Tavsiye Exotic shorthair mama önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

esra ünal

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba. Kızlarımın yoğun isteği üzerine, bir de güzel bir tevafuk sayesinde 6 aylık erkek exotic shorthair kedi sahiplendik.
Sahibi çeşitli mamalar vermiş, sahiplendiğimiz gün wiskas ile yolladı şok oldum🤦🏻‍♀️
Şu hayatta evde kedi bakacak en son insan olarak düşünürdüm kendimi ama şu an çok sevdik onu her şeyin en iyisi olsun istiyorum.
Purina markalarının çeşitli yavru kedi mamalarını yemiş hep.
Hiç anlamadığım bir konu ve araştırma içerisindeyim.
En son sanabelle kitten de karar kıldım. Yorumlar ve içerikler ve fiyatı da bir çok markaya göre makul geldi bana.
Sizce kullanayım mı?

Ekli dosyalar

• 20220227_231436.jpg
    20220227_231436.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Cok kötü mama almışlar. Muhtemel malt falan da vermemişlerdir, onu da ihmal etmeyin.

Min. Bütçeden yüksek bütçeye göre sıralamam gerekirse Golosi,Brit Care, N&D , Fitmin, Acana , Orijen sıralamasına bakabilirsiniz.

İçerik olarak Sanabelle Golosi ile BritCare arasında bir yerde.

Hepsi de güzel mamalardır, ben Golosi kullanıyorum, 2 kedi oldugu için fiyatı cok daha uyguna geliyor.

Cocuk kücükken Fitmin kullandım, türkiye'de pek duyulmamıs olsa da fiyatına göre cok cok üst kalite bir mama.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok kötü mama almışlar. Muhtemel malt falan da vermemişlerdir, onu da ihmal etmeyin.

Min. Bütçeden yüksek bütçeye göre sıralamam gerekirse Golosi,Brit Care, N&D , Fitmin, Acana , Orijen sıralamasına bakabilirsiniz.

Hepsi de güzel mamalardır, ben Golosi kullanıyorum, 2 kedi oldugu için fiyatı cok daha uyguna geliyor.

Cocuk kücükken Fitmin kullandım, türkiye'de pek duyulmamıs olsa da fiyatına göre cok cok üst kalite bir mama.

Çözüm

esra ünal

Hayvansever
Kedi Dostu

Çok teşekkür ederim bilginiz için, maltta kullanılmamış evet, bir de mama içeriğine bakarken domuz eti olmayanını seçmeye çalışıyorum, kedi için farketmez belki ama içim rahat etmedi nedense. Bu sebeple çok iyi markaları elemek zorunda kaldım 😌