evime fare girdi Tavsanima zararlimi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Candan

Hayvansever
Tavsan Dostu
Selam arkadaslar,

yaklasik 8 yildir tontis kizimla birlikde yasiyoruz. Tavsanim kesinlikle kafesde kapali degil hem serbest gezer. Haliyle yemleri suyu kafesin önündeki sepette durur. Gecenlerde evimde fare oldugunu anladim sanirim uzun süredir evimde ben yeni fark ettim. Arada cikiyor tavsanimin yemlerini yiyor ve kaciyor. Cok kücük evime nasil geldi bilmiyorum asansörsüz bir binada en üst katta yasiyorum sadece balkonum var. Herneyse kendisi cok kücük yakalamak istedim ona zarar vermeden ama cok hizli yakalayamiyorum. Onu kizimin mamalarini yerken görüncede kiyamadim kalsin dedim fakat bi zarari olurmu bana veya tavsanima hic bi bilgim Yok. Yardimci olabilcek arkadaslar varsa cok sevinirim...
68896232-DFCE-4A41-B712-12A0DA243F97.jpeg
503784C2-118D-458A-9BDB-B4FC6475EABE.jpeg
0B94367A-3DFF-4A59-B3FA-6CA385F9402E.jpeg

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir hastalık taşıyorsa tavşanınıza veya size bulaştırabilir. Göz önüne çıkıyorsa abi bir hareketle onu bir kafese koyup veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Evinizde sizin bilmediğiniz bir fare deliği vs. Olabilir yatakların dolapların altına bakmayı ihmal etmeyin. Eğer tuvaletini ev içerisinde bir yere yapıyorsa ileri vakitte böceklenme yapabilir. Veteriner kontrolünde olduğu sürece bakılabilir diye düşünüyorum

Candan

Hayvansever
Tavsan Dostu
yorumunuz icin tesekkür ederim, fakat yakalayamiyorum fareyi yakalayabilsem hemen veterinere götürmeyi düsünüyorum zarar vermek istemedigim icin fare tuzagi olmadan nasil yakalayabilirim bi fikriniz varmi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
yorumunuz icin tesekkür ederim, fakat yakalayamiyorum fareyi yakalayabilsem hemen veterinere götürmeyi düsünüyorum zarar vermek istemedigim icin fare tuzagi olmadan nasil yakalayabilirim bi fikriniz varmi
Zarar vermeden yakalayabileceğiniz tuzaklar da var fare içine girdikten sonra kapak kapanıyor bir bakın derim

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
ben biraz araştırdım ama yapışkanlı fare tuzakları var bu da canını acıtmaz mı farenin? ayrıca @socrabbit dediği gibi yakalarsanız veteriner hekime mutlaka götürün, hatta tavşanınızı da götürün derim kontröl sağlasınlar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
ben biraz araştırdım ama yapışkanlı fare tuzakları var bu da canını acıtmaz mı farenin? ayrıca @socrabbit dediği gibi yakalarsanız veteriner hekime mutlaka götürün, hatta tavşanınızı da götürün derim kontröl sağlasınlar
O yapışkanı ayaklarından temizlemek oldukça zor olacaktır. Sizin bir parmağınızdan bile küçük bir dokuyu hasar vermeden kurtarmak, yine canlıyı sabit tutarak temizliğini yapmak vs. olacak iş değil. Canlıyı bir yere olduğu gibi hapsedecek tuzaklar en hayvansever tuzaklardır diyebiliriz :D