Fitmin mi Brit Care mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar. Ben bir süredir kısır erkek kedim için Brit Care'nin üriner sistem için olan mamasını kullanıyorum. Herhangi bir problem de yaşamadım ama şimdi mamamız bitti. Fitmin mi alsam diye de düşünüyorum. Hangi mama içerik olarak daha iyidir? Hangisinde katkı maddesi daha fazla? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Fitmin Purity Castrate​

Et (% 27.5 taze tavuk,% 30 kurutulmuş tavuk,% 6 kurutulmuş hindi,% 4 domuz karaciğeri), patates, yeşil bezelye, pancar küspesi, tavuk yağı,% 2.5 yonca, elma, tavuk yumurtası, bira mayası, Saccharomyces cerevisiae inaktif maya , keten tohumu, siyah frenk üzümü% 1, bitkisel kompleks (ısırgan otu yaprakları, karahindiba yaprakları% 0.25, papatya çiçeği, melisa yaprağı, ıhlamur çiçeği), soğuk preslenmiş Norveç somon yağı, mineraller, hindiba kökü, süt devedikeni% 0.1, tatlı su yosunu chlorella , yucca shidigera, hücresel yenilenme için doğal antioksidan kompleksi.

Analiz Raporu​

Ham protein% 35, ham yağlar ve katı yağlar% 12, ham lif% 3.5, ham kül% 7.4, kalsiyum% 1.1, fosfor% 0.83, sodyum% 0.33.

Brit Care Urinary

Taze Tavuk %26, Kurutulmuş Tavuk %26, Sarı Bezelye %12, Nohut %8, Kurutulmuş Elma %6, Kümes Hayvanları Yağı %5, Somon Yağı %2,
Hidrolize Tavuk Karaciğeri %2, Bira Mayası %2, Pisilyum Tohumları ve Kabukları %1, Keten Tohumu %1, Kuru Meyan Kökü %0,5, Kurutulmuş Papatya %0.5
Kurutulmuş Yalancı İğde %0,3, Kurutulmuş Kızılcık %0,2, Frukto-Oligosakkaritler %0,015, Mannan Oligosakkaritler %0,015, Yucca Schidigera %0,008

Analiz Raporu

• Ham Protein %32
  • Ham Yağlar %13
  • Ham Lif %3,5
  • Ham kül %9
  • Nem %10
  • Omega 3 %0,3
  • Omega 6 %1,5
  • Kalsiyum %0,8
  • Fosfor %0,7
  • Sodyum %1
  • Magnezyum %0,4

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, eğer dostumuz mamayı sevdiyse aynı mamadan devam etmeniz daha iyi olacaktır :)

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, eğer dostumuz mamayı sevdiyse aynı mamadan devam etmeniz daha iyi olacaktır :)
Fitmim fiyat ve kg açısından biraz daha makul. Bir de bazı yerlerde Fitmin'in daha iyi olduğunu okudum. İçerik okuma konusunda pek bilgim olmadığı için danışmak istedim. Kedim mama seçen bir kedi değil. Çok sık da değiştiremiyorum tabii ama Fitmin daha kaliteli ise ona geçmeyi düşünüyorum. Sizlere danışmak istedim bu sebeple :) Veterinerim Brit'in daha iyi olduğunu söylemişti bu arada.

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
6 ay boyunca fitmin kitten kullandım. Denediğim markalar arasında en iyisiydi. Zaten içerik olarak bakarsak fitmin daha iyi.

Eğer değiştirmek gibi bir düşünceniz var ise fitmini tercih edebilirsiniz. Ancak 2 mama içerik olarak arasında cok fark olmadıgı için değiştirmek de şart değil.

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba, Fitmin'de omega 3 yağ asitlerini(EHA, DPA) göremedim içerikte, 2 aylık kedilerim ve emziren anneleri için nd'den geçiş yapmayı düşünüyorum da omega3,6 olmadan da bilemedim, ne tavsiye edersiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Omega 3 balık yağı olarak da geçer. Içerisinde var ancak analitik tablo a eklememiş, içerik kısmına eklemişler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kisir versiyonunu Piyasada bulabildiniz mi, ben çok aradım piyasada kısır maması yoktu. 1 yerde vardı o da normal fiyatının 200 tl üstüne satıyordu.
Alırken mutlaka son kullanma tarihi sorun bu nedenle.

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevaplar için çok teşekkürler. Fitmin kısır mamayı sadece bir satıcıda buldum ve son kullanma tarihine sadece 2 ay vardı. Brit ile arasında pek fark olmadığı için yine Brit'ten devam etme kararı aldım. Brit'ten zaten memnundum, tamamen merak amaçlı Fitmin denemeyi düşündüm ama birçok yeri aradım ve uzun süredir gelmediğini söylediler kısır kedi mamasının. Tekrardan çok teşekkür ederim cevaplar için.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen ne yazık ki öyle. Değiştirmemek kedi içinde zorluk yaratmaz hem

iyi forumlar :)