Fırsatçılara İzin Vermeyin ve Direkt Şikayet Edin!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvan sever dostlarım, bildiğiniz üzere Türkiye'de korona virüsü baş salmaya başladı ve insanlar da haklı olarak genel olarak tedbirler almaya başladı. İnsanlar tedbir almaya çalıştıkça bazı fırsatçı karaktersiz kişilerde bunun adına ticaret diyerek, 20 TL değerinde kolonyayı 50 TL'ye, 50 kuruş değerinde olan masketi 5 TL'ye satmaya başladılar.

Bu durumda ne yapacağız? Hemen 175 Tüketi Hattını arayarak direkt olarak iş yerini ve/veya bu tarz ürünleri satan kişileri şikayet ediniz. Yaklaşık 140 bin TL civarında ceza ödemek zorunda kalacaklardır. İnsanların zor durumlarından yararlanmaya çalışan kişiliksizlere diyecek hiçbir söz bulamıyorum. Bu kadar kişiliksiz ve karaktersiz insan varken bizi korona virüsü vb. hastalıklar değil, bunların adilikleri öldürür.

Lütfen, hiçbir şekilde ihmal etmeyin ve hemen şikayette bulunun. İnternet üzerinden satış yapan veya herhangi bir esnaf, mağaza vs. ne olursa olsun.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynı zamanda T.C. TİCARET BAKANLIĞI tarafından sunulmuş HFA- Bildirimi uygulaması indirilerek yazılı ve görsel eklenmiş şikayet de yapılabilir. Daha etkileyici olacağını düşünüyorum. Online satışta da aynı çakallıklar mevcut çünkü. İnternet satışını telefon 175 üzerinden şikayet etmek zor olacaktır. Uygulama hem Play Store hem de App Store'da mevcut.

1584002686509.png
1584002701969.png
1584002733869.png
1584002743961.png

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, çok teşekkür ederim Kübra hanım çok iyi bir bilgilendirme oldu. Böyle fırsatçılara kesinlikle izin verilmemesi gerektiğine inanıyorum. Birbirimize destek olmak varken bu zor zamanlarda, en iyi kösteği birbirimize oluyoruz maalesef.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, çok teşekkür ederim Kübra hanım çok iyi bir bilgilendirme oldu. Böyle fırsatçılara kesinlikle izin verilmemesi gerektiğine inanıyorum. Birbirimize destek olmak varken bu zor zamanlarda, en iyi kösteği birbirimize oluyoruz maalesef.
Biz teşekkür ederiz hatırlatma için. Hepimiz gün içinde maruz kalıyoruzdur benzer üçkağıtlara. ''Amaaan şikayet etsem ne olacak ki'' demeden üstümüze düşeni yapmamız gerekiyor.
Maalesef kaygı en tehlikeli duygulardan biri ve fırsatçılar da bunu nasıl suistimal edeceklerini iyi biliyorlar.