Eve yeni gelen 1.5 yaşındaki kedim hakkında yardıma ihtiyacım var.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, 1.5 yaşında sahiplendiğim kedim alışmakta epey zorlanıyor. Bu durumun normal olduğunu tahmin ediyorum ama alışmasını hızlandırmak için yardıma ihtiyacım var. Şu an için görmezden geliyorum. Mama ve su kaplarını sürekli tazeleyip saatte 1 uzaktan gösteriyorum kendimi. Ben yaklaştığımda diş gösteriyor ve gövdesinin dikleştiriyor. Benim gibi tecrübesiz birini bu korkutuyor :) Neler yapmam konusunda any idea????

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an için bu durumdayız 😓

Ekli dosyalar

• 20200719_214826.jpg
    20200719_214826.jpg
    195.9 KB · Görüntüleme: 50

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Huzursuzluğu oldukça normal kedinizin 1.5 yaşında olması da bayağı size alışmasını güç hâline getirecektir. Daha önce yaşadığı aileden direkt sizin sahiplenmeniz zaman içerisinde strese sokacaktırda kendisini.

Aslında bu alışma süreci kedinizin ırkı ile alakalı bir durumdur. Elbette tüm kedileri eşit seviyoruz fakat, örneğin: Tekir kedisi British'e göre daha agresif ve gergin tavırlar sergileyebilir zaman zaman. Sahiplendiğiniz kediniz kısır değil ise çok fazla agresiflik sergileyebilir.

Fotoğrafı şimdi gördüm, evet kedinizi kendi hâlinde bırakma süreniz biraz zaman alabilir. Elbette deneyimli kişilerin de yorumları önemlidir. Bu durumla karşılaşan üyelerimiz elbette yorum yapacaklardır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ödül maması ile yaklaşmayı denediniz mi?