Fiyat Aralıklarına Göre Kuru Mama Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz nd kullanıyoruz, bu marka benim bütçemin yettiği en üst marka. Biraz daha bütçem olsa acana ya da orijen alırdım. Benim için en önemli kriter mama içinde pirinç, mısır gibi kompleks tahıllar olmaması bunların kediye hiçbir yararı olmadığı gibi, uzun vadede diyabet ve obeziteye sebep olabilir. En çok satılan ve iyi bilinen proplan, royal canin ve hills'te mısır ve pirinç var.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Su an felicia kullanıyorum, ufaklık bayılıyor. Ancak forumdaki değerli üyelerimizin yorumlarına göre iyi bir marka değil.

Elbette evlatlarımıza en iyisini vermek isteriz ancak günümüz ekonomik şartları da malum.

Kızıma mümkün seviyede yaş mama , yogurt ve haşlanmış tavuk verip besliyorum. Ancak tüm bunları hariç tutarsak asagıdaki fiyatlara göre dişi 2 aylık kızım için mama markası önerebilir misiniz? (yemek ayırmaz tosunum)

Ancak Russian blue cinsi kedimin göbek problemi var, resmen kiloyu göbekten alıyor hayvan :)

Kilosu Max 50 TL kategorisinde bir mama

Kilosu Max 75 TL kategorisinde bir mama

Kilosu Max 100 TL kategorisinde bir mama

Önereceğiniz 50 Tl'liği bahcede baktıklarıma vermeyi planlıyorum (elimde kalan felicia ile birlikte) ,
İstanbuldaysanız çook hesaplı mama satan yerler biliyorum eğer avrupa yakasındaysanız mesaj atın lütfen

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu arada söyleyeceğim söyleyeceğim unutuyorum.

felicia dan sonra bu profine kitten acayip kötü kokuyor. tüm evi mama kokusu sardı. Daha kaliteli mama alınca daha düzgün kokar derken öhhh.

buna bi öneriniz var mıdır?

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz @arn bu konudan yararlanacak çok fazla hayvan sever olacağını düşünüyorum, böyle yararlı konuları görmek beni çok mutlu ediyor. Kuru mamalar hakkında yapmış olduğunuz fikir alışverişleri çok hoşuma gitti ve aşırı işime yarayacak eminim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
bu arada söyleyeceğim söyleyeceğim unutuyorum.

felicia dan sonra bu profine kitten acayip kötü kokuyor. tüm evi mama kokusu sardı. Daha kaliteli mama alınca daha düzgün kokar derken öhhh.

buna bi öneriniz var mıdır?
Bazı mamaların kokusu maalesef çok ağır oluyor. Evin içerisinde kapalı balkonunuz, kileriniz veya kullanmadığınız bir alan varsa mamayı poşetleyip oraya kaldırın derim. Balkon gibi bir yere koyacaksanız mamayı koyduktan sonra devamlı havalandırmanız kokunun dağılmasını ve ağırlaşmasını engeller. Ben yangın merdivenine koyuyorum, evin içerisinde koku olmuyor böylelikle. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
mama kabından gelen koku sıkıntı :D

ki ben koku hassasiyeti olan bir insan değilim, mama kabından gelen kokudan dolayı midem bulandı. :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Mama kalitesini bir tık daha yükseltme kararı almıştım, profine kedime son derece iyi geldi ancak arada kaldım.

Fitmin Purity Kitten Tavuk Ve Ciğerli Tahılsız'ı inceledim, besin değerlerinde şu sekilde yazıyor : Et (% 24 kurutulmuş tavuk,% 20 taze tavuk,% 19 taze domuz karaciğeri,% 8 kurutulmuş ördek,% 5.6 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 1.7 kurutulmuş domuz eti ve sığır eti

N&D Tavuklu ve Narlı Tahılsız Yavru Kedi Mamasınde ise asagıdaki şekilde yazıyor.
  • Taze Kemiksiz Tavuk Eti (30%)
  • Kurutulmus Tavuk Eti (28%)

N&D'nin daha kaliteli oldugunu söylüyorlar ancak Fitminde %39 taze et ve 39,3 Kurutulmus et var. Besin değerlerine baktıgımda fitmin'in daha yüksek kalitede oldugunu görüyorum.

N&D'ye daha iyi demeleri bu kıyaslamada yanlış mı yoksa benim gözden kacırdıgım birşey mi var?

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin kesinlikle daha iyi bir marka ve mama markalarının en iyileriyle yarışır. N&D ise en üst segmentten bi alt segmentte yer alan Türkiye'de neredeyse kült olmuş bir marka olduğundan dolayı herkesin Fitmin'e değil N&D'ye yönlendirmesi gayet doğal. Bazıları içeriğinde domuz eti bulunmasından dolayı da önermeyebilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanırsam reklam kaynaklı n&d daha pahalı. arada %30 gibi bir fark var. az değil.

Profine 'ın kokusu nedeniyle değiştirmem gerekecek, evi ve kedimin agzını ciddi olarak kokutuyor. evet besin olarak cok iyi geldi ama koku rahatsız edici boyutta.

Fitmin'e gececeğim o zaman fakat koku durumunu merak ettim, cok kötü kokmuyordur umarım :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin'in kokusu hakkında bir fikrim yok maalesef. Her mamayı deneme fırsatım olmadığı için kokusunu bilemiyorum. Alacağınız çeşidin yorumlarına bakarsanız koku hakkında fikir sahibi olabileceğinizi düşünüyorum. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
soru cumlesi değildi zaten, cevaplar için teşekkürler.