değil cinsi gereği ve hassas bir midesi var. Yaş mama çok nadir veriyoruz (1-2 ayda bir) o bile midesini rahatsız edip, kusabiliyor. Bir çok kuru mama markası ve çeşidini bu güne kadar kullandık. Şuana kadar hiç yemediği bir mama olmadı. Son 1-2 yıldır ağırlık lı olarak ND ve Hills markasının kısırlaştırılmış (Tavuk içerikli olmayan) farklı içerikli mamalarını kullandık. 4 gün öncesinde ise denemek amaçlı yine tavsiye edilmesi üzerine "Felicia Sterilised Hypoallergenic" (Somunlu) olan mamayı aldık ve her zaman yaptığımız gibi eski mamasına (Hills Steriliced Cat - Tuna) belli miktarda karıştırıp verdik. Bugün gördüm kü bizimkisi sindirilmemiş mama kusmuş, hatta hiç mama kırılmamış direk yutmuş bütünüyle çıkarmış. Kullandığımız Hills, mama ebatı olarak daha küçük fakat Felicia daha büyüktü. Acaba mamayı kırıp yemediğinden dolayımı, yoksa mamanın kalitesinden dolayımı bu olayı yaşadık merak ediyorum.
....ve sizlerden ricam Joker e tavsiye edeceğiniz kuru mamalar nelerdir ?
Sabırla okuyup, cevap vereceğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
@Gülce hanım sizinde tavsiyelerinizi önemle takip ediyorum, teşekklürler.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@AtakanAltinok, mamayı direk yuttuğu için sindirememis olabilir. Kısır mama yapan iyi firmalar belli şu an piyasada. Mystic çok öneriliyor mesela. Nd geçen ay hem balıklı hem de kuzu etli kısır kedi maması çıkardı. Biz baliklisini aldık baya sevdi kızımız. Deneyebilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hassas sindirim sistemine sahipse Brit Care, Sanaballe önerebilirim. Alerjisinin olduğu bir besin varsa farklı markalar da tavsiye edebilirim. :)

AtakanAltinok

Hayvansever
Kedi Dostu
@AtakanAltinok, mamayı direk yuttuğu için sindirememis olabilir. Kısır mama yapan iyi firmalar belli şu an piyasada. Mystic çok öneriliyor mesela. Nd geçen ay hem balıklı hem de kuzu etli kısır kedi maması çıkardı. Biz baliklisini aldık baya sevdi kızımız. Deneyebilirsiniz.
yorumunuz için çok teşekkür ederim öncelikle, açıkcası mystic markasını çok araştırmadım ve bilmiyorum içeriğini. Tavsiyeniz için teşekkürler bu markayıda araştıracağım.
Hassas sindirim sistemine sahipse Brit Care, Sanaballe önerebilirim. Alerjisinin olduğu bir besin varsa farklı markalar da tavsiye edebilirim. :)
Gülce hanım, bebekliğinde tavuk içerikli mama verdiğimizde derisinde ve tüylerinde alerjen etkisi olmuştu. O günden bu yana tavuklu içerik vermedik desem yeridir. O yüzden Tavuk içerikli ürünler alerji yapıyor diye düşünüyorum. Şuan artık yaşlı katagorisine girdiği için ☺️ mama seçimi konusunda hassasdık şimdi biraz daha hassasız olmalıyız diye düşünüyorum sonuçta bizim çocuklarımız bunlar. Marka olarak da zaten şuan hep tanınmış ürünleri kullandık, market maması hiç almadık. Sizin önerilerinizi bekliyorum 🙏
@AtakanAltinok felicia az tahilli kategoride ve hayvansal işlenmiş protein kullaniyor.

Kullandığınız önceki mama tahilsiz ise zaten dokunması normal, bir de yaş itibarı ile büyük bir kedi gerçek et içeren mamaya alışkın iken işlem görmüş et proteinine geçtiğinde zorlanması normal.

Felicia sert bir mama,sağlık problemi yok ise sert olduğu için yada tadını beğenmediği için yutmustur.

Felicia verilecek ise yaş mama ve yoğurt kefir ya da ciger ile desteklenmeli fakat kediniz hassas olduğu için iyi bir seçim olmayabilir bu mama.

Ek konu acabilirsiniz, benzer konu açılmasına karşı bir durum yok :)
çok teşekkürler değerli yorumunuz için. Ek konuyu kirlilik olması adına açmamıştım teşekkürler.
Felicia seçimimiz pek doğru olmamış o zaman hayvansal işlenmiş protein olduğunu bilmiyordum. Bir kaç arkadaşımız kullanıp tüyleri daha canlı ve iştahla yediğini söyleyince ve alerjik bünyeli kedilerde iyi olduğunu söyleyince denemek amaçlı almıştık 1,5kg nı. Şuan mamayı ya iade edicez yada bahçedeki kedilerimiz de deneyeceğiz.
Önerebileceğiniz kaliteli bir mama tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim, şimdiden teşekkür ederim 🙏

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Felicia kötü mama değildir, ancak söyle acıklarsam daha net olur. Mesela ben fitmin kullanıyorum, tavuk etli. gerçek tavuk etlerini işleyip mama haline getiriyor. Felicia da ise bizim yediğimiz sosis gibi, hayvanın ticari olarak pek satılmayan tüm parçalarını tavuk etine karıştırıyor (gaga, ayak vs. de dahil) , esasen baktıgınızda o da hayvanın parçası ama birisinde tamamen et var diğerinde herşey var :)

Onun dışında felicia az tahıllı ve besin değerleri olarak iyi bir mamadır, bazı kedilerde tüy dökmesine neden olur ama onu bazı nd mamaları bile yapıyor.

Örneklersek : Fitmin : Et (% 24 kurutulmuş tavuk,% 20 taze tavuk,% 19 taze domuz karaciğeri,% 8 kurutulmuş ördek,% 5.6 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 1.7 kurutulmuş domuz eti ve sığır eti)

Felicia : Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46)

Mama önerisi açısından diğer arkadaşlar daha sağlıklı yönlendirme yapacaktır, hassas ve seçici bir bünyeye yanlış bilgi vermek istemem pek bildiğim bir konu değil.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsettiğiniz fiyat aralığında kaliteli mama önermek pek mümkün değil, Mystic mamayı kedinizin seveceğini düşünüyorum.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Mystic olabilir sanırım benim kedim sevmişti fakat daha kaliteli mamaya geçmiştim. 15 kg'ı 250-270 TL'lerde satılıyor.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkürler ikinize de, sanırım mysticle başlayacağım felix ya da felicia ile ilgili görüşleriniz nedir?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Felicia da o fiyata alınabilecek mamalardan biri ancak tüy dökümünü arttırabiliyor ve içinde gerçek et yok, et proteini var.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Mystic olabilir sanırım benim kedim sevmişti fakat daha kaliteli mamaya geçmiştim. 15 kg'ı 250-270 TL'lerde satılıyor.
Başka mamaya geçmenizin sebebi neydi? Kötü koku, kedinin mamayı sevmemesi, ishal yapma gibi durumlardan dolayı mı acaba, uygun fiyatlı alıcam diye çok kötü bir mama da almak istemiyorum @yunuscelik
Felicia da o fiyata alınabilecek mamalardan biri ancak tüy dökümünü arttırabiliyor ve içinde gerçek et yok, et proteini var.
Anladım mystic daha iyi bir tercih olacak o zaman

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Başka mamaya geçmenizin sebebi neydi? Kötü koku, kedinin mamayı sevmemesi, ishal yapma gibi durumlardan dolayı mı acaba, uygun fiyatlı alıcam diye çok kötü bir mama da almak istemiyorum @yunuscelik

Anladım mystic daha iyi bir tercih olacak o zaman
Ben Mystic'in 1.5kg'lık mamasını almıştım az tahıllı sebebi ise kedimi ilk sahiplendiğimde idarelik bir mama almaktı. Sonrasında Hill's aldım o da çok kötü kokuyordu falan en iyi tercihin N&D olduğunu öğrendim yarın gelicek bakalım sevicekmi.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanırım pek alternatif yok, ben pek güvenilir bulmasam bile kağıt üstündeki değerlerinin doğruluguna inanmak isteyip mystic diyebilirim.

Bu konuya da göz atabilirsiniz

Kedi Maması Yorumları

Çözüm

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben Mystic'in 1.5kg'lık mamasını almıştım az tahıllı sebebi ise kedimi ilk sahiplendiğimde idarelik bir mama almaktı. Sonrasında Hill's aldım o da çok kötü kokuyordu falan en iyi tercihin N&D olduğunu öğrendim yarın gelicek bakalım sevicekmi.
Anladım teşekkürler, sevip sevmediğini yazarsanız bana da fikir olmuş olur 😹
Post automatically merged:

Sanırım pek alternatif yok, ben pek güvenilir bulmasam bile kağıt üstündeki değerlerinin doğruluguna inanmak isteyip mystic diyebilirim.

Bu konuya da göz atabilirsiniz

Kedi Maması Yorumları
Aynen bu konuyu da inceledim teşekkürler, en son bir de veterinerimin fikrini alıp mystic alacağım sanırım 😸