Evde yalnız kalan kediye öneri ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Perşembe günü 1 haftalık tatile çıkıyoruz. Binada sadece yengem kalacak ve dairelerimiz yanyana. Siz neler öneriyorsunuz ? Yengeme güvenim tam ona herşeyi öğrettim sıkıntı yok. Günlük 60 gram sabah öğle akşam şeklinde veriyordum sabahları 80 gram günlük koyması yeterli olur mu ? Birde su kabı 1 tane var onun sayısını artırmalı mıyım ? Dediğim gibi sürekli gözetleyecek zaten günde 3-4 defa kontrol edicek.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer düzenli kontrol edilecekse asıl düzeninden ek bir şey yapılmasına pek gerek yok. Evde açık cam olmamasına, kendini yaralayabileceği eşyalar olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
günde 1 kere baksa bile yeter , 3-4 kere bakacaksa zaten farklı hiçbirşey yapmanıza gerek yok :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Oyun oynatsin biraz. Su kabı sayısını normal zamanda da olsa arttırın bence. Kassandranin her odada bm1 bardağı var. Mutfakta içiyor, sonra geliyor salondakini içiyor bir de 😀

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Oyun oynatsin biraz. Su kabı sayısını normal zamanda da olsa arttırın bence. Kassandranin her odada bm1 bardağı var. Mutfakta içiyor, sonra geliyor salondakini içiyor bir de 😀
Evet su kabını artırıcam. Özellikle şu yaz aylarında çok önemli. Hafif kabız olmuştu su içmeside azaldı zaten.
günde 1 kere baksa bile yeter , 3-4 kere bakacaksa zaten farklı hiçbirşey yapmanıza gerek yok :)
Ya evine bile alıyor. Pamuk zaten sabahları 3-4 saat bizde takılıyor sonra yengeme gidiyor falan geziyor apartmanda :D Tek kaygım canının sıkılması.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk defa evde kedi bırakıp tatile gidicem arkadaş ne zormuş ya...İçim gidiyor tatil boğazımda kalcak.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz de tatile gidiyoruz 3 4 günlüğüne ananemi çağırdım evde yalnız kalmasın diye beraber kalıcaklar yaşlı felan ama nefes olurlar birbirlerine dedim, bence yengeniz her baktığında biraz da oynatsa sıkıntı olmaz gibi 🌸

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, seni çok iyi anlıyorum. Biz de ilk senemizde bayrama giderken kedi oteline bırakmıştık bizim veterinerin. Sağolsun kız kardeşi bakıyordu her 3 4 saatte bir fotoğraf attı, video attı. Ama bayramda her gelene yaaa bak evladım ne güzel di mi, yeni geldi bu foto diyordum😂😂😂

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu nedenle diyorum hep , tek kedi mutsuz kedi en iyisi 2 kedi.

biz 5 gün tatile gideceğiz, birisi ile anlaştık gunde 1 kez eve gelip kedilerle ilgilenip bakımlarını yapıp gidecek

2 kedi oldukları için pek bizi ipledikleri yok zaten. eve yıkmasınlar yeter :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
bu nedenle diyorum hep , tek kedi mutsuz kedi en iyisi 2 kedi.

biz 5 gün tatile gideceğiz, birisi ile anlaştık gunde 1 kez eve gelip kedilerle ilgilenip bakımlarını yapıp gidecek

2 kedi oldukları için pek bizi ipledikleri yok
@yunuscelik, seni çok iyi anlıyorum. Biz de ilk senemizde bayrama giderken kedi oteline bırakmıştık bizim veterinerin. Sağolsun kız kardeşi bakıyordu her 3 4 saatte bir fotoğraf attı, video attı. Ama bayramda her gelene yaaa bak evladım ne güzel di mi, yeni geldi bu foto diyordum😂😂😂

zaten. eve yıkmasınlar yeter :D
Kesinlikle ama maalesef iki kediyi şuanlık bekleticem.

2 gün sonra kavuşucaz inşallah :)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Aklın evde kalacak anlayabiliyorum. Kediye bakacak arkadaşınız eğer yakınsa ve müsait olursa bence günde 1 kere değil, 1 sabah 1 akşam gitsin kontrol etsin. Çok fazla vaktini alacağını sanmıyorum, hiç değilse sizin içiniz rahat olur hemde.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aklın evde kalacak anlayabiliyorum. Kediye bakacak arkadaşınız eğer yakınsa ve müsait olursa bence günde 1 kere değil, 1 sabah 1 akşam gitsin kontrol etsin. Çok fazla vaktini alacağını sanmıyorum, hiç değilse sizin içiniz rahat olur hemde.
Evet günün çoğunu yengemin evinde geçiriyomuş sadece akşamları tuvalete gittiğinde ve mama su içerken bizim eve çıkıyor sıkıntı çıkmadı çok şükür.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kavuştukkkk. Yengemlerden çıkmıyor o kadar alışmış ki :D