Eş alırsam kabul etmeme ihtimali kaçtır sizce

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

muhammedbass

Hayvansever
Diger Dostu
Merhaba 1 tane 7-8 aylık kızışmış bir dişi kuşum var eş alırsam kabul etmeme şansı ne kadardır
IMG_20200422_175712.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yüksek ihtimal kabul etmeme olasılığı vardır.

Kayseri'de olsaydınız eğer benim paşa ile eş tutma ihtimaline bakabilirdik ama eğer alırsanız bir kuş eş tutmadığı vakit geri iade etmeniz çok zor olur. Tokat içerisinde evinde hobi amaçlı muhabbet kuşu besleyen bir kişi bulmak lazım, o şekilde hem dişi erkeği, hem erkek dişiyi seçmiş olur.

muhammedbass

Hayvansever
Diger Dostu
Ama corona dolayısıyla öle bi şansımız yok çeşke olsa şimdilik bi kuş alıcaz 7-8 ylık kabul etmessede artık yapabiliceğim bişey yok Arkadaşda varda onlara gitme şansım yok

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Satın almanız taraftarı değilim açıkçası, arkadaşınız size kafesi ile getirsin ben size aşağıdaki şekilde eşe yaklaştırmayı tarif edeyim.

Öncelikle arkadaşınızdan erkek muhabbet kuşunu kafesi ile birlikte alın, daha sonra aynı odanın içine birbirlerini çok rahat görebilecekleri şekilde yaklaştırın, 3-4 gün bu şekilde ayrı ayrı kafeslerde dursunlar.

Daha sonra sizin kuşunuz daha alışkın olduğundan onu serbest bırakın, bu şekilde alışma süresini daha da hızlandırmış olursunuz. 2 gün serbest bıraktıktan sonra arkadaşınızın muhabbet kuşunu 2 gün serbest bırakın oda içerisinde.

Bu şekilde birbirlerine yaklaşımları daha olumlu olur. Aylardır/yıllardır yalnız olan muhabbet kuşlarını direkt olarak aynı kafese atarsanız eğer birbirleri ile kavga ederler, saldırmaya başlarlar. Dediğim yöntem ise kesinlikle işe yarar.

muhammedbass

Hayvansever
Diger Dostu
IMG_20200503_185317.jpg

Satın almanız taraftarı değilim açıkçası, arkadaşınız size kafesi ile getirsin ben size aşağıdaki şekilde eşe yaklaştırmayı tarif edeyim.

Öncelikle arkadaşınızdan erkek muhabbet kuşunu kafesi ile birlikte alın, daha sonra aynı odanın içine birbirlerini çok rahat görebilecekleri şekilde yaklaştırın, 3-4 gün bu şekilde ayrı ayrı kafeslerde dursunlar.

Daha sonra sizin kuşunuz daha alışkın olduğundan onu serbest bırakın, bu şekilde alışma süresini daha da hızlandırmış olursunuz. 2 gün serbest bıraktıktan sonra arkadaşınızın muhabbet kuşunu 2 gün serbest bırakın oda içerisinde.

Bu şekilde birbirlerine yaklaşımları daha olumlu olur. Aylardır/yıllardır yalnız olan muhabbet kuşlarını direkt olarak aynı kafese atarsanız eğer birbirleri ile kavga ederler, saldırmaya başlarlar. Dediğim yöntem ise kesinlikle işe yarar.
ben aldım 1 tane sanırım biraz genc bi kuş büyür sağlık olsun ama nezaman erişkinliğe girer bilmiyorum kaç günde ona göre yuvalık ve kızıştırma yemi alıcam

Ekli dosyalar

• IMG_20200503_185508.jpg
    IMG_20200503_185508.jpg
    10.5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20200503_185508_1.jpg
    IMG_20200503_185508_1.jpg
    10.7 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20200503_185519.jpg
    IMG_20200503_185519.jpg
    11.6 KB · Görüntüleme: 50