Evimizin Dingin Minnoşu Mia

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Satori

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Bizim Mia (British Shorthair) 'mız 2 yaşında kısırlaştırılmış bir dişi. Yaklaşık 8 aydır bizimle. Eski dostu olan arkadaşımızın özel durumu nedeniyle biz sahiplendik.
Çok sakin ve uyumludur minnoşumuz kızımın tabiriyle Mioşko. Ancak size birşey danışmak istiyorum. Sağlık çalışanı olduğum için bu pandemi döneminde beni düşündüren şeyler oldu. Yoğun çalışma tempomdan ötürü evde biraz yalnız kaldı ve ben bunun gibi zamanlarda yalnız kalmasın diye ona bir arkadaş mı edinsek diye düşünmeye başladım. Ancak aklıma takılan şeyler var;
Mia çok sakin bir kedi. Sahipleneceğimiz ikinci kedi oyuncu çıkarsa Mia bundan rahatsız olur mu ? Bu açıdan ikinci kedinin ırkı ve cinsiyeti önemli mi ?
Yavru sahiplenip Mia'nın yanında büyümesini sağlamak aralarında oluşacak bağ ve alışma açısından daha mı doğru olur ?
Yoksa hiç ikinci kedi aksiyonuna girmemeli miyim ?

Taviyelerinizi ve bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyor ve güzel bi gün diliyorum. IMG_20200526_150424.jpg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı kediler evde 1 ay yalnız kalsalar da sorun etmezler, bazılarının evde 1 saat yalnız kalması bile sorundur. Eğer kedinizin yalnızken sıkıldığını düşünüyorsanız bir kediyi geçici sahiplenebilirsiniz. Mia'nın daha mutlu olduğunu düşünüyorsanız yanına bir arkadaş alabilirsiniz. Karakterini anlamadan kesin bir yorum yapmak doğru olmaz :)

Satori

Hayvansever
Kedi Dostu
Bazı kediler evde 1 ay yalnız kalsalar da sorun etmezler, bazılarının evde 1 saat yalnız kalması bile sorundur. Eğer kedinizin yalnızken sıkıldığını düşünüyorsanız bir kediyi geçici sahiplenebilirsiniz. Mia'nın daha mutlu olduğunu düşünüyorsanız yanına bir arkadaş alabilirsiniz. Karakterini anlamadan kesin bir yorum yapmak doğru olmaz :)
Bu hiç aklıma gelmemişti çok teşekkürler :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merak ettiğiniz soruları sormaktan çekinmeyin. Sitemize hoş geldiniz :)

merve

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Bizim Mia (British Shorthair) 'mız 2 yaşında kısırlaştırılmış bir dişi. Yaklaşık 8 aydır bizimle. Eski dostu olan arkadaşımızın özel durumu nedeniyle biz sahiplendik.
Çok sakin ve uyumludur minnoşumuz kızımın tabiriyle Mioşko. Ancak size birşey danışmak istiyorum. Sağlık çalışanı olduğum için bu pandemi döneminde beni düşündüren şeyler oldu. Yoğun çalışma tempomdan ötürü evde biraz yalnız kaldı ve ben bunun gibi zamanlarda yalnız kalmasın diye ona bir arkadaş mı edinsek diye düşünmeye başladım. Ancak aklıma takılan şeyler var;
Mia çok sakin bir kedi. Sahipleneceğimiz ikinci kedi oyuncu çıkarsa Mia bundan rahatsız olur mu ? Bu açıdan ikinci kedinin ırkı ve cinsiyeti önemli mi ?
Yavru sahiplenip Mia'nın yanında büyümesini sağlamak aralarında oluşacak bağ ve alışma açısından daha mı doğru olur ?
Yoksa hiç ikinci kedi aksiyonuna girmemeli miyim ?

Taviyelerinizi ve bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyor ve güzel bi gün diliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 2254
Eğer evdeki kediniz oyun oynamak istemezse yeni gelen kediye bunu belli eder diye düşünüyorum. Zamanla birbirlerini tanırlar. İki kedi her zaman kediler için daha iyidir. Yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünürseniz ilk önce yeni sahiplendiğiniz kediyi bir hafta farklı bir ortamda tutup yani ikisini bir süre bir araya getirmeden sadece kokularını alıştırmanızı öneririm. Bunun için oynadıkları oyuncakları yer değiştirebilirsiniz ya da birini sevdiğiniz eliniz ile diğerini sevebilirsiniz. Kedi alıştırmada benim denediklerim arasında en etkili yöntem bu oldu.