Evcil Hayvanlara Çip Takılması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

bildiğiniz gibi geçen sene köpeklere bu sene de kedilere çip uygulaması zorunlu oldu.

Online sitelerde 40 tl'ye satılan çip ne yazık ki veterinerlerde 300 tl ve üstü bir fiyata uygulanıyor. Açıkçası bu tamamen haksız kazanç durumu.

Herneyse; ınternette gezerken ilinizdeki Tarım ve Orman Bakanlığına giderek oradaki veterinerlere 70 tl gibi bir ücret ödeyerek bu uygulamanın yapıldıgı bilgisini aldım.

yaptıran var mıdır? randevu gerekiyor mu?

• Beğen
Tepkiler: BZC
Çözüm
merhaba evet orman mudurlugunde bahsettiginiz rakamlardan yapiliyor ben daha farkli bir yontem sectimm mesela bunun icin pati sigortalardan birine basvurdum hem sigorta yaptirmsi oldum hemde bedava cip takimi ama bu gecen seneydi bu senede bu sekildemdiir bilemiyorum

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Sanırım 31 Aralıktan sonra çip olmayanlara rutin aşılar dahi yaptırılmayacak. Veterinerler keyfi fiyat verebiliyor. Bağlı olduğunuz ilçenin tarım ve orman müdürlüğünde 70-80tl arası bir ücrete yapılıyor diye biliyorum. Eğer tanıdık veteriner hekim yoksa indirimsiz fiyat yapamıyorsa tarım ve orman müdürlüğüne gitmenizi öneririm.

duyqu

Hayvansever
Kopek Dostu
merhaba evet orman mudurlugunde bahsettiginiz rakamlardan yapiliyor ben daha farkli bir yontem sectimm mesela bunun icin pati sigortalardan birine basvurdum hem sigorta yaptirmsi oldum hemde bedava cip takimi ama bu gecen seneydi bu senede bu sekildemdiir bilemiyorum

• Beğen
Tepkiler: BZC
Çözüm

Ney

Hayvansever
Kopek Dostu
Sanırım 31 Aralıktan sonra çip olmayanlara rutin aşılar dahi yaptırılmayacak. Veterinerler keyfi fiyat verebiliyor. Bağlı olduğunuz ilçenin tarım ve orman müdürlüğünde 70-80tl arası bir ücrete yapılıyor diye biliyorum. Eğer tanıdık veteriner hekim yoksa indirimsiz fiyat yapamıyorsa tarım ve orman müdürlüğüne gitmenizi öneririm.
bu takılan çiplerin kalitesi var mı? ucuz diye hayvana zarar verecek bir şey takmazlar deme?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
hangi sigortayı yaptırdınız