Evcil Hayvanlarınızla Yaşadığınız Tecrübeler?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Hepimiz ilk defa evcil hayvan sahibi olduğumuzda, minik dostlarımızla birkaç tecrübemiz olmuştur. Yeni bir bilgi olabilir, bakımlarıyla ilgili bir sorun olabilir veya insanların yanlış bilgilendirmesi olabilir. Bu konu altında yaşadığımız tecrübeleri paylaşalım ve ortaya neler çıkacak izleyelim :D

Sizin evcil hayvanlarınızla yaşadığınız tecrübeler nelerdir?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
En son Köpek bakmış birisi olarak "kedi alayım bakımı daha kolay" diye aldım. Kum , yaş mama, kuru mama yeter diyordum. Hem ekonomik olur demiştim ama öyle değilmiş.

Kum, yaş mama , kuru mama, vitamin, malt, aşısı, iç dış parazitleri, kısırlaştırması, kendini sakatlaması derken köpek kadar zor oldugunu fark ettim.

Kızlarımı cok sevıyorum, ama aklımda "yine mi köpek besleseydim" sorusu oluyor ara ara.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
En son Köpek bakmış birisi olarak "kedi alayım bakımı daha kolay" diye aldım. Kum , yaş mama, kuru mama yeter diyordum. Hem ekonomik olur demiştim ama öyle değilmiş.

Kum, yaş mama , kuru mama, vitamin, malt, aşısı, iç dış parazitleri, kısırlaştırması, kendini sakatlaması derken köpek kadar zor oldugunu fark ettim.

Kızlarımı cok sevıyorum, ama aklımda "yine mi köpek besleseydim" sorusu oluyor ara ara.
Vay be :D ikisini bir arada beslesen diyeceğim, ancak bu biraz zor olabilir :D

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
İlk köpeğimizi bir üreticiden, görmeden, dişi istiyoruz diyerek satın almıştık. Yavru bize geldiğinde 2 ay 5 günlüktü. Köpeği kucağıma aldım, göbeğine baktım, bir de ne göreyim, bir kabartı. Bu erkek, kandırıldık filan dedik, bir yandan da öyle olması gerekiyormuş, varsın erkek olsun filan diye oğlum diyerek sevmeye, oynamaya başladık. Sonra fotoğrafını çekip üreticiye gönderdim. Üretici "Abi sen daha önce köpek baktın mı?" dedi. Dedim "Hayır." Abi bu köpeklerde olur, sizin yavrunuz dişi, o senin düşündüğün şey değil, o dişilerde olan şeyden dedi. Bu da böyle bir anımızdı. Çocuğu oğlan sandık cahilliğimizden, meğer kızmış.