Evcil Hayvanlarınızın Yediği En İlginç Yiyecekler Neler?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, benim iki kedi kızım var. Biri Russian Blue - Tekir kırması (Zeytin), diğer has ve öz Tekir (Badem). 🐈

Zeytin çok pimpirikli, normalde sevdiği mamayı bile hemen yemez, iyice koklar önce. Oysa Badem ne bulsa yiyen cinsten. Yine de baklava yiyen kedi hiç gördünüz mü, duydunuz mu bilmiyorum. Ben bizim kıza kadar duymamıştım. 😹 Ayrıca Çizi Viç, poğaça ve frambuazlı dondurma hastasıyız. 🙀

Sizin canlarınızın yemekten hoşlandığı, size yok artık dedirten şeyler neler?

1584263594724.png

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamsterım tonik olarak kullandığım gül suyunu görünce deliye dönüyor. İçmesine tabiki izin vermiyorum ama kokusuna bayılıyor. Gülün kendisini verdiğimde yememişti. Tavşanlarım da gül yemeye bayılırdı :)

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Hamsterım tonik olarak kullandığım gül suyunu görünce deliye dönüyor. İçmesine tabiki izin vermiyorum ama kokusuna bayılıyor. Gülün kendisini verdiğimde yememişti. Tavşanlarım da gül yemeye bayılırdı :)
Sizinkilerin de zayıf noktası gül suyu ve gül demek ki. 😄 Bizimki profesyonel hırsız, çalıp yiyor.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bizim kedilerden biri domatesi tabağa doğrayınca taneleri olur ya, işte onları çok seviyordu. Biri de lokuma bayılıyordu. Elinde görsün anında atlayıp kapıyor, ardından bir köşeye çekilip hapur hupur yiyordu. Yaklaştığımız zaman bize de hırlıyordu =).

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim kedilerden biri domatesi tabağa doğrayınca taneleri olur ya, işte onları çok seviyordu. Biri de lokuma bayılıyordu. Elinde görsün anında atlayıp kapıyor, ardından bir köşeye çekilip hapur hupur yiyordu. Yaklaştığımız zaman bize de hırlıyordu =).
Ya kıyamam çok tatlı. 😻 Hırsızlığa birçoğu bayılıyor zaten. Bir de nasıl çevikler değil mi?

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Minno hanımın da enteresan damak zevki var 🤭
Normalde sırnaşık olmayan kızımız Cilt bakımı için yüzüme sürdüğüm hindistan cevizi yağının kokusunu fark edince cıvıyor ve yüzümü yalıyor. Kaçıyorum ama nafile bütün şımarıklığı ile omzuma kadar çıkıyor Bi dil atıp mutlu oluyor 😇

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Minno hanımın da enteresan damak zevki var 🤭
Normalde sırnaşık olmayan kızımız Cilt bakımı için yüzüme sürdüğüm hindistan cevizi yağının kokusunu fark edince cıvıyor ve yüzümü yalıyor. Kaçıyorum ama nafile bütün şımarıklığı ile omzuma kadar çıkıyor Bi dil atıp mutlu oluyor 😇
Bu da iyiymiş. 😹 Genelde kremdir, yağdır, kokusunu alınca fellik fellik kaçıyorlar ama sizinki cesur çıkmış.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim lokum bey ekmek hastası. En sevdiği ilginç yemek ekmek. Biraz ıslaksa hele yerlerde sevinç yuvarlanmaları yapıyor. Sadece ekmeği alıp bir köşeye geçip keyifle yiyor, geri kalan herşeyi yerli yerinde kabından yiyor:D

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim lokum bey ekmek hastası. En sevdiği ilginç yemek ekmek. Biraz ıslaksa hele yerlerde sevinç yuvarlanmaları yapıyor. Sadece ekmeği alıp bir köşeye geçip keyifle yiyor, geri kalan herşeyi yerli yerinde kabından yiyor:D
Ne güzel işte. Lükse düşkün değil demek ki çocuk. 😹

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Bu da iyiymiş. 😹 Genelde kremdir, yağdır, kokusunu alınca fellik fellik kaçıyorlar ama sizinki cesur çıkmış.
Bizim kedi de kreme garip bir sevgi besliyordu. Normal el kremini sürdüm mü, koşuyor elimi yalıyordu😊. Doğal yağlar, bitki özleri olsa neyse de kimyasal bir şey, nasıl seviyordu anlamadım doğrusu 🤨.

Son düzenleme:

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim kedi de kreme garip bir sevgi besliyordu. Normal el kremini sürdüm mü, koşuyor elimi yalıyordu😊. Doğal yağlar, bitki özleri olsa neyse de kimyasal bir şey, nasıl seviyordu anlamadım doğrusu 😕
Hakikaten ilginç. Normalde kedilerin koku duyuları daha güçlü olduğu için kimyasaldan özellikle hoşlanmıyorlar. Ama üstüne bir de gelip elinizi yalaması. 😻 Canlı dostlarımızın zevklerine akıl sır ermiyor.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
@Mnemosynes, ne de olsa kedi bunlar. Söylentileri duymuşsunuzdur, kediler uzaylı olabilirlermiş. Yani her şey beklenir kedi milletinden 😄.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, ne de olsa kedi bunlar. Söylentileri duymuşsunuzdur, kediler uzaylı olabilirlermiş. Yani her şey beklenir kedi milletinden 😄.
Söylentiye kesinlikle katılıyorum. Uzaylı olmaları eksik kalır, bence paranormal şeyleri de görüyorlar. Bizimkiler arada duvarlara dalıp gidiyor. Anlam veremiyorum. 😄

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Söylentiye kesinlikle katılıyorum. Uzaylı olmaları eksik kalır, bence paranormal şeyleri de görüyorlar. Bizimkiler arada duvarlara dalıp gidiyor. Anlam veremiyorum. 😄
Oluyor öyle şeyle, bir kaç sene önce bir evde kamp yapmıştık. Bir sabah erkende uyanınca canım sıkılmıştı, üs kata çıktım. Artık nereden girdiyse beyaz büyük bir kedi içeriye girmiş, ortadaki tekli koltuğa kurulmuş bana bakıyordu. Fark etmem biraz zaman aldı. Gördüğünde ise ödüm patladı, ilk defa o zaman korktum kediden. Valla hayvanüstü, bilinmeyen gezegenlere ait bir canlıya benzediğini söyliyebilirim o kedinin . Bir de öyle kurulmuş bana bakıyordu ki, sanırsın yanıma ışınlanacak ya da havada uçarak yanıma gelecek bana nasihat verecek falan sandım . Garip canlılar hakikaten 👻🤣.